kilo alırken çok yağlandım yardımcı olabilecek varmı tecrübesizim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Marjan07 tarafından 5 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Marjan07

Marjan07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Merhaba değerli üyeler 1.78 boyundayım 82 kiloyum başlayalı 3 ay oldu ve 3 ay önce 72 kiloydum.Hızlı kilo alabilen birisiyim aynı zamanda karbonhidrat tozuda kullanıyorum.Ben kiloları alırken çok fazla yağlandım.Antrenörlere sordugumda ise beslenmeye devam en son yağları atarsın dediler bende korkmadan yiyorum o yüzden.Günlük almam gereken protein ve karbonhidrat değerlerini almaya özen gösteriyorum.Ama en son yağları atarkende oluşturdugum kaslar erimicek mi ne anlamı kalacak beni bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkür ederim

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    İyi bir program ve proteinli beslenmeyle kas olur yağlar

3. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    yağın kasa dönüşmesi kadar saçma bişey olamaz . Anatomiyi geçtim biyoloji bilgisi bile olmayan kişiler yağın kasa dönüşmesi gibi saçma bişeyi söylemez .
    Günlük aldığın karbonhidrat , protein ve yağın fazlası karaciğerlerinde yağa dönüştürülerek vücutta depolanır . 3 ay içinde bu kadar karbonhidrat yüklenirsen tabi ki bu karbonhidratın ve kalorinin çoğu yağa çevrilir . sonuçta vücuda giren nerdeyse herşey sindiriliyor yediğimin fazlasını atarım diye bişey diyemezsin . Kendine iyi bir beslenme programı yapmadan bu sporda ilerleyemesin . karboyu azalt proteini arttır .

4. Marjan07

Marjan07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Sizi anladım ama ben biraz hacim kazanmak istiyorum sadece protein ağırlıklı beslenip karbonhidrat çok az alsam bu şekilde yavaş yavaş ama yağsız kilo alırım bu düşündüğüm doğru mudur ?Birde şuan bu kazandığım yağları takmayıp daha sonra definasyonda atmakmı faydalı olur yoksa şimdi baştan bu yağları atıp sonra yaavaş yavaş proteinle hacim kazanmakmı daha iyi olur şu anki halimle ?
    Cevabınız için teşekkür ederim.

5. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum, sorunun yanitini ben de merak ediyorum. Bastan kardiyo ile esgudumlu, yaglanmayi en asagi duzeyde tutarak hacimlenmek mi daha makul olur, yoksa bulk doneminde alinan yagi onemsemeksizin definisyona kadar yuklenmek mi daha iyi olur? Fikirlerinizi bekliyoruz arkadaslar.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Marjan07 bunu beğendi.
  6. elbiskuha

elbiskuha Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    yiyeceğin miktarı çok öğüne bölmeye calıs.yani 2-3 tabak yiyeceği bi öğünde yeme.günün son öğününde fazla yeme ( karbonhidratı ) ve yatmadan 2-3 saat once yemeye bak.

7. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Konuyu şöyle açıklayayım . define bir vücudu yağsız tutmak elbette zordur beslenmeye ne kadar dikkat edilse de aldığımız kalorinin bir kısmı vücut tarafından yine yağ şeklinde depolanır . bu yüzden tam define bir vücutla gelişebilmek daha zordur . Bana göre her zaman define olmak gereksizdir . Hacim kazanmak için çoğu sporcu bulka girer hem gereken fazla enerjiyi karşılamak için hem de kaslar gelişirken katabolik etkiyi en aza indirmek için vücutta yedek enerji deposu olarak yağlanırlar. yağ vücutta sekonder enerji vericidir ikincil olarak karbonhidratlardan sonra kullanılır . Aynı zamanda zaten sonbahar kış döneminde herhangi bir şekilde bu durum önemsenmez . Bulk körü körüne çok yiyip yağlanmak değildir sadece günlük gereken yada harcadığınız kalori atıyorum 2500 kcal ise 2800 3000 kalori gibi bir beslenme programı hazırlamaktır . Bulk dönemde yine protein ağırlıklı beslenilirken karbonhidrat alımı artırılır . 0 karbonhidrat 0 yağ gibi beslenme düzeni olamaz proteinler kadar olmasa da karbonhidrat ve yağlar da vücutta yapıya katılır . Her iki antreman dönemi için de beslenme program örnekleri zaten site yazarları tarafından konularda verilmiş . siteyi araştırın

zafer_zaferoglu ve maietnigri bunu beğendi.
  8. Marjan07

Marjan07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Açıklayıcı oldu teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş