Kilo alımı hakkında yardım.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BirseySorabilirmiyim? tarafından 12 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BirseySorabilirmiyim?

BirseySorabilirmiyim? Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle iyi geceler diyeyim. Kilo alma hakkında burada ve diğer birçok site de birsürü konu olduğunun ve sizlerinde artık bu konuları görmekten sıkıldığının farkındayım. Yalnız şu var ki herşey tam olarak net değil. Tam da işte benim sorunumun aynısı diyebileceğim bir konu bulamadım ve bu yüzden bu sitenin daha doğrusu bodyforum ailesinin samimiyetle yardım edeceği kanaatine vardığım için üye olup sormak istedim. Daha şuan üye oldum ama emin olun son bir kaç yıldır takip ettiğim bir site.

Konuma gelmek gerekirse hem sizin daha iyi anlamanız hem bana daha cok yardımı olması için çocukluğumdan başlayayım :)

Bebeklik yani 3 yaşıma kadar olan fotoğraflarda gayet tombulum bildiğiniz bu çocuk kesin endomorf vücutlu olur diyebilceğiniz bi şekildeyim. Sonra ben havale geçirmişim daha sonrasında apandist ameliyatı olmuşum. Sonra ki fotoğraflarıma doğru baktıkca yani yaş ilerledikce vücudum normale dönmeye başlamış. Sonrasını hatırlıyorum zaten ilkokuldan lise 2 ye kadar sınıfın en kısa boylusuydum. Tam hatırlamıyorum ama ben diyeyim 1.45 siz deyin 1.50 felandı liseye kadar. Lise 2 de 1.55 civarı çok bi fark yoktu. Tabi boy kısa olduğu için normal duruyordum. Ta ki bi yaz sonrası boyum 70 i geçinceye kadar. Sonra başladı çevremdeki herkes zayıfsın kilo al vb. Bu da beni strese soktu tabi ve araştırmaya başladım. Ama yazının başında dediğim gibi tam aradığım cevapları bulamadım.

Şuanki durumumdan bahsetmek gerekirse yaşım 20 boyum 176 kilom 56. Omuzum 107 belim 69 geliyor. Vucüt tipi hakkında bi test buldum yabancı bi sitede orda ektomorf ve mezomorf karışımı çıkıyor vücut tipim.

Spor konusunda ise bulunduğum yerde spor salonuna gitme imkanım yok merkezde değilim. Fakat bir gün dinlenip birgün spor yapıyorum. Çalıştığım günlerde 2 kez şınav mekik çekiyorum. Öğlen 2-3 gibi 20-30-40 şeklinde 3 set şınav ve mekik çekiyorum. Aynı şeyi akşam 10 da tekrarlıyorum.

Son olarak günde bi en az 4.5-5 litre su içiyorum. Hiç hareketli değilim okul ve çalışma yok devamlı evdeyim. Sigara kullanıyorum. Beslenmem ise sürekli birşeyler yerim ama az yerim günde 5-6 öğün azar azar tüketirim. Küçükken de bağırsak kurdu ilacı kullanıyormuşum. Acaba tekrar mı oluşmaya başladı diye yeni merak etmeye başladım. P.tesi hastaneye gidip tahlil vereceğim.

Sormak istediğim sorular ise şunlar;

Fazla su içiyorum bu yüzden mi kilo almakta problem çekiyorum?
    Çok öğün az az beslendiğim için mi kilo alamıyorum?
    Küçükken geçirdiğim havale veya ameliyat yüzünden zayıf olma ihtimalim varmı ?
    Hepsinden farklı olarak yeyip içip yatıyor derler ya aynı o şekilde olduğum halde neden kilo alamıyorum?
    Yoksa sigara kullandığım için mi ?

Yazı biraz uzun oldu okuma zahmetine girip cevap verenlere şimdiden teşekkür ediyorum.
    Sizin de olayı tam olarak kavramanız için herşeyi baştan anlatma gereği duydum. Şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Mayıs 2013

Sayfayı Paylaş