Kilo almak icin ogun olarak mi yoksa surekli olarak yemek mi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve RmznTR tarafından 25 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaslar,kilo alma konusunda kafami karistiran bir sorum var,mesela kendimize bir uzman esliginde kilo almak icin bir program hazirladik gunde 5 ogunluk bir program yaptik.Ama mesela ben ogun aralarinda kuruyemis olsun atistirmalik olsun boyle ufak ufak yesem surekli bir sorun cikar mi yoksa ogun ogun yemek daha mi iyidir? Neden daha iyidir?
    Not:telefondan yazdigim icin bazi Turkce karakterleri kullanamiyorum kusura bakmayin.

2. MaXimuS_

MaXimuS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    uzmanın verdiği liste günlük kalori ihtiyacını karşilıcak şekilde verir listenin dışına çıkarsan hemde kuruyemiş gibi bol kalorili şeyler yersen günlük kalori sınırını aşarsın. Buda sana göbek olarak geri döner

3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ana öğünler ve ara öğünler vardır. kilo almak istiyorsanız düz mantık bol bol yiyceksiniz ve az tekrar yüksek ağırlıklı ağırlık idmanları yapacaksınız. o fındığı fıstığı ara öğünlerde tüketebilirsiniz.

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yoğun, hatta mümkünse 1 -tek öğün yiyebilidiğinzi kafar...tabi ki konu "kilo almak "ise ...

örneğin "sumocular " tek ya da en fazla çift öğün yer ve bolca kilo alırlar...))

ama, tabi ne yapmak istediğinize bağlı olay ?!...ne tür bir hedef ?!...salt kilo ise başka , kas ise başka ?!...)

Danny Boy bunu beğendi.
  5. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    1-2 aydir antreman yapamadigim icin kas olarak almam cok zor sanirim ve zaten yag oranim baya dusuk oldugu icin de salt kilo almak istiyorum.

Yani benim asil sormak istedigim ara ogunler degil aslinda ara veya ana ogunlerin arasinda mesela bi meyve yesem sonra bir avuc findik yesem falan yani surekli olarak yesem kilo almama bir engel olur mu?
    Bir yerde mideye surekli yiyecek geldiginde vucut,zaten besin geliyor diye depolama yapmiyormus buda dolayisiyla yemegin geldigi gibi gitmesine neden oluyormus diye okudum bu yuzden soruyorum,bu dogru mu?

Son düzenleme: 25 Ağustos 2012
  6. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yemeğin geldiği gibi gitmesi olayı,
    şişmansanız, yemek yiyip gün boyunca hareket etmiyorsanız, mide dolu ama siz alışkanlık ve yemek saati geldiği için açıkma hissinden dolayı, günde üç kere tuvalete çıkarsınız. Yani üç öğün. Arada ne yediğiniz yemediğiniz önemli değil.

RmznTR bunu beğendi.
  7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer salt kilo almak ise ,tabi ki "sumo"cular gibi yemeniz 1-2 öğün ,yoğun daha doğru olur...

aşağıdaki basamakları oluşturun:

1) bağırsak parazit testi
    2) kan sayımı (basitce)
    3) kan grubuna göre besin ürünlerini seçin
    4) uzun bir açlık döneminden sonra yoğun yeyin, bolca ...yağ (zeytinyağı , tereyağı) ,kompleks karbonhidrat (tahıl ,pirinç, patates), baklagilleri eksik etmeyin..
    5) b-kompleks vit (apikobal , ilk hafta günde 2 aç karna, sonrası 1 ...4 ay boyunca kullanın..
    6) balık yağı (sıvı , 2 tatlı kaşığı)

kolay gelisin...)

RmznTR bunu beğendi.
  8. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Peki sagol ama o zaman neden kilo almak icin verilen diyet programlarinda en az 4-5 ogun oluyor bu kafama takildi?

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili RmznTR ;

Kilo alımı için verilen beslenme rutinleri sağlık tarafıda düşünülerek veriliyor , fazla yağlanma olmasın diye planlanıyor ,

Ama sen sadece kilo alsam yeter diyorsun o zaman az ama yoğun öğünler yapmak en mantıklısı , a sağlıklı mı değil ama kilo alırsın

Saygılarımla , Danny Boy ...

RmznTR bunu beğendi.
  10. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Tesekkurler Danny Boy simdi tam olarak anladim.
    Eskiden bu kadar resmi konusmazdin icimizden biriydin o Danny Boy daha iyiydi sanki :)

Son düzenleme: 26 Ağustos 2012
    Danny Boy bunu beğendi.
  11. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kilo almak için de kilo vermek içinde gün içinde bölünmüş öğünler her zaman hedefe ulaştırır. En azindan 5 öğün yiyerek hem sağlıklı bir şekilde büyürsünüz hem de mideniz büyükse eğer onu kücülterek daha sağlıklı ve estetik bir görüntüye kavusursunuz. Burada temel ilke, sofradan tam doymadan kalkmak olmalı. Eğer her öğünde tıka basa yemek yenirse sanmıyorum ki bu sağlıklı olsun.

RmznTR bunu beğendi.
  12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

aynen katılıyorum kaç konudur arkadaşa bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyor herkes kilo almak istemiyor diyorum isanlar kütle kazanmak istiyor ama bu arkadaş inadına herkesi yağlanma istiyor sanıyor kendi gibi ve forumda o kadar konu var diyor :) 4 5 öğün sağlıklı kas ekleme forumda kimse yağ olsunda kilo alayım derdi yok eğer sende yağlandıktan sonra bu forumda konu açmazsan ben nasıl göbeği eriticem diye o zaman bende bir şey bilmiyorum :) (merak etme insülin direnci oluşunca kilo veremezsin obeziteye kadar yolu var :) )

13. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Derdin ne dostum senin ben yaglanmak istiyorum demedim ve boyle soylemedigimi de her mesajda belirttim burada yazdiklarinin hepsinindr cevabini onceki mesajlarda verdim ama eminim sen bana cevap yazacak olursan yine ayni seyleri zirvalayacaksin madem dogru konusamiyorsun az konus biraz erkekligini bil.

14. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    erkekliği erkeklerden öğrenmeyi tercih ederim ama kişisel tartışma istemiyorum yönetim özellikle beni gözlüyor o nedenle artık cevap yazmayacağım

15. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    İyi edersin.

16. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende soyle bir şey soyliyeyim buda senin soruna bir cevap olur.
    Yediğin şeylerin miğdede kalma süreleri var.mesela meyva 30dk miğdede duruyoken,protein yada yağ agırlıklı bir besin 3 saate kadar midede durabiliyor.
    yani yediğin seye gore bir sonraki ogunu yersen daha mantıklı.yemegin ustune meyva yemek bu yuzden kotuleniyor mesela

RmznTR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş