kick box-bulk-definasyon

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ordakal39 tarafından 26 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    s.a arkadaşlar, 19 yaşındayım 1.78 boy 76.5 kg ım.5kg dumble ile 6 aydır çalışıyorum,kolum 38-39 olduğunu söylüyor arkadaşlar.son resimleride eklicem.ayrıyetten kick boxörüm,ramazandan sonra bulk dönemi düşünüyorum,haftada 3 gün kick box antrenmanım war,4 günde fitness yapabiliyorum,bulk dönemini ne kadar süre tutmalıyım,defiasyon döneminde nasıl beslenmeliyim protein içeren yağ oranı düşük besinler konusunda yardımcı olabilr misiniz teşekkürler.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bazı noktalar:

**bulk ,hacım dönemine gireceksen "5 kgs dambıl yetmez "...hipertrofi için artık ağırlığı arttırman gerekir...

**ancak, "kickboxing "yapıyorsan ve bu konuda iddialı isen, yani "müsabık" olmayı hedefliyorsan, "vg -idmanlarını" bırakman gerekir...zira, " dövüş sporlarının kondüsyon metodoljilerinin " "vg veya kardio programları "ile uzaktan yakından ilişkisi yoktur...tamamen, ayrı "metodolojiler "de çalışılırlar...

**ayrıca, kickboxing,hele muaythai ,boks vb için uygun olan ,1.78 boya göre en fazla 71 kgs dir...

bun

3. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    bob sapp boksör ve kilosu 150 kg :) 1.84 boy :),kick box tayım şuan en iri yapılı benim,6 aydır evde vg yapıyorum,yeni yazıldım kick boksa,yetenekliyim,tekmelerim çok sert olduğunu söylediler ve hazır olursam musabakalarada çıkmak isterim ,bence vg nin baya faydası olucağını düşünüyorum,fiziken dövüş sporu bu sonuçta,büyük çoğunluğu teknik bu sporda ama ben kaslı bi k.boxör olmak istiyorum:) zaten kum torbasında vücudu geliştiriyormuş extradan da yaparsam...bırakmak istemiyorum oda var :)

definasyon dönemnde ise şöle bi yazı buldum
    iyetinizi kesinlikle tamamen bu yiyecekler üzerine kurmayın.Sadece normal diyetiniz sırasında haftada en az 3-4 öğünde bu yiyecekleri tüketin.

1.Badem ve diğer kabuklu yemişler(mutlaka iç kabuklarıyla tüketin).
    2.Kuru fasulye ve diğer bakliyatlar.
    3.Ispanak ve diğer yeşil sebzeler.
    4.Süt ürünleri(peynir,süt,yoğurt..)
    5.Tatlandırılmamış ve unla karıştırılmamış yulaf ezmesi.
    6.Yumurta(haşlanmış olanı tavsiye edilir).
    7.Hindi eti veya diğer yağsız etler.
    8.Doğal ve şekersiz fıstık ezmesi.
    9.Zeytin yağı.
    10.Bol tahıllı ekmek ve kahvaltılık gevrekler.
    11.Protein Tozu(Whey Protein).
    12.Ahududu ve diğer böğürtlenimsiler.
    bunlarla yağları atabilrmişiz iyi midir? bulktan sonra

Sayfayı Paylaş