kilo alamama nedeni nedir sizce _?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve taylor tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. taylor

taylor Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    günlk 5000 - 6000 bin kalori alyorm 2 aydır ve 4 kilo alabildim yani istenilen düzeyde kilo almş deilim kilodan çok yemek yedikçe dahada güçleniyorm ve kendimi çok iyi hiisseediyorm onun dışında çok zor kilo alıyorm ve hiç bir antremanda yapmadğm halde whey proteini almayı düşünüyorm tavsiyenz nedir _?
    ölçülerm
    180 boy
    67 kilo
    76 cm bel
    113 cm omuz
    30 cm koll
    93 cm göğüs
    91 cm basen
    yorumlarınızı çok acil bekliyorm

Ekli Dosyalar:

2. Hatred

Hatred Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    5.000-6.000 kalori aldığınız halde kilo alamamanız pek mantıklı gelmedi bana.Günde kaç saat ayaktasınız? Ya 12-13 saat ağır işlerde çalışıyorsunuz yada bir sağlık probleminiz var çünkü metabolizmanız ne kadar maximal dahi çalışsa 6.000 kaloriye yanıt vermeyecek vücut olmaz diye düşünüyorum.

3. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    -Çalıştığınız iş
    - kaç gün idman yaptığınız
    - idman süreniz
    -sosyal hayatınız
    -uyku süreniz
    -günde kaç defa tuvalete gidiyorsunuz

Bunlar önemli , ama 5000-6000 kalori ile kilo alamamak şaşırdım açıkcası , ne yiyorsunuz?

4. taylor

taylor Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çalştğm iş öğrencym günlk 7-8 saat uyurum hergün kuvetli süt ürünleri ağrlıklı kızartma türlüeri yerim bunun dışında 2 öğün ve bi ara öğün var ve her öğünde 1 ekmek yerim her gece 1 kase yoğurt bi kupa bardağı pekmez su karşımı bunun dışında her gün 2 tane 500 kalorilk çikolotalar yerim bazen 3 de olur bu bunun dışında meyve suyu veya benzeri içeçecekler tüketrm t3 ve t4 hormonlarını ölçtrdm yani yüksek sayılır ama normal ölçülerde yani hiper aktflk yok ve son bi bucuk 2 aydır bu şeklde besleniyorm bazen zorla yemek yiyorm ama hale 4 kilo aldm spor yapmadğm halde yaptğm tek spor hafta bir 50 tane şınav ve bilek güreşi arada bir bunun dışında yürüyüş dışında hiç bir spor yapmam ki yürüyşte günde 45 dk yı geçmez sigaryı bıraktğm halde istediğim kiloya çıkamadm şaşryrm başkası benm gibi yemek yese heraşde 100 kilo olmştu

5. taylor

taylor Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    acil yorumlarınızı bekliyorm

6. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    5000 kalori alıyorum dediğin yemek yeme stili buysa sadece yağdan oluşan bir vücudun olacak.

Benim yemek düzenimi yazayım kendine bir pay cıkart :

sabah kalkar kalkmaz : 1 ölçek whey, cla, bir orta boy elma

45-60 dakika sonra : 3 yumurta, yulaf ezmesi, yeşil çay, peynir, domates, solgar vm-75

ara öğün : bir avuç ceviz-fındık karışımı, 200 gr yoğurt

öğle yemeği : cla, 200 gr tavuk göğsü/balık/ton balığı/kırmızı et, mutlaka sebze yemeği, bulgur pilavı, yeşil salata ve yeşil çay

spor öncesi : 1 ölçek whey, jack3d, orta boy elma

spor sonrası : xtend, orta boy haşlanmış patates

akşam yemeği öncesi : 30 gr bitter çikolata

akşam yemeği : cla, 200 gr tavuk göğsü/balık/ton balığı/kırmızı et, öğlenden kalan sebze yemeği, 1 kadeh şarap, bulgur pilavı, salata/yoğurt

ara öğün : meyve tabağı

yatarken : 150-200 gr lor

Böyle bir şey dene bakalım bir de. Yanında antremanla birlikte neler olacak. Madem manken olmak istiyormuşsun ya. O mankenler nasıl besleniyor diye araştırma yapmanı öneririm. Olacam, yapacam demek işin kolayı...

7. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28

spor sonrasi muz yemek kas yıkımını önlermi?
    bende ögrenciyim.
    sabah - 1 yumurta
    okulda - 1 simit 1 ayran.
    eve geldiğimde - 3 yumurta omlet, süt , peynir
    spor öncesi - 1 ölçek whey
    spor sonrası - 1 ölçek whey
    30 dk sonra - 3 yumurta omlet
    1 saat sonra - 1 tabak makarna, haslanmis tavuk

sizce bu nasi bi programdir?
    elimden bu kadar geliyor cünkü kahvaltiyi düzenli yapamiyorum ders 7 de basliyor.

8. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Off topic olmasın skllmyh. Tabi ki herkes elindeki olanaklara göre beslenecek. Spordan sonra yenilen muz boşalan glikojen depolarını doldurmada yardımcı olacaktır. Ayrıca iyi bir potasyum kaynağının olması yanı sıra bol da kalori içerir. Aşırıya kaçılmadığı sürece yenebilir. Ama haşlanmış veya fırında patatesi seçmeni öneririm.

skllmyh bunu beğendi.
  9. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    farklı bi konu acmaktansa buraya yaziyim dedim :)

bide haslanmis patetesi deniyelim birde

10. taylor

taylor Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    muzun kalorisi bikere düşüktür 80 kaloridir muz

11. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    faklı konu ac ki, hem baskalarının baslıklarını kirletme hem de sana özel olan o baslık altında sırf senin icin yapılan yorumları tartısabil. Bu forumda düzen bu.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:55 ----------

Bu beslenme programı ile, profil icin kullandıgın o resimdeki adamın vucuduna sahip olman hayal. Bu programla ancak, koca gobekli, tombul biri olabilirsin. Cok yanlıs besleniyorsun. Amac, nasıl olursa olsun kilo almak degil, kas kutlesi insaa ederek almak.

Forumdaki beslenme bolumunu bastan asagı okumanı tavsiye ederım.

12. taylor

taylor Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya vücüt yapısı olarak kendimi tanıyorum o yüzden öyle yağlı ve bol karbonhidratlı besin alıyorum zaten vücüdüm zor kilo alıoyor bende göbek olması bence imkansz ben kilo almaya başladğnda ilk olarak kollarım kalınlaşır ve bu yağ oranı olarak azdır hayatımda boddy yada fitns yapmadm ama bu sitenin bana yardımcı olacağına inanyrm yani ben spor yapmadan kaslı bi vücüdüm olacağına inanyrm hedefim evet bu adamın fiziğine yakın bi fizik ama bu adamın fiziği gibi olmak için ek ürünler ve takviye alman lazm ki o da bırakınca proteinleri aynı haline dönüyor benm istedğm kalıcı kas kitlesi ve hoş görünen bi kas kütlesi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:33 ----------

yav sonuç olarak kilo alamıyorm o kadar iyi beslenmeme rağmen bu konuda ne yapılabilir yardımcı olabilrmsnz asıl problemim bu

13. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Sen bildiğin gibi yap bence. Kızartma, çikolata yiyerek kilo alırsın uzun dönemde. Merak etme...

14. taylor

taylor Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yav yediğim halde kilo alamıyorm ben bunu anlamş değilm sorun bu

15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum yaptıkların spor bilimi ile çelişmiyor. Kızartmalar şekerler baklavalar börekler çörekler.

Şu an alamadığın kiloyu bir bakmışsın 20-30 kilo yağ olarak alabilirsin. Bu iş çok yavaş ilerler. Beslenmende yulaf bulgur kepekli pirinç mercimek fasulye gibi bakliyatları arttır.

İdmansız olmaz bu işler unutma.

Beslenmende basit karbohidrat kullanma bunun yerine yağları arttir. Orantılı yap.

300-400 gr karbohidrat alıyorsan 150-200 gr yağ al. Besinleri tam yağlı tüket. Yumurtayı tam yağlı ye eti tam yağlı ye ve idman yapmayı aksatma.

Kas olarak kilo almak istiyorsan bunu yapman lazım.

O zaman kilo alırsın.

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    üye pm ile yönetiye hakaret ettiği için süresiz uzaklaştırılmıştır.konu zaten benzerleri olduğu için ve muhatabı kalmadığı için kilitlenmiştir.

saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş