Kilo almak için sporu bırakmak ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve celik35 tarafından 6 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. celik35

celik35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Body'e başlayalı 5 gün oldu.Kendime güzel bi beslenme programı yaptım ve 5 günde kendimde ufakta olsa bi toparlanma hissetmeye başladım.Fakat etrafın tepkisi kafamı çok bozuyor ve bütün isteğim kaçıyor.Dedikleri şu;
    -kilo almak istiyosan sporu bırak yoksa o şekilde bütün yediklerini zaten yakmış olursun ve sana hiçbir faydası olmaz.
    -yağ olmazsa kas da olmaz.
    -ye iç yat daha çok kilo alırsın.

İşte bu sinir bozucu sözleri bugünlerde çok duymaya başladım.Gerçekten de aldığım onca protein,karbonhidrat v.s'i body antremanlarında boşa israf mı ediyorum yoksa bana kas veya kilo olarak geri mi geliyor ?
    Boyum 1.92 kilom 77 ve 17 yaşındayım.
    Lütfen bana bi akıl verin :(

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    :) Selam söyle arkadaşlarına. Bilmedikleri konular hakkında atıp-tutup, kendilerini rezil etmesinler.

Bazı dedikleri -teorik- olarak doğru olabilir, ama sen en doğrusunu yapıyorsun - iyi beslenip, düzenli egzersiz yapıyorsun. Tek bilmen gereken bu spor sabır ve azim ister, ama eğer bunları gösterebilirsen, uzun vadede kazanan ve onlara gülen sen olacaksın. Bir yıl sonra yine topla arkadaşlarını, bakalım o zaman ne diyecekler? ;)

foranimati10 bunu beğendi.
  3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Zor kilo alan insanlar, kosu, yüzme, basketbol gibi ekstra aktiviteleri minimumda tutarak agirlik calismasina agirlik vermeliler.
    Agirlik calismasi ise, agir kilo, setler arasi bir hayli dinlenme (1,5-3 dakika arasi)- 6-10 tekrar seklinde olurssa muhakkak kilo alirsin.
    Neden setler arasinda bu kadar cok dinlenecegim dersen, cünkü ona göre kilo basacaksin.
    Agir kilo kisiye göre değişir elbette.
    Agir kilo dedigimiz zaman, 6 tekrarın altina inmeden 8 tekrarin cok fazla üstüne cikmadan calisacagin ve bir sonraki seti cikarabilmek icin, set aralarında 2-3 dakika dinlenmeni gerektirecek kilodur.
    Bench Press'te 55 kilo yapiyorsan, set arasini 2-3 dakikaya cikartirsan bastigin kilo muhakkak artacaktir.
    Set arasini 1 dakikada tutarak fazla kilo basmayi hayal etme, fazla kilo basmadan ise kilo alman cok zor.
    Bunlara dikkat et.
    Türkiye'de salonlarda durum vahim.
    Kollari 30 santim yağ oranı yüzde 12 olan adama, set arasinda 1 dakikadan fazla dinlenme deniyor cogu salonda.
    Rezalet!
    O adamın kollarını büyütmesi icin set arasında iyice dinlenmesi ve dinlendikten sonra 6-8 tekrarlı calismasi lazım.
    Bu dediklerime dikkat edersen emin ol güzel kilo alirsin ve muhakkak kollarından, göğsünden yani kiloyu görmek isteyecegin yerlerden kilo alirsin.

foranimati10 ve everest bunu beğendi.
  4. celik35

celik35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de aynen öyle dedim 1 yıl sonra görüşürüz diye :) Teşekkürler içim ferahladı :oops:
    Bir konuda daha sorum olacaktı.Daha body'e başlayalı 5 gün olduğunu söylemiştim.Gittiğim salonda hocalarım fazla ağır bir program hazırlamadı bana.Bu program,daha yeni olduğum için mi yoksa kiloma göre mi düzenleniyor? Aslında şikayetçi değilim ama,mesela bilek ve sırt bölgeleri yok bu programda.Çalıştığım bölgeler:karın,kanat,göğüs,omuz,arka kol,ön kol,ön ve arka bacak.Zaman geçtikçe hareket çeşitliliği artar diye umuyorum.. :roll:

