Kilitlenen Konular Hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve demircan256 tarafından 3 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaşlar ve özellikle ste admin vede modları ;

Beni rahatsız eden bir konu var başlıktada biraz belirttiğim gibi,bu aralar birçok konu bir tek resim,yanlış yere açılmış olması ve bezneri nedenlerle kilitlenmekte.Ben forum yöneticilerine işlerini öğretecek değilim haddim değil zaten,ancak daha olumlu yaklaşılmaazmı bu tür konulara...yani ilkolarak konu sahibine bir özel mesaj veya konu altına konunuda bazı eksikler vardır ve eksikler şunlardır bu süreye kadar tamamlamazsanız konunuz kilitlencektir gibi...

Yapılmadımı bunlar tabiki çok yapıldı..ama daha çok kilitlenme olayı görüyorum ne yazıkki...tek olumlu gördüğüm kiii alştınada olumlu cevabımı ayzdığım draft adlı mod yapmıştı...(en azından benim gördüğüm tek o idi) konudaki hatayı mesaj olarak konu aştında belirtmiş ve gerekli alana taşımıştı.

Kısacası ; direk kilitleme yerine açıklama yapılsa ve verilen süre içinde hata telafi edilmediği taktirde kilitlense nasıl olur acaba...

Umarım anlatmak istediğim anlaşılmıştır ve yine umarım..bu konu içeriiğin zararlı olduğu düşünülüp kilitlenmez...

saygılar...

AngryHun, legolas246, spudd webb ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Araştırmadan tekrar tekrar açılan konuları direk kitliyorlar doğrusuda bu bence ancak üye resimleri bölümünde eksik pozları tamamlaması uyarısı veriliyor, yanlış yere açılan başlıklarda doğru bölüme taşınıyor başka aklıma gelmiyor.

demircan256 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Tuna; dediklerin yapılsa zaten sorun yok ve bende bu konuyu açma gereği duymazdım...Arama yapılmadan kopnu açılırsa ve aynı konu öncedne varsa kilitlenmesi zaten normal birşey...ama diğer bahsettiğim konu çok farklı...sürekli gerekli yere taşıma ve uyarı mesajı yazma yerine çoğunlukla kilitliyorlar...sana göre normal bana göre değil...

AngryHun bunu beğendi.
  4. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Foruma aşırı takılmadığım için rastlamamış olabilirim, genelde üye fotoğrafları ve gün içinde yazılmış gözüme çarpan postlara bakıyorum sağ üstdeki linkden.

5. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Daha önce birçok forum kurup adminlik yapma deneyimi olan birisi olarak şunları söyleyebilirim:Bu forum 10 yıla yakındır açık ve artık yöneticiler bu tür konulardan sıkılmış olmalılar.Uyar uyar nereye kadar dimi?Ve kesin kurallar koyup uymayanları kilitleme kararı almışlardır.Zor birşey yönetici olmak.Her an saçma msjlar gelir konu açmayı bile bilmeyen insanlardan.Ve herbiriyle uğraşmaya kalksa insan yandı.Bütün vakti gider.Hastahaneye giriyorsan galoş giyeceksin.Doktorlar her hastayı "lütfen galoş giyiniz." diye uyarmak zorunda değil.Sen kuralına uyacaksın,kural belli,uymazsan cezalandırılırsın.Sonuçta buraya girenler çocuk değil ki yön gösterip şunları yapma konun kilitlensin denilsin.Forum bir kültürdür.Chat ortamı veya forum kullanmayı bilmeyenlere yön gösterme yeri değil.Biri foruma üye olduğunda önce kuralları okumalı sonra konu açmaya başlamalıdır.Ayrıca yöneticilerin tek işi site yöneticiliği değil.Belki günde 1 saatlerini o da zar zor ayırıyorlar.E şimdi bir konuda bir üyeyi uyardı.E üye ertesi gün değiştirmedi,uyarıyı dikkate almadı.O gün de yönetici siteye giremedi.Ne olacak o konu kurallara aykırı olarak durur vaziyette.Bu ise düzensizliğe yol açar.O yüzden kesin kurallar iyidir.

diez, R10 ve 'Tuna bunu beğendi.
  6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Sanılmasınki hiçbir admin vede mod ile aramda kötü bir oaly geçti..şimdiye kadar herhangi ters bir diyalogum olmadı...benim konulaırmda hatalarım nedeniyle kilitlendi...mesele burda ben değilim...ben yenilere biraz daha ılımlı yaklaşılmasını istedim hepsi bu...

Derdimi anlatamadım ona yanarım :) neyse bir ben rahatsız isem sorun yok demektir... konu kilitlenebilir...

saygılar...

AngryHun, 'Tuna ve umur35 bunu beğendi.
  7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    S.Çağrı ya aynen katılıyorum. yeni üye olanlar için forum kurallarını okuma zorunluluğu bir şekilde getirilebilse harika olur.

