Kick box ve protein tozu?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve akın_akın tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. akın_akın

akın_akın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar ben 2 yıldır kick box yapıyorum şu aralar performans icin protein tozu önerdiler sizce ise yarar mı ve hangisini almalıyım. Bide bana kilo aldırmamasi lazım sadece performans icin protein tozu önerir mısınız veya başka ne önerirsiniz

2. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum bunu sana kim önerdiyse mümkün mertebe ilişiğini kes önerenle. Protein tozu vg. yaparken kullanılmalıdır. Kaslara takviye olan ve kas gelişimini destekleyen bir supplementtir. Bende 4 yıldır Muay Thai yapıyorum ve böyle birşey hiç duymadım. Beni yanlış anlama amacım kesinlikle yıkıcı eleştiri değil ama sana bunu önerenin spor bilgisinden veyahut iyi niyetinden şüpheliyim. İdman sırasındaki performansını, terlemeni ve ya daha çok çalışmanı sağlamasını istiyorsan; nacizane tavsiye nox kullanabilirsin. Nox damarları genişletir ve kan akışını hızlandırır. Tabi senin sağlığına bir etkisi olur mu bilmiyorum temel olarak nox kullanılabilir ama kesinlikle protein tozu olmaz bunu kesin ve kesin söyleyebilirim. 1. si maddi zarar 2. si sağlıken zarar bu ikisi de herşeye bedel zaten. Birşeyleri kafanda oturtabildiysem ne mutlu. İyi günler, keyifli sporlar.

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    cevap için mesajımın altındaki linki inceleyebilirsin
    ayrıca forumda birçok konu mevcut

4. akın_akın

akın_akın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederım tavsıyen ıçın haklısın aslında bı kac kısıye daha sordum proteın olmaz assault dıye bısey onerdı sızce bu ıse yarar mı

5. boksörr

boksörr Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Balıkesir
    protein tozu değilde performans artırıcılar kullana bilirsin hatta bunada gerek yok doğal yoldan performans artışı için antrenmandan önce türk kahvesi veya kafeinli içecekler iç zımba gibi olursun.Sürekli içmeni tavsiye etmem kafein bilindiği gibi bağımlılık yapar sadece antrenman günleri içersin

6. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    assault kullanıma uygun. Hoş illede ilaç diyenlerden değilseniz ilaç kullanmanızı bile tavsiye etmem. O kadar orjinal ve organik karışımlar varki interneti araştırdığınızda; metabolizmayı ateşleyecek, size enerji ve süreklilik kazandırabilecek. Bence ilaçtan ziyade onlar denenmeli tabi ki yine karar kullanacak olan tarafın. Ben 150 den 90 a sadece CLA ile düştüm l carnitine bile kullanmadım Muay Thai' de de birşey kaybetmedim ( güç, kondüsyon, dayanıklılık vs. ) Mesajımın altınada yazmışım ilaçsız gittiği yere kadar ;)

7. akın_akın

akın_akın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Assaoult almayı düşmüyorum bugün aslında ihiyacim hem antremanları daha iyi yapmak icin enerji hemde kas gelisimine yardımcı olması

8. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    O zaman doğal yolları denemen senin yararına olur. Yediklerin ve içtiklerini idmanlarına göre düzenlersen kas gelişiminde de karlı çıkarsın enerji kazanımında da.

9. akın_akın

akın_akın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkurler dediklerinizi denicem doğal karışımlarla halledebilirim heralde

10. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Şu karışımlar hakkında daha fazla bilgi verir misin nerden tarif bulabiliriz?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. Ivories

Ivories Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye/İstanbul
    Ben yaklaşık 6-7 ay arası box yapmıştım , orda boksör bi adam vardı kendisi Multipower liquid L-Carnite kullanıyordu '' yağ yakıcı ve enerji vericidir '' . Bunu kullanabilirsin mesela ?

12. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bu urun tam olarak ne oluyor? Nerde bulunur?

