kick boks

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve furkan1354 tarafından 6 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    arkadaşalr ben 14 yaşındayım balıkesirde olympia spor salonuna kickboks için yazıldım hocamızın adı ender yeşilyurt daha ilk haftamı bitirdim anremanlarımız çok yoğun oluyor 18.00-20.00 a kadar koşu,esnetme,teknikler ve kondüsyon çalışıyoruz bulunduğum salonda kum torbası yok sizce uyugunmudur ve sorularım olacak
    1)antremanlar pazartesi salı çarşamba perşembe cuma günleri var hoca 1 gün dinlenme 1gün antreman diyor ben pazartesi ve cuma düşündüm bunu pazartesi çarşamba cuma mı yapayım yoksa böyle kalsınmı
    2)kaç ay sonra müsabakalara çıkıcaz yani eldiven kask takıp dövüşücez

2. Sezginho

Sezginho Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    daha yolun başındasın sevgili kardeşim o açıdan şanslısın sabırlı ol hocan ne derse yap gerisini fazla kafana takma çalışmana bak...

furkan1354 bunu beğendi.
  3. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    saol dostum peki antreman günüm konusunda yardım edermisin hoca 1 gün dinlenme 1 gün antreman var dedi bunlar pzrtsi salı çarş perş cuma günleri ben pazertesi cuma tercih ettim sence bunu pazartesi çarşamba cuma mı yapmalıyım

4. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
  5. ironscore

ironscore Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Pazartesi çarşamba cuma iyidir. Çoğu salon öyle çalışır. idealdir.

Maç konusuna gelince;
    Çok aceleci davranmanı tavsiye etmem. Önce vücudun bu antrenman ritmine alışacak. Teknikleri öğreneceksin, bacaklarını esnetip açacaksın. Zaten tekniklerinin oturması için en az 6 ay aralıksız ve düzgün antrenman yapman lazım. High kick, middle kick ve low kick çok önemli. Futbol topuna vurur gibi vurulmaz o tekmeler. Konsantrasyon da çok çok önemli. Refleks olarak bile göz kırpmayacaksın onları bile ayarlaman gerekecek maçta. Saniyelik bir göz kırpması kendini yerde bulmana sebep olur. Hocanızı tanımıyorum ama eminim sizin gelişmelerinizi takip ederek hazır olduğunuzda söyleyecektir. Bu işin yolu sabırdan geçer, azimden geçer, çok çalışmaktan geçer. Ne kadar çok çalışırsan o kadar büyük başarılar elde edersin.

Müsabakaları Türkiye Kickboks federasyonu düzenliyor. Resmi sitelerinde de duyuru yaparlar ama o maçlara çıkabilmek için kuşak sınavlarına girmen gerekir. Hocanız bu konuda bilgi verir zaten.

j.claude.er bunu beğendi.
  6. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    saolun çarşamba günleri okuldada beden dersimiz var 80 dk o yuzden çarşambayı çıkardım sizce genede 3 gün gitmelimiyim

7. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    kum torbası yokmu :D neye yumruk atıyosunuz :D

8. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Konu açtığın yer yanlış öncelikle.

1. Soruna gelince. Okuluna, günlük hayatına göre ayarlarsın bunu kendin yapabilirsin biz şu gün git desek sana birşey ifade etmez. Hocan sana sorar zaten musabakalara yazdıralım mı seni ? Durumun güzel ve hazır olunca

2. Sorun ise daha cok başlardasın belkide sıkılıp bırakcaksın. Musabakaya çıkıp çıkmamayıda sen belirliceksin, herşey senin elinde. 1-2 ayda hareketleri öğrenirsin 3. aya doğru durumuna göre maç yaptırır aranızda. Musabaka ise sonraların işi. Sen önce bir öğrende bu işi. Musabaka diyip tutturursan karşında kaç yıllık adamlar olur sonuç kötü olur.

9. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    SAOL 'Tuna ve bruce123 doğru kum torbası yok boşluklara yumruk karşımızdakine arkadaşımıza ise tekme atıyoruz

Sayfayı Paylaş