Kick Box mı Vücut Geliştirme mi ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Ludacris tarafından 16 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben bu sporu toplam 3 ay civarı yaptım , biraz da evde çalıştım dumbella kol.. Ama vücuduma biraz bile güveniorsam bu body sayesinde deil eskiden çektiğim şnav ve mekiklerin sayesindedir.. Tabi ki eski halime göre daha iyiyim body sayesinde.. Şimdi karar veremediğim nokta şu arkadaşm gidio kick boxa hep şnav mekik çekiolar çok sağlam vücut yaptı ve kick box da ağırlık altına girmiosn ve stres de atıosn.. Bi arkadaşla brlkte o arkadaşn olduqu kick boxa yazılmayı dşünüorz.. Sizce body mi yoksa evdeki dumbellarla idare edip kick box mı ??

2. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    kick boxda da vücudun gelişir ancak kick box sayesinde uzun vadede fit bir vücuda sahip olursun ama dediğim gibi uzun vade de ulaşırsın istediğin vücuda .Bodyde de uzun sürer tabi ama k boxda ondan daha da uzun sürer.Ancak henüz 17 yaşındasın bence 1-2 yıol k box yapıp sonra çok istiyorsan ve k boxu bırakablrsn bodye dönmeni tavsiye ederim

3. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağlam denen vücudun temelinde beslenme yatar.

Kickbox vücut kaslarını maksimum kullanmaya yönelik bir çalışmadır. Amaç kaslara hacim kazandırmak değildir. Kickboxla fit, parçalı bir vücut elde edilir. Bu da amaç değildir esasında, ama kaslara direnç kazandırırken mecburen olur. "Sağlam vücut" derken de neye göre sağlam?

Şimdi bir de sizin amaç ölçülerinizi okuyorum Ludacris. O ölçülere body ile ulaşamıyorsanız sadece şınav-mekik-yumruk yaparak ta ulaşamazsınız. 3 ay body yapmak ta çok kısa bir süredir. Bu sporda yıllandıktan sonra "ben body yaptım, olmuyor." gibi sözler ancak söyleyebilirsiniz. 3 ayda mucize beklemeyin.

4. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu da kimden duydunuz? Benim kikboxçu arkadaşlarım var. Ağırlık çalışması da yapıyorlar. Sadece yumruk-teknik çalışmalar kasların max kullanımına yetmez. Ağırlık altına girmek te gerekir(Body çalışması şeklinde değil, karıştırmayın).

Madem Kickboxta sırf mekik-şınav var. O zaman oraya boşuna para vermenize de gerek yok. Bunları evde de yapabilirsiniz.

5. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    evet bende son zamanlarda k boxa başladım sonuna kadar katılıyorum k boxda ki ilerlemiş arkadaşlarımız da ağırlık çalışıyorlar ama bizim gibi belli bir programa göre değil her bölgeye 4-5 hareket girerek değil ayrıca k box seni body idmanlarına göre çok ama çok daha fazla zorluyacaktır ama bence yaşından ötürü k boxa başlamalısın şu an 17 yaşındasın 21-22 yaşına gelince k boxa yine başlayablrsn ama şimdiki kdr etkili olmaz yaşın geçmeden k boxa başlarsan ve devam edersen 2-3 yıl sonra ztn güzel bir vücutla bodye başlarsın hemde body için daha uygun bir yaş olur ...

6. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Oku bakalım üstte SIRF şnav mekik diye bişi demiş miyim.. Ağırlığı isteyen çalışıo yararı var taibki de evde de çalışıorm.. Ama sanrsam bodye başlıcam yormlar için tşkkrler..

7. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    " hep şnav mekik çekiolar çok sağlam vücut yaptı ve kick box da ağırlık altına girmiosn ve stres de atıosn.."

8. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    sırf şnav mekik çekiolar yazıo mu b 1 , ark girmiorm dedi ben de ondan örnek verdm isteyen girer... nyse uzatmayalm tmm :))

9. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73

yigitcanharmancıya bende aynen katılıyorum aynen bunu yazmıssın ve bu anlasılıyor bır de mesajların da daha duzgun bır turkce kullanırsan daha guzel olucak messenger da degılız sonucta..

yiğitcanharmancı bunu beğendi.
  10. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    kicx box, boks vs. antrenmanları vücut geliştirmeye göre daha ağırdır. hız we esneklik gerektiriyor we güç bunlara göre ikinci planda. sağlam kütleli biri tam anlamıyla reflekslerini bile kullanamaz. maksimum kondisyon we zor çalışmalarla yıpranmış bir vücut tabii ki fit görünecektir. aramıza boks çalışmaları yapan kullanıcılarda war onlar tam doğru bilgileri werebilirler aslında. amaç buysa şınav, mekik, koşu çalışmalarıylada ağırlık çalışmadan da fit bir vücuda sahip olabilirsin.
    slymnasye'ninde dediği gibi yazdıklarını okumakta zorluk çekiyorum.

11. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    hangisini yapacağın amaca bağlı eğer ikisinide yapacaksan haftada 1 gün sadece boks çalışabilirsin...kaslı bir vücut istiyorsan vücut geliştirme dışarıda kendimi koruyayım diyorsan gene body yeterli sonuçta ringe çıkmıyoruz 2 dakikaya nefesin yeter zaten..bir gün sporu bıraktığında body den kazandığın vücut ve güç gidecek ancak bokstan kazandığın dayanıklılığın gitse bile yumruk tekniklerinin çoğu kalıcı olacak..klavyede hızlı yazı yazıyosun diyelim 20 yıl sonra bile hiç yazamayandan iyi yazarsın gibi birşey..bence ringe çıkmayacaksan vücut geliştirme yap..haftada 1 de yumruk vb tekniklerini geliştir kickboxta yaptığın diğer hareketleri mekik şınav-zaten bench pres barfix vb koşu zaten yapıyorsun..iyi çalışmalar

12. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    saydam bunu beğendi.
  13. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    hadi yaaa şınav mekikten dolayı vücuduna güveniyorsun öyle mi! vay anasını yahu adama bak o zaman herkes şınav mekik yapsın body building de sırf şınav mekikten ibaret olsun o zaman değil mi.arkadaşım sen ne söylediğini bilmiyorsun bence.gelmişsin 3 aylık body geçmişinle burda konuşuyorsun.3 ayda ne yol alacaksın da vücuduna güveneceksin zaten.3 ay yaptım diyorsun kendi imzanda da 2 ay yazıyor bu bile senin ne kadar çelişkili bir insan olduğunu gösteriyor.
    uzun zamandır forumda yaptığın yorumları takip ediyorum sanki yılların body hocası gibi yorumların var ama ölçülerin fıs.Birde hedeflerim yazmışsın lafla peynir gemisi yürümez birader çalış yap işte gelişimim budur de.Öyle yazmayı bizde biliriz.Yazarak hedeflere ulaşılsaydı aylardır salona gidip santim ölçü almak için canımız çıkasıya kadar çalışmazdık.Yazdıklarımı iyi oku mantıklı ol sağa sola da saldırıp durma.Yazıyorsun sonra ben öyle yazmadım diyorsun işte yukarda kanıtı var.
    Ayrıca yazdığın hedeflere de 3 yıldan evvel ulaşamazsın yani sen o hedeflere hiçbir zaman ulaşmazsın.Çünkü sende ne o çalışmayı yapacak kadar sabır var ne de azim.Salona uzak diye sporu bırakmandan belli zaten.Ben yarım saat minibüs yolculuğu yapıyorum salona giderken.Ama daha birgün de yol uzun falan diye ağzımdan laf çıkmamıştır.Hevesini kırmak için değil daha da hırslanman için yazıyorum belki benim gazıma gelirsin çene çalmayı bırakırda bodye yeniden başlayıp istediğin ölçülere ulaşmak için çalışmaya başlarsın.

TuGhAn ve slymnasye bunu beğendi.
  14. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    delgado efendi sözlerine dikkat et kendine güvenmş kabadayı gibi konuşma.. Ayrıca sadece şnav , mekik ve barfixle çok iyi define vücutlar çıkabilir.. Google'a Ghetto workout yaz istersen izle.. Nyse artk bşi yazmayn uzamasın..

15. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Ludacris forum kurallarına uymamakta ısrar ettiğin için 10 gün uzaklaştırıldın. Umarım döndüğünde yazı yazmayı ve forum kurallarına uymayı öğrenmiş olursun.

diez, bonatschi ve saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş