Kilo almak için spora başladım ama umudum yok

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve okanmuzafferr tarafından 16 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. okanmuzafferr

okanmuzafferr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar geçen hafta spora yazıldım.bana 3 haftalık bir egzersiz programı verdiler.spora alışmam için sanırım. genelde 3 x 10 şeklinde yapmam gerekiyor fakat bazen zorlanıyorum, 10 kere değilde 6-7 kere yapıyorum. hocanın sölyediği şu, 1 aydan sonra karbondihrat tozu vs alcakmışım. 1 haftadır tartılıyorum hiç fark yok.sanki işe yaramıyor gibi :(

2. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    O zaman yemeni arttir karbonidrat olarak 1 tabak dolusu bulgur makarna veya 3-4 dilim tam bugday ekmegi fazladan ye protein olarakta buna 50 gr tavuk veya bir tabak yogurt veya lor ekle hacim aldigini gorursun

3. okanmuzafferr

okanmuzafferr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocaya söyledim bana liste ver dedim ona göre yiyim dedim hoca listeyi bulamadım falan diyor anlamadım gitti
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Ağustos 2014 ---
    karbondihrat amino asit falan zararlımı sizce

Son düzenleme: 16 Ağustos 2014
  4. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    Nerden cikti bu soru tam tersi yasaman icin her turlu aminoaside ve bir miktar karboindrata ihtiyacin var bunlar olmazsa olmaz nerden geldiyse bu soru aklina cikar at hemen :)

5. gilbertohorton

gilbertohorton Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Zor oluyor başlarda ama sonradan oluyor, devam.

6. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hocan hoca falab değil, pazarlamacıç Söylediği hiçbir şeyin dinlemeyip kendi araştırmanı yap. Öncelikle forumun beslenme bölümündeki bütün kilo almayla ilgili sabit başlıkları okuyarak başla. Sonra aklına takılanları sor. Bu arada sadece protein ağırlıklı ve daha çok ye. 1 tabak pilav yiyorsan 1.5 tabağa çıkart, 100 gr et yiyorsan 150 gr'a çıkart vs...Toz moz almana gerek yok.

Normalde sabit başlıkları okumadan sorulan sorulara cevap yazmamak lazım ama kazık yemek üzere olduğun için cevap yazıyorum.

8. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    Evet hakli carbo toz falan alma hocan seni kaziklamaya calisiyo ve gereksiz basliklar acmamaya bak

9. okanmuzafferr

okanmuzafferr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bugün spor salonuna gittim, hoca beni gördü nerdesin falan dedi şaşırdım. 1 gün geliyosn 2 gün gelmiyosun dedi.Allah Allah dedim şakamı yapıyo. Halbuki haftanın beş günü gidiyorum.yani anlıyacağınız hoca ilgilenmiyor.zaten sporu başladığımdan beri elinde telefon hep mesjlaşıyor.

10. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Antrenmandan önce makarna-bulgur gibi komplek karbonhidratlar al ki Salonda harcayabileceğin bir enerjin ve gücün olsun . Ayrıca 1-2 haftada değişim görme gibi bir şansın zaten yok o yüzden moralini bozma . Doxux' un da belirttiği gibi hiçbir şekilde protein veya karbonhidrat vs. tozuna ihtiyacin yok sadece doğru zamanda doğru şeyleri yemen gerekiyor. Örneğin , antrenmandan önce kompleks karbonhidrat yani makarna bulgur yulaf ağırlıklı beslenmen gerek ve antrenman hemen sonra protein ağırlık beslenmen gerek. Şimdilik bu iki koşulu yerine getirmen kendine olan güvenini artiracaktır

technical1967 bunu beğendi.
  11. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Umudun yoksa işin çok zor baştan söyleyelim. İnternette yeni başlayanlar için bir çok standart programlar var. Kendine uygun olanı seç ve başla. Vücudun için gerekli olan protein ve karbonhidrat miktarını belirle ve ona göre beslen. 10 tekrarı nizami olarak yapabileceğin bir ağırlık seç. Doğru beslenip antrenmanını yaptıktan sonra haftada yarım, bir kilo alacaksın.

12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kesinlikle , beni dinliyorsun karbonhidrat tozu felan almıyorsun.Vücut yapın gereği biraz kilo alman zor olması yüzünden kilo alamadığını düşünüyorsun.Öncelikle spor kilo aldırmaz , vücut geliştirme kilo aldırmaz.Vücut geliştirme senin kas gelişimini sağlar , buda vücuttaki kas kütlende artış yapar.Bunu yıla vurursak vücuduna belli bir kas kütlesi girer 2kg-1kg bilemeyiz şimdilik.
    Sen kilo almak için en önemli unsur beslenmeyi atlamışsın.Kilo almanında vermeninde en büyük olayı beslenmedir.Aldığın kaloriyi artırıcaksın bunu şöyle düşün hergün yediğin normal besinlerle 2 haftada 1 kg bile alamadın eğer hergün yediğin o besinlere 2 tabak makarna ekleseydik yani hergün 2 tabak makarna yeseydin o 2 haftada belki 1 kg alıcaktın.Tabi bunu sadece makarnayla yapmayacağız spora başladığın için protein alımını birazcık artırıcaksın , ekstra olarak sağlıklı beslenmek istiyorsan yeşillikler salata yiyeceksin.Ve sen kilo almak isteyen birisin her öğün karbonhidrat alımı yapmaya çalış akşam 8den sonra hariç tabi bu söylediğim.
    Şimdilik normal beslenmene ekleme yapabileceksen sadece önerdiğim şeyleri ekle yeterli olucaktır başlangıçta
    Sabahları kahvaltın nasıl bilmiyorum ama ideal birşeyin yoksa ara sıra şunu dene Yulaf ezmesi , Yumurta , Süt , Muz
    Öğün araları ara sıra yeme şansın varsa elma-badem-fındık vede haşlanmış patates 1-2 tane
    Öğlen yemeğine gelmeden arada bi karbonhidrat yüklemesi yap 1 tabak pilav yoğurt
    Sonra öğlen yemeğinde gene aynısına benzer + ekstralı şeyler tüket ama pilav tabağı 1,5 tabak olsun.+tavuk
    ara öğünler gene elma felan tarzı aynı
    Akşam yemeğine gelmeden arada bir karbonhidrat yükelemesi daha 1,5 tabak pilav/makarna +tavuk
    Spor öncesi şeker olarak yiyebileceğin evde çikolata sonrasıda 1 paket jelibonu götürü ver.
    Ara öğün arada bir kuruyemiş-kuru üzüm
    Akşam yemeği 1,5 tabak pilav/makarna/et(tavuk)/+yoğurt+salata

Bu beslenmeyi rutinli olarak 2 hafta götürüp kilo almanı denemen gerek kilo almak çok yemek demektir.Yiyemezsen alamazsın bu kadardır istediğin ağırlığı kaldır yemelisin.

Sayfayı Paylaş