Kilo almak istiyorum ne kullanacağımı bilmiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ykurt52 tarafından 15 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ykurt52

ykurt52 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 6 yıldır mma-muaythai-bjj eğitimi alıyorum. Spora başladığım zamanlarda boy kilo oranım gayet iyiydi. Fakat yaklaşık 1 senedir hiç kilo alamadım yiyorum bildiğin yediğim yaramıyor bana. Çok fazla antreman yapıyorum günde en az 3 saat antreman yapıyorum ve haliyle çok terliyorum acaba antremanları mı azaltmalıyım? Bir ara diyetisyene gitmiştim saçma bikaç ilaç verdi kullandım en ufak etkisini görmedim. Bugüne kadar toz falan kullanma gereği duymadım hiç. Vücudum sıkı kas yapısı olarak gayet iyi durumdayım fakat hacimlenmeyi görmek istiyorum kollarım omuzlarım ve kalçam daha hacimli olsa gerçekten iyi olurdu. He birde unutmadan, önerdiğiniz ürünün helal sertifikalı olmasına dikkat edelim beyler kilo alıcaz diye dinimizden olmayalım
    Boy: 180
    Kilo: 61

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenmanı azaltmak yerine yediklerini arttırsan daha iyi. Toz kullanmak yerine tam yağlı süt de içebilirsin. Dövüş sporlarından hiç anlamam, 3 saat antrenman bu işin normali mi?

3. ykurt52

ykurt52 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Grupla çalışınca normal ama birebir çalışınca değil ben avrupa turnelerini çıkabilmek için uğraşıyorum geleceğe dönük yani. Sabah kahvaltısında en az 4 yumurta yerim ara öğünlerle birlikte günde en az 6 öğün yerim hatta kilo yapsın diye bir ara sadece kızartma tarzı şeylere sarmıştım ama o da çok yaramadı yağ yaptı sadece. Bir milkshake tarifim var hocam verdi anca onu içtikten sonra doyduğumu hissediyorum ama onunla bile 3 ayda 4 kiloyu zor aldım

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Milkshake işe yaradıysa sadece daha fazla milkshake tüketebilirsin. Çeviklik senin için hayatidir sanırım, bu durumda fazla yağ yapmadan kilo alman lazım. 3 ayda 4 kilo irileşmek isteyen herhangi biri için yavaş ama senin için ideal olabilir. Sonuçta 1 yılda 16 kilodan bahsediyoruz, pek az değil bu. Ayda 2 kilo alırsan muhtemelen yarısına yakını yağ olacaktır.

5. ykurt52

ykurt52 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Peki bu kilo aldırıcı şeylerden kullansam bana yararı/zararı ne olur hormonları orantısız geliştiriyomuş çok fazla kıl çıkarıyomuş diye duydum, doğal olmak daha mı iyidir diyosunuz yoksa

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hormonlara bir zararı dokunmaz, onu diyen ilaçlarla karıştırmış. Doğal beslenmek her zaman daha iyi çünkü tozlar sonuçta sanayi ürünleri, içinde ne kadar ağır metal var, ne kadar steril üretiliyor belli olmaz. Kullanılan yardımcı maddelerin güvenlikleri de tartışmalı. Gerçi yediklerimiz de tartışmalı ya neyse. Bir de sıvı halde laınan supplementlerin emilimi her zaman tam olmayabiliyor, içilenin bir kısmı çöpe gidebiliyor.

Sonuçta yağ depolamadan (daha doğrusu az depolayarak) kilo almak için yavaş kilo alman lazım. Ayda en fazla 1-2 kilo. Bunu yapman için de günlük kalori ihtiyacının 300-500 üzerine çıkman lazım. Bu fazlayı normal yiyecekle de karşılayabilirsin supplementlerle de. Önemli olan kalori takibini iyi yapmak.

Son düzenleme: 15 Temmuz 2014
  7. ykurt52

ykurt52 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Peki teşekkür ederim hocam

8. h3adslay3r

h3adslay3r Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Derdini bende bi dövüşçü olarak iyi anladım. Senin ortalama 3100-3200 kcal alman lazım. Kilo almak istiyorsan karbonhidrat alımını artırmalısın. Örnek bir tabak makarna da 400-450 kcal var. 1 gr karbonhidrat 4,2 kcal enerji verir 1 gr yağ ise 9,3 kcal enerji verir. Tahıl ve bakliyat ağırlıklı beslen. Misal ben antrenmandan önce eti burçak yulaflı (60gr karbonhidrat) ve 100gr badem (18gr protein) yiyorum.

Sayfayı Paylaş