5. celik35

celik35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim dediklerini dikkate alıcam ;)

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    İlk bir kaç ay adaptasyon programıdır, benim dediğim, set arası uzun dinlenme, ağır çalışma, o ilk adaptasyon programını tamamladıktan sonraki dönem için geçerli.
    İlk başlangıçta, tekrar sayısı 12 hatta 15 tekrara kadar çıkabilir.
    Sebebi çalışılan kası tanıman, kas üzerinde sinir sistemi koordinasyonunun arttırılması, belli bir formu yakalamak.
    Bunlar çok önemli, kası tanımak sadece zihin düzeyinde olmuyor.
    Sinir sistemi, nasıl yazı yazarken işin içindedir, yazı yazmak aslında sinir sistemine bağlı ince bir faaliyettir.
    Vücut geliştirmede öyle, kaslardan çok sinir sistemi yorulur body yaparken.
    Sen işte ilk başta sinir sistemini eğiteceksin.
    Kaslar kasılmayı öğrenecek, kasılmayı yapan, beyinden gelen elektrik sinyalleri.
    Yani sinir sisteminin kaslara emir vermesi.
    Gelmek istediğim nokta, bir bir iki ay, kilodan çok, hareketlere yoğunlaş, verilen hareketleri düzgün yapmaya, o esnada çalıştırdığı kasları hissetmeye odaklan.
    Kilo arttırmayı önemseme, öyle bir biceps çalış ki, kiloyu pazuların kaldırsın, öyle bir kanat çalış ki, ağırlığı çekerken, koltuk altı kasların resmen gerilsin, uzayıp kısalsın.
    Bunları ödev gibi düşün, iyi bir alt yapı ilerde sana çok süratli gelişim olarak dönecek.
    Her zaman, insan ilk başta en fazla şey öğrenir, bu bir iki ayı iyi değerlendir.
    Yağlanmana hiç gerek yok kilo almak için, önemli olan, kas kilosu almak, bunuda vücudu tanıyıp, ağır çalısıp sıkı yemeye başladıktan sonra yapacaksın zaten ;)

7. celik35

celik35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İyi ki sizlere danışmışım yoksa bazı şeylerin farkına varamıyordum.Hareketleri düzgün yapmaya daha çok ağırlık vericem.Altın bilgiler verdiniz gerçekten.Bir süre sonra başarılı bir resim koymak nasip olur inşallah :)

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Yiyip içip yatarsan yağ olarak kg alırsın,sporla kas olarak.. Tabiki kas olarak kg aldıkça estetiğin artar,yağ olarak tam tersi.Bu spora önyargı çok fazla.Arkadaşlarına gül,geç spora devam ;) Bu nasıl bi anlayıştır,adam kahvelerde,meyhanelerde dirsek çürütse aman yapma etme demezler,BB ye başlayınca kıyamet kopar.Bu insanları anlayamıyorum 8)

9. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben bu spora başlamadan önce 1.72 boyda 53 kilodaydım şikayetçiydim baya ama kilo alamıordum bi türlü..spora başladım we 5.5 ayda 14 kilo aldım :lol:

10. APOLLO

APOLLO Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bilgisayar
    Yer:
    izmir
    ben bu spora başlamadan önce 91 kilo iken şimdi ise 72 kiloyum. ve vucudum şekillenmeye başladı

11. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bende zayıfım boy 1.70 60kg bana da niye vücut geliştirmeye gidiyosun zaten zayıfsın diyolar gülüp geçiyorum walla ben daha hemde daha hırslandırıo beni

12. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Vücut geliştirme ile alına kas estetiktir.Çünkü aldığın kiloların bir kısmıda kas kütlesi.Vücuduna kas kütlesi kazandığında da doğal olarak vücut hatların belirginleşmeye başlıyor.

Sen çevrendekilerin dediklerine kulak asma.Emin olki doğru yoldasın.Sağlam beslenme ile zamanla istediğin kiloları alıcaksın.Buna emin ol.

13. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Vücut geliştirme ile alınan kas demişim.Kilo olucak o.Yanlış yazmışım.

14. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bodybuilding ile ilgili ve bilgili insan evladı haddinden fazla memleketimizde!!!!!!

bu güne kadar eli bir bara deymemiş arkadaş body e giden birini görünce ilk dediği sey:

- yaşlanınca sarkıyomuş bu kaslar biliyon mu?

- he biliyom. yaşlanınca sende sarkacaan. benim kasım sarkacak belki ama senin göbeğin dizine sarkacak...

yada

- iğneynen yaptın sen bunu demi...
    - yok, annemin oya işlediği tığ var onunlan. tavsiye ederim sende yap. iki ayda şişersin.

falan, falan....

kilo alma olayı dötlü göbekli olunca yurdum insanının bir başka hoşuna gider nedense. estetik anlayışımız bu açıdan sıfırdır. köylerde falan güzellik tarif edilirken, genelde bayanlarda:

- kızı görsen anam ay gibi yüzü var aha böyle

denir. ama aşşağıdan pek fazla söz edilmez. ay gibi yüzün altında da dünya kadar döt ile göbek vardır.

sen arkadaşları boş ver. forum ortamına takıl. burada motivasyon üst düzeyde. döt ile göbek yapmak istiyorsan arkadaşlarını, ama adam gibi fizik yapmak istiyorsan buradakileri dinle. pişman olmazsın...kolay gelsin....

everest bunu beğendi.
  15. çaylak baron

çaylak baron Guest

slm

gerçekten haklısın abi bu ülkede bu sporu bilmeyen çok fazla kişi var ve dedikleri genellikle seninde dediğin gibi oluyor.valla bir gün krıcam birisini ama tutuyorum kendimi.bilip bilmeden yorum yapıyorlar.zaten öğrendiğim kadarıyla ii bir vücut yapmak istiyorsan kilo alman lazım.takviye şart oluyor.ama ben kilo aldırıcı içinde yüzde yetmiş bir ürün kullanıyorum.boyum 1.75.şu an 70 kiloyum,80 kilo olup,inmeyi dşünüyorum 75 kiloya.80 kilo olana kadar baya bir yemem lazm.bilmiyorum o anki aynadaki duruş önemli.ona göre bir ayar çekilmesinden yanaym.

16. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Re: slm

çaylak baron yolun başındayken sakın böle bi hataya düşme derim..
    Her önüne geleni yiyerek yağlanarak kilo alıcaına sakın alma..Dersen ben proteinle büyürüm o zmn tmmdır ama yağdan uzak dur..Çünkü gerçekten yağ yakmak zor.

17. Lestatt

Lestatt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende yeni üye oldum kilo almak için yemediğim içmediğim toz kalmadı ama malesef hiç bir yararları olmadı
    şimdi tek umudum spor yapıp kilo almak ... bunun içinde spor salonuna gitmem gerek fakat ben oraya gittiğim zaman tek zayıf olmaktan korkuyorum meraklı bakışlardan bu nerden geldi gibi sizce bu korkum yersiz midir ?

boyum 1.84 kilom 59

18. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    korkun yersiz..
    çunku aynı meraklı bakışları hepimiz çektik.aslında bakan eden yok.öyle sanıorsun.kendim için örnek vereyim salonda ince kolları olan birisine görünce kollara bak ne ince demiyorum.yada sadece barla bench press basanı da yadırgamıyorum.hiçbirimiz body ci doğmadık.
    spor yapmadan protein tozu veya karbo. tozu almak yanlış.kilo alamamışsın.alsaydın bile yağ olarak alırdın.şimdi ise kas inşa ederek alcaksın.
    çok zayıf oldugundan salonda rahat etmen için istersen kollu tshirt filan giyin.kış dönemi zaten .kolsuz tshirt olmasa da olur.2009 yazına doğru da 184 ~72kg oldugunda rahat rahat body giyersin;) ...(tabi 72 kg da bırakmak da yok)

Lestatt bunu beğendi.
  19. Lestatt

Lestatt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arkadaşım içimi rahatlattın bu hafta yazılıyorum spora ..

20. drummer

drummer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ve de spora zayıf olarak gidip kilo almaya başladığınızda ordakilerin vaay iyi gidiyosun demesi çok cesaretlendirici bir olay

Sayfayı Paylaş