Kilo alamıyorum, yardıma ihtiyacım var!!!!!!!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve pitbull2621 tarafından 19 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. pitbull2621

pitbull2621 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba ben 1.73 boyunda 56.5 kilodayım. 26 yaşındayım. Spora başlayalı 2 ay oldu. beslenme konusunda verdiğiniz bilgileri dikkate aldım. tavsiye edilen tüm besinlerden alıyorum (emin olabilirsiniz). ultimate whey gainer alıyorum (düzenli olarak). Antrenmana bi gün gidip bi gün gitmiyorum. Ara vererek 30 dakika çalışıyorum(30 sn. lik aralar hariç). 3 ana 3 ara öğünüm var. Spora başladıktan 1 hafta sonra bi hastalık geçirip 5 gün ara verdim. Şimdi sorularım olacak (Profesyonel arkadaşlardan yanıt rica ediyorum.)::::
    1.Okuduğum konularda aynı seviyede olan arkadaşların en az 5 kilo aldığını gördüm. ben nerde yanlış yapıyorum????
    2.Kendimde değişmeler görüyorum fakat kilom hep aynı. Acaba bu hep böylemi sürecek????
    Bu arada sigara kullanıyorum (Günde 15 20 adet kadar)

2. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    en başa yazman gereken şeyi en sona yazmışsın adeta. sigara kilo almanı engelleyen önemli bir faktör. zaten ince yapılısın gibi görünüyor doğal boy ve kilondan, yani kilo alman zaten zor; bir de sigara içiyorsun neredeyse 1 paket günde. çok zorlaştırıyorsun kendi işini..

bir de bu iş biraz da genetik işi.. herkeste aynı gitmeyebilir. o da ayrı bir boyut.

3. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    uykuna dikkat ediyor musun?benim yaptığım en büyük hata buydu

4. pitbull2621

pitbull2621 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    akşam 10:00 sabah 7:00 de kalkıyorum yani 9 saat uykum var

5. pitbull2621

pitbull2621 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    karabaş tşk ederim yorum için fakat askerlik dönemimde daha çok sigara kullanıyordum sanırım 52 kiloda askerlik başladı 2 ay sonra 64 oldum merakım acaba normal işhayatımdan dolayımı bu sorunla karşılaşıyorum iş hayatım biraz hareketli ve sitresli ne dersiniz

6. terminator7

terminator7 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar genetik olarak yetenek nedir
    bunu nerden anlarız?
    mesela bana hocam kasların hamur gibi şekile kısa sürede giriyor arnolds gibisin diyor:)
    napabilirim...

7. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    iş hayatının etkisi olsa da, body meselesi askerliğe çok benzemiyor. askerlikte kilo anlamında bol bol yağ da alırsın. kas geliştirmek daha zordur. beslenmem iyi demişsin ama hem sigara, hem iş hayatı hem spor derken yetersiz kalıyor, arttırman gerekiyor demek ki biraz.

8. Quad Damage

Quad Damage Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2 ay da kilo almayı bekliyorsan o zaman yağlanıp yogi olmak istediğini anlarım ki onu da başaramamışsın zaten. Sadece ye adamım. Günde 5 öğün ye

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Spora başlayalı 2 ay oldu demişsin, kilo almayı beklemek için çok erken.Antremanın 30 dk mı sürüyor anlamadım ama eğer öyleyse az bir süre, ayrıca aralarda 30sn dinlenmek oldukça az, en azından bu senin seviyen için uygun değil. Kaslarına 1dk civarı zaman tanı, sonuçta dinlendirmeden daha ağır kiloların altına giremezsin, hareketleri yanlış yapmaya başlarsın ve doğal olarak gelişiminde etkilenir. Spora yeni başlayanların yaptığı en büyük hatalardan biride hareketleri yanlış yapmaktır, bu sebeple hangi harekette nereyi çalıştırdığını öğren ve o hareketi yaparken o kasa odaklan, eğer bir zorlanma hissetmiyorsan hocana danış. Daha ağır çalışmak yerine daha doğru çalış, etkisini kısa zamanda hissedersin
    -Çoğu kişinin yaptığı hatayı yapıp kilona aldanma, önemli olan kendinde o değişmeyi görmen, ki sen görmüşsün.Mesela ben yağlarımı vermeme rağmen tartıda aksine kilom artıyor bunun sebebi kas kütlesininde artması (bende bu aralar biraz abartı derecede artıyor) .
    -Spordan 2 saat önce karbonhidirat al(müsli,yulaf,karbonhidrat tozu) antremandan hemen sonrada bol bol protein ve bir muz.Tabi gün içinde de protein ve karbonhidrat alımını arttır
    -Ve son son olarak sabırlı ol. 2 ay yeterli bir süre değil,önünde daha uzun bir yol var,sabret...