AngryHun bunu beğendi.
  8. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Kitlenıp cope gıden konularda hangısınde hata yapmıslar ? Adam protein tozu nasıl kullanılır dıye konu acıyor forumda arama yaptırmıyor dıyelım aldıgı satıcıya sormadı dıyelım hocasına sormadı arkasını da okumadı dıyelım google a da mı yazmıyor sorusunu .. bence de cok bos konular acılıyor konular kıtlenıp cope gıtmese cok fazla kırlılık olur forumda .. konu kıtlendıgınde altta not oluyor zaten forum kurallarını okuyun vb.. arama ya yazılacak kelıme yı de belırtıyorlar sonra kıtleyıp cope atıyorlar ... Kirliliğn onune gecmek ıcın sart ..

AngryHun ve R10 bunu beğendi.
  9. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Konunun kapanması için bir sebep yok. Sizin dışınızda üyeler de bu durumdan rahatsız oluyor olabilir veya başka düşünceleri oluyor olabilir. Düşüncelerinizi dile getirmekten çekinmeyin.

AngryHun ve demircan256 bunu beğendi.
  10. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Bende kendi başımdan geçen olayı anlatayım.Benimde bir konum taşındı daha sonra taşıyan admine özelden mesaj attım -konuyu neden oraya açtığımla ilgili- hemen yanlış anlaşılma olduğunu belirtip eski yerine geri taşındı.Bana çokta anlayışsız gelmediler. Ama bazen öyle konular oluyor ki gerçekten imkanım olsa ben kitliyeceğim dakikasında.:) Az önce bir konuya baktım arkadaş üye foto ları bölümüne yalnızca 2 aylık çalışmış haliyle bir resim koymuş.Şimdi bu durumada ne yaparsın.:) Forumda şikayet et butonu da bulunmadığından.Konuyu kitleyip özelden mesaj atmak en mantıklısı gibime geliyor.

Bence sana öyle belki bir kaç konu denk gelmiştir dostum Demircan.:)

Son düzenleme: 3 Eylül 2011
    diez, AngryHun ve demircan256 bunu beğendi.
  11. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Tamam dostlar anloyorum sizleri...ama sırasıyla birkaç şey belirteyim ;

1-R10-Kaç üye; üye olur olmaz veya konu açmadan önce kuralları okur...birçok forumda modluk yapan hatta zamanında kendi sitesi biri olarak bendahil yapmam öyle birşey.Aklı başında,acemi olmayan biri zaten neyin nerde olacağını biliyordur.Ama illaki çıkacaktır bir -iki kişi..onada olumlu yaklaşmak gerekli diye düşünüyorum..

2-Jackal53-kitlenip-taşınan konularda hata yokki zaten ,kaldıki ben hata yapmışlar demedim..demek istediğim ilk başta uyarı verilmesi..taşınmada zaten sorun olmaza keşke hep taşınsa gerekli alanlara kilitleme yerine...evet biliyorum kilitlenen konuların altında nedeni yazıyorum ancak kilitlendikten sonra pekte bir anlamı yok...

3-Rpac : Teşekkür ederim...Anlayışınız için...

4-legolas dostum -sen haklıısn ancak üye fotoları bölümüne ya bir süre getirilmesi lazım meselka 3-5 aydan önce resim yani sporda 3-5 aylıktan önce iseniz rsim ekleyemessiniz diye,ama yok öyle bir kurak yoksa..herkes (veb dahil-1,5 aylık foto eklemiştim :) )istediği resmi koyuyor alesef...kural orda işlemesi lazım madem birçok kişi rahatsız...

Kırıcı olmamıştır yazdıklarım umarım...

Teşekkürler...

Son düzenleme: 3 Eylül 2011
    AngryHun bunu beğendi.
  12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Bir site kurulmuşsa, elbet o siteye özgü kurallar olacaktır ve sorumlu bir yönetici bir üyenin arama motorunda arama yaparken boş başlıklarla veya konu içeriklerinde ''paylaşım için teşekkürler, gereksiz smile ifadeleri, ciddiyetten uzak yorumlar, başlıklar vs'' gibisinden zaman kaybettirici boş veritabanıyla karşılaşmasını istemez.

Forumda yeni üye olanların açtığı içeriksiz, detaysız, araştırmadan açılan başlıklar şu ana kadar yapılmış kaliteli yorumların hiçe sayılmaması, emeklerin önemsememesi demektir çünkü kendine özgü açtığı başlık ismi bile ne açıklayıcı ne de içerikli, bu yüzden kendisi için ekstra ilgi beklemek demektir bu. Bu tür hareketler diğer üyelerin yorum yazma şevkini kırdığını da düşünüyorum, şahsen bana etki ediyor. Disiplin olduğu sürece hep bu forumda yazmaya devam ederim, o yüzden şu anda burdayım.

Ben bu forumda güzel başlıklara ter dökerek güzel yorumlar yazarak iz bırakmak isterim hep, yeter ki ben de birşeyler öğreneyim sizlerden, sizler de benden faydalanın. Siz güzel başlıklar açarsanız, daha çok ilgi çeken bir forum ve daha güzel bilgi yelpazesi içeren bir forum oluruz.

