Kilo Almak İçin Beslenme Programı(besin değerleriyle birlikte)

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve umitcan34 tarafından 2 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. umitcan34

umitcan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SABAH (11:00)
    -2tam yumurta (12 gr protein) 2 yumurta beyaz (8gr protein) = 20 gr Protein / 184 Kalori
    -100 gr yağlı beyaz p
    eynir =22 gr Protein / 289 Kalori
    -1 su bardağı süt (250 ml) =8 gr Protein / 132 Kalori

ÖĞLEN (13:00)
    -150 gr kemiksiz tavuk göğsü(ızgara veya haşlanmış) = 38 gr Protein / 165 Kalori
    -100 gr Makarna( bir tabağa kaç gr gelir bilmiyorum :D ) = 13 gr Protein / 367 Kalori
    -Bir su bardağı karışık meyve suyu (250 ml ) = Kaç gr protein olduğunu bilmiyorum / 114 Kalori

ARA ÖĞÜN (15:30)
    -50 gr fıstık = 310 Kalori
    -50 gr fındık = 320 Kalori

15:30-17:00 ARASI ANTREMAN

ANTREMANDAN SONRA
    -1 adet muz = 100 Kalori
    -Bir su bardağı süt = 8 gr Protein / 132 Kalori

AKŞAM YEMEĞİ 19:00
    -150 gr kemiksiz tavuk göğsü = 38 gr Protein / 165 Kalori
    -100 gr ekmek = 258 Kalori
    -Evdeki diğer yemekler...

ARA ÖĞÜN (21:00)
    Bir adet Elma = 60 Kalori

YATMADAN ÖNCE (23:00)
    -100 gr Makarna =13 gr Protein / 367 Kalori
    -1 su bardağı karışık meyve suyu =114 Kalori​

p90x programını yapıyorum kilo almaya çalışıyorum beslenme programını kendim hazırladım yanlışlarım olabilir doğrusunu söylerseniz sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür ederim :D

2. Berkovicc

Berkovicc Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    oglen yemegi ile antrenmandan onceki ara ogunun yerlerini degistirebilirsin tabi mumkunse.Antrenmandan once yemislerdeki yagların sindirimi uzun surer makarna ve tavuk ise antrenmandan once idealdir.Ayrıca proteini arttırman iyi olabilir antrenmandan sonra protein tozu yoksa 1 litre yagsız sut gerekli proteini ve karboyu karsılar.Ogle ve aksam yedigin tavugu arttırabilirsin ayrıca son iki ogunde hic protein yok neredeyse her iki ogune en az 30 gr pro ekleyebilirsin.Son olarak yatmadan once meyve suyu ve makarna kacınılmaz bir yag kazancı yapar vucutta son ogundeki karbonhidratı dusurup protein ekleyebilirsin.Kas kazanmanın en iyi yolu olabildigince yagsız kazanmaktır

3. umitcan34

umitcan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. protein tozu vs. alamıyorum öğrenciyim o kadar param yok :D antremandan önceki öğünle öğle yemeğinin yerlerini değiştirdim ama diğer öğüncede nasıl yapıcağımı bilmiyorum zahmet olmazsa programdaki malzemelere çok pahalıya kaçmayacak şekildebişeyler ekleyip programı birde siz düzenlermisiniz? şimdiden teşekkür ederim :)

4. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    akşam 11 de yemek çok geç bence.Kilo alırsın ama vücuduna zararlı böle beslenmen.Ne var ne yok doldurmuşsun sebze falan eklemelisin.Sürekli makarnayla haşlanmış tavuga dayanmışsın

5. umitcan34

umitcan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Amacım kilo almak o yüzden makarnayı yazdım :)

6. edz

edz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba kardesım oncelıkle su meyve suyu olayını bitir bence :) onun yerıne sut koy,makarna yerıne bazen pirinc veya bulgur haslayıp yıyebilirsin kahvaltıda yumurtayı 5-6 dan asağı dusurme bence ve anladığım kadarıyla antrenmanın 5te bitiyo ve sen 7de aksam yemeği yazmıssın bu cok yanlıs antrenmandan sonra yarım saat içinde yemeğini yemelisin yoksa butun emeğin bosa gider 2 saat cok cok gec antrenmandan sutün yanına haslanmıs yumurta yıyebilrsin (öğrencı olduğunu dusunerek yazıyorum yoksa proteın tozu olsa iyi olurdu) öğün kacırmamaya 3 saate bir yemek yemeye ve uyku saatıne cok dıkkat et 8 saatın altına dusme helekı o yaslarda

7. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    antremandan 2 saat sonra proteinini alıyorsun ve bu çok yanlış birşey. antreman sonrası (30-45) dk içinde kasları beslemen gerek. aksi takdirde kas kaybına yol açabilir.

Sayfayı Paylaş