Kickboxa yeniden baslamis olsaydiniz..

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Airoud tarafından 13 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Niyetim brezilaian jiu jitsu idi fakat arastirmalarim sonucu ankarada antrenör bulamadim. Bir sure once kickboxa basladim ve gayet memnunum.

Bu sorum kickboxu yapanlara; eger sifirdan baslamis olsaydiniz nelere daha cok dikkat ederdiniz ve nelerin onemini gordunuz ?

Kickboxta kahverengi kusagi alincaya kadar devam edecegim ondan sonra bjj dersi veren yer bulamazsam JUDO dusunuyorum. Kitlemeler firlatmalar acisindan cok ilgimi cekiyor, siz ne dersiniz bu fikrik hakkinda ?

2. FenerliBoyka

FenerliBoyka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ben geçen yaz başlayıp yaz sonu bırakmıştım.bu yaz yeniden başladım bırakmamak üzere.hiç bir antrenmanı kaçırmıyorum hocamın dediği herşeyi yapıyorum artık önceden gitmediğim antrenmanlar oluyordu falan şimdi hepsine gidiyorum. yani sıfırdan başladım ve en çok dikkat ettiğim şey antrenman.bunun yanında iyi bir beslenme = harika bir yaşam :)

3. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Umarim devami gelir :) Can alici nokta var mi tavsiye edebileceginiz, ben bunu cok gec farketmistim gibisinden..
    Antremanlara felan son derece dikkat ediyorum.

4. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Bacak acma germelerini dikkat etmiyordum. Sonradan cok onemli oldugunu fark ettim. Bide yumruklara da gereken onem verilmiyor. Bunuda boks yapinca farkina vardim

5. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    ben 8 ay önce başladım halada devam ediyorum ve daha 2 kuşak atladım. şimdiden çoğu şampiyonlukların 2.liklerim oldu ve bırakmayıda düşünmüyorum. sen kahverengiye kadar geliceksin ve başka bi spora başlıcaksın ? öyle bişeyi zaten oralara gelince yapamassın ama yapsan bile için rahat etmez.

soruna gelirsek, antrenman kaçırmamaya dikkat ederdim, hocam ne derse ciddiliği bozmadan yapardım. antrenmana odaklanıp başka şeylerle ilgilenmezdim. (ben zaten dediklerimi yapmadımda sana önerilerim bunlar)

6. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boks ile kickbox un ne kadar farki var acaba sizden duymak isterim artilari ve eksileri yonunden

7. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ne kadar sure sonra teknikleriniz oturmaya basladi ve artik icten ice bu isi cozmeye basladiginizi hissettiniz

8. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Boks da herseyin yumruk oldugu icin yumruklarini cok daha iyi kullaniyorsun aciklari daha rahat gorebiliyorsun. Kickboxda daha dogrusu benim gittigim salonda yumruklara pek onem verilmiyordu hatta birkac salon gezdim cogunda kum torbasinda yumrukla calisabilecek kadar bile egitim verilmedigini fark ettim . Tekmelere falan daha cok yukleniliyor. Bana sorarsan once boksa gidilip yumruk konusunda iyice yogurulup sonra kickboksa gecmek cok daha iyi olur.

9. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Baslayali tam 2hafta oldu, direkler,krose,aparkat ve eskiv ogrendim. Henuz tekme ogrenmedim. Kickbox maclarina cikan bir abim var antreman gunlerinin sabahinda beraber yarim saat teknik calisiyoruz sonrasinda ise guardimi aliyorum ve bi nevi dayak yiyorum alismak icin, savunmamin saglamlasmasi adina.. Bu ilerleme icin dusunceniz nedir ?

blastfire bunu beğendi.
  10. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Arti eksi konusunda da sorarsan kickboks boksa gore daha yonlu bir spor . Ama iste hocalar her zaman o kadar kaliteli olmuyor . Benim favorim kickboksdur hele yasin da gencse. Ama dedigim gibi once boksa gidip yumruklari gelistirmek temeli saglam yapacaktir

11. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Sparring tarzi calismalar cok gelistirici oluyor ama 2 hafta bunu icin biraz erken bence. Onceden temelin yoksa 1-2 ayin sonunda baslanabilirdi . Karsindaki işi biliyorsa cok da sikinti olmaz zannedersem

Airoud bunu beğendi.
  12. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yasim 18. Kucukken 3yil jimnastik yapmistim, sonra hep basketbol. Gectigimiz 2.5yil icinde 1.5yil vucut gelistirme yaptim. Temelim saglam kanaatimce. Antrenorumuz 27yillik milli sporcu ve milli antrenor. Hocama bugun ''sizden dayak yemek istiyorum'' diyince niye olum insanin cani dayak mi ister dedi. Bende israr edince tamam yarin aksam idmandan sonra yapacagiz dedi ama suan yusufluk var ustumde :)

13. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Hoca bisey yapmaz korkma :) Yaşi kac hocanin

14. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    36yasinda hocam. Bugun ben oyle diyince yavasca low kick vurdu, sonra biraz sertlestirdi, ucuncu vurusta canim yandi, al bak istedigin sey bunun kat ve kati dedi bende bir sey olmaz diyince dademin dedigim'' tamam o zaman yarin aksam yapacagiz'' fasli oldu :)

15. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yok ya hoca vuracagi sertligi bilir bilerek canini yakmaz fazla. korkma yani bosuna :)

16. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    yaklaşık 1.5 2 ayda maçta kullanacağın ana teknikleri öğreniyorsun ve böyle küçük çaplı mesela bölge şampiyonası il şampiyonası gibi turnuvalara katılıcak kadar gelişiiyorsunuz. tabi önünüzde daha çok yol var. ben şuan 8 aylığım ve kendi kilomda profesyonele yakın yani teknikleri tam oturmuş ve taktikleri iyi uygulayabilecek kdar yapabiliyorum. zaten bizim artık teknik öğrenme olayımız bitti. bizim artık bundan sonra sağlam antremanlar, güç kuvvet dayanıklılık kondisyon çalışmamız ve tekniğimizi ilerletmemiz lazım. maç yaptıkta bunlar gelişecek. 1 maç bissürü antrenmana bedel. sırf antrenman yaparak birşeyler elde edemezsiniz. salonda çocuklar var 6-7 aydır geliyor fakat maçlara gelmediği için salonda maç yapınca patlıyor. Ben ise her maç olduğu zaman gittim. 63 kiloyum ve 75 78 kilo benden büyüklerle + 75

Sayfayı Paylaş