Özen gösterilmeden açılan başlıklar bana forumun aynı zamanda ihmal edildiği izlenimini de veriyor. Özellikle ergenlik dönemindeki birkaç kişinin bu forumun yıllardır sağlamış olduğu istikrarı bir çırpıda bozmasına izin verilmemeli, tolerans bile gösterilmemeli.

Son olarak, yöneticiler bence doğru olanı fazlasıyla yapıyorlar. Bu forumda bilinen bir ciddiyet havası var olmuştur hep, hepimiz düzgün yazı yazmasından, sabır nasıl kazanılır vs gibi hayatımızda öğrenmemiz gereken önemli unsurları burda öğrenme şansı yakaladık. Bunları başarmışsa forum yönetimi, demek ki uygulanan kuralların keskinliği sağlamıştır bu düzeni.

diez, AngryHun ve demircan256 bunu beğendi.
  13. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    D.Wolf ; siz yöneticilerin zaten bu olaydan şikayetçi olmasını beklemiyordum ve bak bende bu konudan rahatsızım deseydiniz zaten şaşırırdım..
    tabiki size hak veriyorum hemde sonuna kadar...Bazı sitelere kıyaslama yaparsam kiii gerçekten bahsettiğim site çok çok büyük...(kulvar farklı) orda yanlış yere konu açıldığında direk 15-20 gün uzaklaştırma yapmaktalar ve bu durum o sitede baya huzursuzluk ve orda burda o site hakkında yazılmaya çizilmeye başlanmasına neden oluyor...

Neyse diyecek bişeyim kalmadı...

AngryHun bunu beğendi.
  14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    demircan inan bu tür bir şikayet başlığı açan üye sen değilsin..ben senin iyi niyetli olduğunu biliyorum fakat diğer arkadaşların da anlattığı gibi olay oradan bakıldığı gibi değil ki keşke öyle olsa..

bftr kendi kurallarını yaşayarak yazan belkide nadir forumlardandır ve kurallarımız bizi ayakta tuttu..zaman içinde gördük ki bu kurallardaki en ufak esneklik kontrolü işin içinden çıkılmaz hale getirdi..

forum ilk kurulduğu zamanlarda serbest olan bir çok konu şimdi yasak..çünkü o zaman bakıldı ki bu kural ihlali kaliteyi düşürüyor ve kontrolü zorlaştırıyor..sonra bununla ilgili bir kural kondu ve uyarı verelim dendi..yıllar sonra bakıldı ki uyarı ver uyarı ver üyeler kural maddelerini okumadığı halde nereye kadar..en sonunda düzeltme hakkı verilmeden kilitlenmesi öngören kural maddesi yazıldı ve işletmeye alındı..
    bu durumda üyelerin yapması gereken kuralları okumak..diğer üyelere verilen uyarılardan ibret almak..

tamam ilk başlık kilitlenmesinde kalbi biraz kırılabilir ama zaten uyarı mesajında anlaşıyınız için teşekkür ederiz yazıyor ve kuralları okumadan başlık açmayın diyor..

ee bunu da algılayamayıp hala aynı hatayı yapan üye şeriatın kestiği parmak acımaz hesabı kusura bakmayacak..koskoca forum bir kişinin anlayışsızlığı yüzünden çöplüğe çevrilmez..

ben sana kendimden örnek vereyim..ilk üye olduğum dönemde daffy şimdiki adıyla MK#7 mod.du ve arama yapılmayan başlıkları kilitlerdi fakat mutlaka linkini verirdi..üyeler olarak biz bu durumda üyenin değil daffy'nin tarafında olurduk..zira zaten olanı arayarak bulmamak hiçbir forumda hoş karşılanmaz..

özetle üyelerimizin eleştirilerini her zaman demokratik bir biçimde tabiki aldık ve alacağız ama kurallarımızı esnetmek pek yaşadığımız bir konu değil..

15. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    ya aslında yanlış yere açılan konuları kilitlemek yerine üyeye uyarı verip konuyu doğru yere taşısa daha iyi olmazmı? zira kilitlenen konularda görüyorum ki bazı üyeler uzunca yorum yazıyolar onlara da yazık oluyor ve konunun devamlılığıda kesiliyor.

16. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Deiz benim niyetimi anlamana inan çok sevindim..tabiki art niyet kesinlikle yok içimde..evet görüyorumkii kurallar gayet yerinde kii birçok üye rahatsız değiller..o zaman bişey yazmayada gerek yok artık...yinede bir admin olarak anlayışınız için teşekkürler...

Malesef o bahsettiğin uzunca yazan üyeelrde ben çok vardım..bir konuda açıklama yapıyorum..konuya göz atayım dediğim konu kilit,bir iki,üç..:) neyse artık cevap yazarken de önce doğru yere açıılıp açılmadaığına bakıcam..kural varsa uymak bizim işimiz...

teşekkürler...

Sayfayı Paylaş