Kilo alma sorunu veya Boya göre vücut biçimsizliği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enqinn tarafından 20 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba Arkadaşlar,

20 Yaşında, 1.90 Boyunda, 75 Kiloyum.. Sorunum kilo alma.

Daha önce doktora gittim ve doktor bana hiçbir sorunumun olmadığını ve çok sağlıklı olduğumu söylemişti. Yani doktorluk bir durumum yok..

Ben body ile kilo almak istemiyorum yani yağ ile almak istiyorum..

Biliyorum işinize karışmak gibi olmasın fakat Body ile uğraşacak vaktim yok malum yazda yaklaşıyor artık yavaş yavaş inceler giyinmeye başlanıyor. Ama benim vücudum zayıf olduğundan dolayı bu yazı nasıl geçirecem diye düşünüyorum. Benim sizden istediğin 1 ayda 5 veya daha fazla kilo almak fakat bodysiz ( Biliyorum çok oldu). Çünkü benim sırt tarafım gerçekten çok zayıf, kollarımda öyle, bel tarafım ince, anlayacağınız ben bu yaz çok dertliyim. Ben kendim Supradyn diye bir hap kullanıyorum geceleri yatmadan önce bir hap içiyorum ve Yoğurt + Yumurtalı pekmez yiyiyorum..

Ama kilo almam konusunda sıkıntılıyım hem Metobolizmamda hızlı..ve şöyle birşey varmış günde 3000 Kaloriyi aşmak kilo aldırıyormuş? Ben,

1 Muzda 100
    100 gr. Fındıkta 650
    100 gr. Fıstıkta 560
    Kalori bulunurmuş.

Ben Günlük,
    5 Muz: 500
    500 gr. Fındık 1950
    500 gr. Fındık 1680
    yiyebilirim. ve 3000 Kaloriyide aşıyor artı benim yiyeceğim yemek ve meyvelerde cabası olur. Sizce bu şekilde devam edersem 1 ayda kaç kilo alabilirim?

Yorumlarınız ve Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler..

2. Manualsedat

Manualsedat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    medya / kurgu yönetmeni
    Yer:
    istanbul / beylikdüzü
    bende 1.88 boyundayım 2 sene önce 65 kiloydum :) her sene mart nisan gibi başlayıp 3 ay spor yaptım hem hafiften sertleşip yazın tadını çıkardım hem düzenli şekilde kilo aldım.. şuan 87 kiloyum hatta göbeğim bile var =)
    spor yapmadığım zamanlarda pharmaton diye bir vitamin var onu kullanıyordum 2-3 kilo gibi filan almıştım..

3. DewiL

DewiL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    kaç kilo alabilirim sorusu çok saçma bunu biz bilemeyiz ama kilo alabileceğin kesin. ve gnde 1kg fndık yiyerek eminim baya bi yağ alırsın.. sana tavsiyem fındık yerine yulaf gbi karbonhidrat içerikli besinlerle beslen daha ucuza gelir gnde 1kg fndık her cebin harcı değil . bence bi yadan evde kendin bodyede başla derim nekadar yapsan kardır diye düşünüyorum. sadece yağ olarak kilo almak bence saçma ama snn düşüncen saygı duymak lazım.. karbonhidrat ağırlıklı beslen diyorum ben :)

4. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Engin neden günde 1 kilo fındık yeme ihtiyacı hissediyorsun anlamadım.Günde 1 kilo fındıktan sonra yemek yiyebiliyor musun acaba merak ettim?
    Fındık seni tok tutar heleki 1 kilo yiyorsan.
    Onun yerine makarna ve patates yiyebilirsin kilo almak için.Proteinide ihmal etme tabiki.
    Dediğim gibi bence makarna ve haşlama patetese ağırlık ver.Ayrıca bb yaparsan kilo alma hızın artar tavsiye ederim.

5. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    bence diyetisyen kontrolünde bir diyet uygulamalısınız. kilo alayım derken sağlığınızdan olabilirsiniz.

6. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    1 Kilo fındık naptın :(

Bodye başla daha hızlı kılo alırsın ben ilk 2 ayda 8 kilo aldım :)

7. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul

sende panik durumu seziyorum arkadaşım. bence diyet uzmanından destek almalısın ve mutlaka spor destekli kilo almaya çalışmalısın. yanlış beslenme ile alınan yağlar sana kalp ve karaciğer yağlanması olarak geri döner. sonra da doktor kapısı aşındırırsın.

şu bir gerçekki düzenli spor yapmak , yediğin besinlerin vücut tarafından emilimini arttırır. bu da sana sağlıklı kilo olarak geri döner.

sağlıkla kal.

8. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Not:1 kg fındık yemiyor arkadaş,yarım kg fındık,yarım kg fıstık olacak o,yanlış yazmış.
    Yani sen günde ortalama 12 tl fındığa,8 tl de fıstığa vereceksin öyle mi?1 kg et bastır tepsiye ailecek karnınızı doyurun daha iyi! :S

Sayfayı Paylaş