Kilo almak istiyorum ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gkocabiyik41 tarafından 9 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gkocabiyik41

gkocabiyik41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Öncelikle 1.83 boyunda 61 kilo biriyim ve yaklaşık 4 aydır spor yapıyorum.sporda 2kg gibi bir rakam kilo aldım.Öncelikle yaşım 17 lise öğrencisiyim.
    Pazartesi,salı,çarşamba : Okuldan öğlen çıkıp spora gidiyorum
    Perşembe ve cuma : Okuldan akşam çıktığım için direk eve geçiyorum

Şuanda ek besin olarak Nitrofull Full gainer aldım aldığımda protein shoptaki satıcı bana 400ml süte 4 ölcek koymamı söyledi ve
    Sporlu günlerde : Sabah,Spordan önce spordan sonra ve gece
    Spor olmayan günlerde : Sabah,Öğlen,Akşam,Gece kullanmamı önerdi fakat okula gittiğim için her öğünde içemiyordum bende ara verip size sormak istedim öncelikle bu kadar kullanmak gerekirmi ?
    Beslenme programı olarak her sabah 2 yumurta beyazı , peynir , 2 ekmek yiyorum
    Öğlen : sporlu günlerde :Tavuk göğsü veya pilav üstü tavuk döner sporsuz günlerde ise evde ne bulursam yemeye çalışıyorum
    Akşam :Yine evde yiyorum genellikle makarna pilav ve et yemeye özen gösteriyorum.

SORULARIM :
    Önerebilceğiniz bir program varmı okuluma uygun olarak ?
    Gainer'ı nasıl kullanmalıyım ?
    1 Ayda 900gr alıyorum yeterli mi ?
    Tatlı yemeyi baya seviyorum tatlıyı azaltmak için tavsiyeleriniz varmı ?

ŞİMDİDEN YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKÜR EDERİM.

2. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba . Ben şahsen tatlı ihtiyacımı dr.otker kakaolu şekersiz puding ile karşılıyorum oda tatlı krizi doruk noktaya vurunca tabii :)

Gainer kullanımı ise ;

Weight Gainer, süt veya su ile karıştırılarak kullanılabilen bir takviye ürünüdür. Eğer vücudunuza ne kadar kalori alırsanız alın bunu spor ile yakacağınızı düşünüyorsanız Kilo Aldırıcı ile sütü karıştırarak bir içecek haline getirebilirsiniz. Şayet düşünceniz kilo almak amaçlı değilse Weight Gainer ile su karşımı hazırlamanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Süt seçiminde yağlı süt kullanılmamalı (fazla kalori getirisi olacağından dolayı), az yağlı sütler tercih edilmelidir. Yapacağınız karışımın oranı günlük 400 gr Weight Gainer için 750 ml su veya az yağlı süt kullanımı şeklinde olmalıdır. 400 gr Weight Gainer üç ölçek olarak da düşünülebilir. Her bir ölçek bir öğünde olmak üzere günde toplam üç ölçek Weight Grainer almanız düzenli bir şekilde vücudunuza hacim kazandırmanızı sağlayacaktır.

Weight Gainer karbonhidrat ve protein takviyesini tavsiye edilen ölçülerden fazla kullanmanız vücudunuzun görünümüne bozukluk katarak sağlığınızı etkileyebilir. Yine Weight Gainer takviye besininin tavsiye edilen orandan daha az kullanılması durumunda ise vücudunuza etkisi aynı oranda azalacaktır. Bu tarz istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için önleminizi alarak önerilere uymanızı tavsiye ederiz. Vücudunuz üzerinde yapacağınız hataların geri dönüşü olmayabilir. Bu hususta dikkatli olmanız vücut gelişiminizde en önemli etken olacaktır.

3. gkocabiyik41

gkocabiyik41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Cevabınız için teşekürler şayet her öğünde 400gr almam biraz fazla gibime geliyor Sabah 200gr spordan önce ve sonra 200gr + 200gr yatarken ise 400gr almam mantıklımıdır ?

4. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tabiki mantıklıdır . Ölçülü taktirde alındıgı sürece hiçbir zararı olmayarak %100 etkisini göreceksiniz .

5. gkocabiyik41

gkocabiyik41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Cevabınız için teşekür ederim ayrıca tatlı takviyesi olarakta dediğiniz gibi şekersiz puding mantıklı :)

6. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hedefinize kavuşmanız dileğim ile başarılar ... :)

Sayfayı Paylaş