13. Ivories

Ivories Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye/İstanbul
    Okuduguma gore yaglari mitokondriye yollayip enerji olarak geri size yolluyo diye biliyorum halk dilinde yag yakici diyolar . Bu konu icin detayli bilgiyi forumda suplementler bolumune danisabilirsin . Bu urunu ise bir suplement magzasindan (gnc falan) veya bir body salonundan tedarik edebilirsin dostum .

Kendimde kullaniyorum bu aralar benim gorusum ise butun antremani bitirip cardioya geciyorum genelde ve cok yorgun olmus oluyorum bu l-carnite ise extra enerji veriyo ve yorulmuyorum sanki

14. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Tesekkurler.Kolay tedarik edebilirsem denerim.

15. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Korkutmayın insanları bukadar yok sana bunu diyenle ilişkini kes falan maddi zarar olmaz kesinlikle 09.00-17.00 arası çalışan memur içmiyicek onu hocam kickboks yapan eleman içicek birazda mantıklı olun kickboks sırf kardiyo değil ha sana katılıyorum bende protein tozu kullanması taraftarı değilim fakat etkisi faydası olmaz diyede birşey diyemezsiniz.Sana tavsiyem illa bir besin takviyesi alıcam diyorsan Creatin almanı öneririm enerji verir ilk kullanımdan farkedersin zaten enerji vermesinden kastım yorulmassın üst üste 2 idman yap çık :D şaka bir yana en uygun besin takviyesi creatindir senin için bana göre.Biraz araştır forumdada ilgili konular var eğer alıcak olursan öyle kafana göre kullanabileceğin birşey değil zararını görürsün faydasından çok bilinçli kullanman gerek önce bi yükleme yapıcaksın vücuda vs. çevrendeki kullanan sporculardan yada yine forumdan kullanımıyla ilgili konulara göz gezdirirsin.Ha kararını değiştirirde besin takviyesi kullanmaktan vazgeçersen sana farklı birşey önereyim kendim de bunu yapıyorum tadı kötüdür fakat zamanla alışırsın 0,5 lik bi pet şişenin yarısına pekmez yarısına da limon sıkarsın idmana götür yanında çalkala bir güzel su molalarından 2 yudum ondan kaktırırsın biraz kocakarı ilacı tarzı gelmiş olabilir ama dene derim

sosunaverenso bunu beğendi.
  16. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum yazdıklarında sonuna kadar haklısın ama adamın yazdığını ve benim yazdığım cevabı yanlış anlamışsın ve anladığın şekilde cevam vermissin ve mantıklı doğru cevaplar vermişsin. Ben o kısmı sana açıklayayım; Arkadaşa performans için protein tozu öneriliyor bende ona karşın performans için öneriyorlarsa ilişiğini kes diyorum çünkü performans için protein tozu öneriyorlarsa işi bilmiyorlar demektir doğal olarak maddi zarar :)

17. Ivories

Ivories Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye/İstanbul
    Yani performans icin protein cok anlamsiz he diyosa cok profesyonelim konudaki gibi l-carniti veya creatin uygundur he bosa para vermiyim diyosan antremandan once su karisimi icersen cok iyi olir

1 bardak su
    pekmez
    bal (2 - 2.5 yemek kasigi)
    findk ( 1 avuc yani bi 6-10 tane)
    1 adet muz

at blendira karistir ic bombasin dostum

18. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bunu icersem salona e-5den kosarak giderim cok saol :D

19. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    beslenme protein açısından bi sorun yoksa "protein tozu " gereksiz...

sorun olsa dahi yine gereksiz ...bunlar neticede "konsantrasyonları proetin " bakımında n daha yüksek olan süt ürünleridir ..

bu problemi de , biraz daha fazla "lor "yiyerek kolayca aşabilisriniz..

örneğin : % 80 whey , yerine yaklaşık % 20 protein olan lor dan 4 kat daha fazla yerseniz , sorun hallolur , keseniz de yanmaz..

20. Ivories

Ivories Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye/İstanbul
    Ama tabikide lorun yagsiz ve tuzsuz olani makbuldur

Sayfayı Paylaş