kickbox yapıyorum çok zayıfladım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve onur.390 tarafından 24 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. onur.390

onur.390 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle selam.

19 yaşımdayım.
    4 aydır kickbox yapıyorum. kickbox a başladığımda 63 kiloydum. 4. ayın sonunda 60 kiloya düştüm. vücudumdaki yağlar eridi. kaslarım belirginleşti, kuvvetim eskiye göre 2 kat arttı ama çok ince gözüküyorum. bir de sevgilimden ayrılınca iştahtan kesildim :) bu sabah tartıldığımda 59.4 kg çıktı. bu durumu nasıl düzeltebiliriz? yağsız bir şekilde kilo almak istiyorum. protein tozu desteği alıp düzgün beslenerek kickbox antremanlarına devam etsem kaslarım büyür mü yoksa aynı zamanda vücut geliştirme salonuna da mı yazılmalıyım? yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim

not: boyum 1.74

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vücud geliştirme salonuna yazılma , kickboks salonuna devam et.Protein tozu alma , doğal proteinlerlede işini görebilirsin hem onlar daha fazla kilo almanı sağlıyıcaktır.Antreman öncesi ve antreman sonrası öğünlerin olsun..

3. onur.390

onur.390 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dediklerinizi yaparsam kaslarım büyüyecek midir?

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kickboks çalışman senin kaslarını büyütmez sadece kum torbası dövme gibi şeyler beyaz kaslarını çalıştırır.Ama body building yaparken kırmızı kas lifleri çalışır.Sen kas yapmak istiyorsan , kendine evde yapabileceğin bir program hazırlıyabilirsin şınav , mekik , ters mekik (evde herangi bir aletin varsa ondan yararlanabilirsin )Dumbell vbz.Ama bence ilgin eğer kickboksaysa ve yanındada kas yapmak istiyorsan dediğim gibi çalışarak yapabilirsin.Barfiks çekebileceğin dışarıda bir yer varsa hatta dips yapabiliceğin çok şanlısın derim varsa tabi :)

5. onur.390

onur.390 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evde kapı barfiksim var. bir çift 3 kiloluk bir çift de 8 kiloluk dumbell ım var. evde uygulayabileceğim bir program önerebilir misin?

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html
    Bu sitedeki haftalık programı uyguluyabilirsin.
    Pazartesi 1.Gün Göğüs-kol
    Salı 2.Gün Omuz - Arka kol
    Çarşamba Off
    Perşembe 3.Gün Sırt
    Cuma 4. Gün Bacak
    5. Gün istersen 5 set Nizami şınav çekebilirsin.İstersen şınav çeşitlerinden hepsinden 10 ar tane çekebilirsin yumruk üstü şınav , tek ayak havada şınav , 2 ayak yüksek biryere koyup göğüs yerde şınav , dar şınav gibi gibi şınav kombinasyonlarıylada çalışabilirsin.

Yanlız dumbellar sana en fazla 2 ay dayanıcaktır yani 2 ay o ağırlık sana hafif gelmeye başlıyıcaktır onun için gelişmek istiyorsan 2 ay sonra yeni dumbell seti alırsın..önce 2 ayda güzel bir gelişim yap tabi sonra bunu yap.Vücudun kas oluşumuna uyguna benziyor yağ oranının az olduğunu ima etmişsin...

Sayfayı Paylaş