Kilo Alabilmek için Tecrübesizce Hazırlanmış Bi Program :)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ar]v[aDa tarafından 1 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Bunları Yaparak Kilo Alabilirmiyim?

1. Evet

98,8%
  2. Hayır

0,6%
  3. Boşa Çabalıyosun :)

0,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ar]v[aDa

Ar]v[aDa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu Konuyla İlgili Yeni bi Topic açmam çoğu kişinin hoşunun gitmeyebilir. Öncelikle şunu belirtiyim ki çoğu konuda çok fazla yararlandım sitenizden. Kimsenin açtıgı konuda hiçbi yorum yapmadım çünkü bu konuda herkesten daha tecrübesizim. Yani hiçbi bilgim yok..:)

Benim isteğim sadece 8-9 kilo alabilmek. Bu Konuda benden önce açılmış tüm konulara göz attım ve kendime göre uygun oldugunu düşündügüm bi program hazırladım. Sizden Ricam bu programda bana ne gibi değişiklikler yapmam konusundaki tavsiyeleriniz olabilir.

Öncelikle biraz kendimden bahsediyim. Anadolu Lisesi Öğrencisiyim 13 Yaşımda Ankara Efeste Basketbol Oynmaya Başladım. Daha Sonra Tofaş Ve ŞekerSpor da devam etti spor hayatım. Ancak bi kaç ay önce öss den dolayı yeterli zamanı bulamadıgımdan basketbolu bırakmak zorunda kaldım. Kondisyon açısından bi sorunum oldugunu düşünmüyorum. Yani burdan söylemek istediğim ağır bi program bile olsa beni fazla etkileyemecektir diye düşünüyorum en azından buna inanıyorum :)

Bnm Boyum 1.87 Kilom 65-66 Arası oynuyo. 17 Yaşında Lise2. sınıf öğrencisiyim Forumlardan okuduklarım dogrultusunda her gün sabah 2 adet rafadan yumurta tüketmeye başladım. Ayrıca onun ardından corn-flakes i süt bal ve harnup pekmeziyle karıştırıp yiyorum. Okulda mümkün oldugu kadar az enerji sarfetmeye calısıyorum ve kalorisi en yüksek olan besinleri tercih ediyorum. Sabah 8:30 Aksam 16:20 Ye Kadar okuldayım. Bu Süre İçinde 2 kez yemek yiyorum. Yediklerim genellikle mcdonalds tarzı besinler. Okuldan eve geldiğimde tost, makarna vs. atıştırıyorum. akşam yemegindede yine protein bakımından değerce yüksek gıdalar ve onun yanında mutlaka pilav veya makarnayla yogurt tüketiyorum. Tabi öğün aralarında basit şekerler almaya çalışıyorum.(meyve, vs..)
    Şu An için takviye besin maddeleri haplar tozlar vs.. kullanmadım hiç. Kullanmakta istemiyorum. Daha önce kilo almak gibi bi çabam olmamıştı ilk kez denicem. Kan değerlerim sağlık durumum herşey normal. Hiçbi rahatsızlıgım yok. :)

Ayrıca Kendime şöyle bi çalışma programı hazırladım
    1.Gün

Arnold Press
    Bent Over Dumbble Lateral Raises
    Frount Dumbble Raises
    Lateral Raises

Pile Squats
    Glute Kickbacks
    Butt Lift Bridge

Standing Dumbbell Calf Raise
    Dumbbell wrist flippers
    Palms up dumbbell curl
    Two Arms Palms Down Dumbbell Curl
    Two Arms Palms Up Dumbbell Curl

Concentration Curls

Standing Dumbbell Calf Raise Yapıyorum.. Yani Biceps baldır omuz kalça ve bilekler çalışıyo

3.Gün

Dumbbell Bench Press
    Dumbbell Flyes
    Şınav

Stiff Legged Deadlift Dumbbell
    One Arm Dumbbell Rowing
    Supermans

Bent Knee Hip Raises
    Reverse Crunch
    Mekik
    Jacknife Sit-Up
    Dumbbell Side Bends

Concentration Curls. Yani 3. Günde Göğüs Karın Biceps Ve Sırt çalışıyor

(Bu Hareketlerin hepsi antremanlar bölümünde gösteriliyodu ordan seçtim )

İkisinin arasında bigün boşluk var. O Gün Bişey Yapmıyorum. Bunu Uygulamaya Bi Gün Önce Başladım. Bu arada bu hareketlerin hepsini evde yapıcam Bench line ım ve dumbbell larım war. Salona gidemem çünkü zamanım çok kısıtlı bu hareketleri evde yapıcak zamanı bile zor bulabilirim

Yorumlarınızı bekliyorum. Düşündüklerimin hepsi yanlış olabilir. Belki böyle kilo almaya çalışıyım derken iyiden iyiye erir giderim daha beter olur o zaman :) 1 Hafta sonra bi değişme olursa vücudumda ilk buraya yazarım. Bu Programda bakarsınız diğerlerine yardımcı olur. Kilo almak vermek kadar zor. Tok Açın Halinden Anlar Umarım

Herkese Şimdiden Teşekkürler ve Saygılarla

2. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Re: Kilo Alabilmek için Tecrübesizce Hazırlanmış Bi Program

1 hafta içerisinde herhangi bir değişim olmayacaktır zaten sabırlı olman lazım ilk önce.
    Burada aslında önemli olan ne yapmak istediğin yani basketbolcu mu olaacak sın body ci mi.
    Yasın daha ufak bu avantajdıır.Öss ye hazırlandıgın için basketi bırakmıssın yada ara vermişsin diyelim doğru bir seçimdir .Belki spor salonuna yazılsan yapacagın 45 dak bir çalısmanın sana faydası olacaktır kesinlikle. Aşağıdaki yazdıgın program oldukca karısık forumda yeni başlayanların nasıl bir program izlemesi gerektiği var . .Oradan kendine tekrardan bir program cıkartabilirsin.

3. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bence yumurta yemen senin için çok iyi bir avantaj. ben hiçbirşey yiyemiyorum. sadece süt içebiliyorum. 6.30 da anca o gidiyor.

4. uyelik

uyelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaptıgım program hosuma gıttı deneyecegım ben 1.90 boyunda 80 kılayum ama zayıf duruyorum bu yuzden programına guvenıyorum sonucları sıze yazarım

5. gangsta

gangsta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu şekilde dogal yollarla beslenmen cok güzel.azim ve sabırla iyi yerlere kavuşursun benimde boyum 192 kilom 68ti smdi 75 76yı vuruyorm yaklasik..amacim 85 olmak bu yolda basarilar.

6. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    bu beslenme tarzıyla kilo alırsın tabiki ama kas mı olur yag mı olur orası mechul :D645

okulda olabildigince az hareket etmeye calısmak ne demek? duh

vucuduna yag ve seker degil karbonhidrat ve protein yuklemelisin.. weight gainer kullanabilirsin ogun aralarında ara ogun olarak.. mesela shaker'ın warsa içine weight gainer koyup okulda 200 ml. lik veya 500 ml. sütle içebilirsin çalkalıyarak..

7. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sonu ve başlagıcıyla inanılmaz bir uyum, müthiş bir cümle:D
    Umarım kızmazsın Burakula01;)

Sayfayı Paylaş