Kick boks yapanların güçlenme çalışmaları

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Muhammad Ali tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Muhammad Ali

Muhammad Ali Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Selamün aleykum ben 2000 doğumlu 14 yaşında bi kardeşinizim 2 yıldır kick boks yapıyorum boyum 180 kilom 50 tekniğim iyi olduğu halde aşırı zayıf olduğu için yumruklarım ve tekmelerim haliyle aşırı güçsüz kalıyo spar yaparken yeni gelen kişilerden dayak yediğim için kendimden utanıyorum daha önce boks/kick Boks yapmış abilerim ablalarım sizden yumruk ve tekmelerimi güçlendiricek ağırlık programı rica ediyorum bu arada 22 gün önce apandist ameliyatı oldum ağırlık çalışmalarına 3 ay sonra başlıcam ameliyat olduğum için şuan sadece boks yapıyorum zorlanmadan sizden yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Selim Serbes bunu beğendi.
  2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    beslenmene simdiden onem vermeye calis, guc odakli temel hareketleri yaparsin max 6 tekrarli, bunun yaninda sehpaya yatip ellerine dambell alip havayi yumruklayabilirsin vs.

3. Muhammad Ali

Muhammad Ali Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Beslenmeme dikkat ediyorum ağırlık çalışmalarını çok tekrar az ağırlıkmı az tekrar çok ağırlıkmı yapmalıyım ?

4. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    guc calismasi yapacagin icin tekrar araligini dusuk tut ve agir bas

5. Muhammad Ali

Muhammad Ali Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Peki teşekkürler

6. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ikınma ağırlık çalışma o yasta sana ağırlık calıs diyenin aklını taa.. Sınav cek yapabiliosan günde toplam 100 sınav cek bu senn için hicbisi çok zayıfsın aşırı yemen lazım taki 65 olana kadar derecen nedir hangi kusaksın lisansın varmı agresifmi kontrollu teknikmi dovusuyon ona göre yol gosterebilirim sana

7. Muhammad Ali

Muhammad Ali Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    sınav çekebiliyorum ama ameliyat olduğum için şuan çekemiyorum karnıma ağrı giriyo denedim lisansım geçen sene vardı bu sene yeniletmedim agresif dövüşürüm ama tekniğim iyidir yani çokta kontrollu dövüştüğüm söylenemez kilo olayına gelince gerçekten psikolojim bozuldu belki fotoraf ekleyebilirim Optimum Nutrition Serious Mass | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu şu ürünü kullansam kilo almama yardımcı olurmu ?

8. Perceverance

Perceverance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum senin cevrende yanlis kisiler yönlendirmus belliki daha 14 yasinda toz isine kalkisiyosun yapma allah askina bu kadar kafaya takma sen bodycimisinde kullaniyon sen boksörsun kardeşim şimdilik teknigini gelistir alicaksin kiloyu merak etme

9. kork

kork Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardeş o kadar kilo almak istiyosan akşam saat 8 den sonra yemek ye.

10. Muhammad Ali

Muhammad Ali Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    hergece yatmadan önce yemek yiyorum yine aynıyım psikolojim bozuldu yürürken kemiklerim kırılıcak diye korkuyorum aşırı zayıf ve doğal olarak güçsüzüm

11. Perceverance

Perceverance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum aslında fitness a 1-2 ay yapsan fitness hocasi sana kilo alman icin diyet verir belli süre sonrada birakirsin ogrendiklerini kendin uygularsin

12. serhan.sarac.52

serhan.sarac.52 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara, Turkey
    Kardeş zayifligin önemli degil vucut durencini arttir doğal yollarla.kondisyon bas devamli taici hareketleri vardir biliyorsan onlardan yap ama tam manasiyla.barfix çek devamli.şu an ergenlik cagindasin kilo alamaman normal.eğer maclara cikiyorsan kiloyu dert etme çünkü rakibinle ayni siklettesin.senden ağır sikletlerle dovusmuyorsun sonucta.sonuçta dogal yollarla kondisyon arttirimina git kilo zamanla oturur.ben 18 yasima kadar 63 kiloydum boy 1.85 ti 98 kiloya kadar çıktım zamanla su an 83 kiloda dövüşüyorum yasim 27

13. Muhammad Ali

Muhammad Ali Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Maçlara çıkıyorum haftaya maçım vardı fakat ameliyat olduğum için gidemicem bu arada şınav ve barfiks çekmeye başladım şıvavı 3x15 barfiksi 3x8 yapıyorum

14. Selim Serbes

Selim Serbes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Manisa
    Dostum Benden söylemesi
    -1 ay geçsin öyle başla spora,Apandisit ameliyatı sonrası,fıtık falan çıkarsa sporu unut sen ondan dolayı acele etme dostum ilk ay yat.
    -Ameliyattan 35 gün geçtikten sonra,Koşmaya başla Sabah ve akşamüstüleri Kondisyonunu geliştir.(Deli gibi koş Ciğerlerin acısın :D NOT:Koşarken bazen ameliyat yerin acır aldırma koşmaya devam et)
    -Tamamiyle 2 ay geçtikten sonra, Kol çalışmaya başla,al dambılları deli gibi çalış,tabi karın bölgesi ile ilgili hareketleri unut.(Şınav falan karını zorluyor ama tabi sen farketmiyorsun)
    -3 ay geçtikten sonra,Hafif çalışmalarla çoğalttarak başla.
    Ayrıca kilo almaya çalışıyorsun sakın çalışma zaten yaşın ilerledikçe alıcaksın aceleye gerek yok
    Boks demek Çeviklik,Güç ve Dayanıklılıkla ilgili Bu üçünden birini seç ve o yönünü daha çok geliştir.Hee ben hepsini eşit şekilde çalışıyorum dersen onu bilemem ama Denge zayıflıktır :D
    Bi yönün daima daha iyi olucak.
    Bunları bilerek söylemiyorum ama Kendi geçmişime bakarak yorum yaptım ben boks la değil futbolla uğraştım :D

15. Muhammad Ali

Muhammad Ali Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    rakibimle aynı sikletteyim ama benim kilomda olan kişiler kısa boylu oldukları için ayakları yere daha sağlam basıyo ve yumruk ve tekmeleri benimkilerden çok daha güçlü
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ağustos 2014 ---
    şuan kick boks antrenmanlarını çok ağır yapmıyorum herhangi bi ağrı olmuyo o yüzden devam ediyorum en kısa zamanda sizin dediklerinizide uygulıcam teşekkürler

Selim Serbes bunu beğendi.
  16. Muhammad Ali

Muhammad Ali Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    benim gittiğim salondaki fitness hocası beslenme programı vermişti fakat aşırı pahalı bi program babam parayı yoldan bulmadığı için uygulayamadım

Sayfayı Paylaş