10. dellibalta

dellibalta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    otomasyon
    Yer:
    ist
    onu bunu bilmem ekmege yüklenn ıyı kg yapıyooo:D

11. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Dellibalta sana cevap vermek zorunda hissettim çünkü insanlar söylenenleri ciddeye alıp bunları uyguluyor, bu yüzden söylediğinin sadece yağ yapacağını bununla birlikte karbonhidrat bakımından bir artış sağlayacağını söylemeliyim. Ayrıca ekmek besin değeri düşük bir gıdadır. İnsanlara doğru bilgi aktarımına özen göster ki bilgi kalabalığı olmasın, insanlar yanlış yönlendirilmesin.

murinyo bunu beğendi.
  12. pitbull2621

pitbull2621 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkaşlar tşkler fakat forumda ayda 5 kg 10kg aldığını söyleyen arkadaşlar var o zaman bu bilgilerin bir kısmı yalnış ben size itimat ediyorum çünki bu bu sporda tecrübem sıfır dediğim gibi 2 oldu erkense beklerim ama bu tür 5kg 10kg alan arkadaşlar kafamı karıştırdı açıkçası hocamızda yok ve tek salon civarda burası var danışamıyoruz herşey için saolun

13. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sen söylenenleri yap, başkalarının ne hale geldiğini görüp öyle olmayı bekleme. Bu sporda tecrübelerin artsın herşeyi yavaş yavaş anlarsın

14. ulrich

ulrich Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle herkese merhaba.
    19 yasindayim 1.83 boyundayim 4 aydır body calısıyorum ve kilom maalesef 64 ama inanin bruce lee gibiyim kemik ustune kasım yani :D
    Benim tek sorunum 3 aydır kilo alamam hatta vermem ve calısmalarımda hıc ilerleme saglayamam.Gecirdigim bir rahatsızlıktan dolayı protein amıno vs. kullanmam yasak.Elimden geldigince yiyorum sizce zamanla yılda bikac kilo da olsa alırmıyım?
    Birde calısmalarda mesela bench presste 70kg benim maximumum.Sizce kilo almak isteyen biri mesela 60kgla mı calısmalı yoksa tam gaz 70le mi ilerlemeli?
    Cevaplarınızı bekliyorum simdiden tesekkurler...

15. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında hepmiz kemik üstüne kasızda çaktırma:)Supplement kullanmanı engelleyen rahatsızlığını söylersen daha iyi olur.Ancak boyunuda düşünecek olursan kilon oldukça az. Ve birde kilo veriyorsan çok dikat etmelisin
    Elinden geldiği kadar yemen önemli değil, önemli olan doğru şeyler doğru zamanda ve ölçüsünde yemek.
    Kilom gerçekten çok düşük, ilk düşünmen gereken şey bu bence. Bu yüzden yüksek ağırlıkların altına girmen hata olabilir.

16. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    proteini ve amino asitleri toz olarak alman yasak ama yemeklerle alabiliyorsun, nedir bu rahatsızlığın adı acaba?
    hacim için genel kanı piramit sisteminin kullanılması yönünde. bence son sette en azından 4 tekrarı temiz çıkarabileceğin bir ağırlıkla çalışmalısın.
    uygun öğünlerle bol protein alıp hacme yönelik çalışırsan bir şekilde kilo alacaksın zaten.

17. ulrich

ulrich Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kendi bagısıklık sistemim kendi proteinlerini tanımadı ve yok etmeye baslamıstı.Hastalıgın adı I.T.P.Allaha sukur simdi iyiyim ama doktorlarım asprin bile almama izin vermiyorlar.
    Bide KaRaBaSH 3 set uzerinden dusundugumuzde son sette 4 tekrar cıkarsam yeterli olur mu dersin.Ozamn Allah ne verdiyse kaldırcam:DAma mestano abide agır girme demis kafam karıstı simdi...
    Yani gunde 100gr protein alarak zamanla kilo alırım heralde?
    Ben ztn bana cok zevkli geldigi icin yapıyorum bu sporu birden sonuc almama gerek yok insallah uzun vadede kilo alırım

18. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman doğal besinlere çok çok önem vermelisin. Bol bol yumurta,tavuk,süt ürünleri tüketmelisin. Ayrıca antreman 2 saat önce yulaf,müsli gib şeyler tüketmelisin. Bunları almadıktan sonra ağır girmeye çalışma. Senin bol bol protein ve karbonhidrat alman gerekli, eğer dediklerimi yapıp çok iyi beslenirsen neticesinide çok çabuk görürsün
    Ayrıca piramit sistem yap, hocana sor ya da forumda ara çok güzel bir şekilde anlatılmıştı.

19. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  20. Discount

Discount Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba, madem konu burda açılmış bende aynı durumdayım bir çok arkadaş gibi, henüz 1 hafta oldu spora başlayalı ve boyum 1.80 kilom 60
    site harika ama bir cok konuda o kadar çok yorum varki insanın kafasının karışmaması elde değil hele ki bu konuda hiç bir tecrübem ve bilgim olmaması , eger benim durumumda olan arkadaşların ayda en azından 3-4 kilo alanları varmı varsa hangi markanın hangi ürününü kullandıklarını belirtlmelerini ..bu ürünlerin içinde yag varmı? olanı makbul mü değilmi ? sigarayı henüz bıraktım kilom yaklaşık 5 yıldır hep aynı. şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkur ederim.

Sayfayı Paylaş