kick boks ya da boks ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Dgkn199 tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    herkese iyi akşamlar öncelikle benim bir kaç sorum olacak şu aralar sınava çalıştığım için çok iyi bir şekilde göbek yaptım :) bundan kurtulmak istiyorum sorum şu boyum 1.83 kilom 99 orantısız ama dışardan bakıldığında en fazla 92 93 gösteriyorum kemiklerim iri göğüs kafesim falan geniş dışardan ilk gören body mi yapıyorsun diyor mesela göğüs kasları var ama üstünde yağlar var fazla değil ama genede var 4 ay spora gitmeyi ve diyet yapmayı düşünüyorum aklımda kick boks yada boks var hangisini yapmalıyım ama öyle az bir süre değil mesela hocayla konuşup özel bir program yapmasını isteyeceğim benim amacım 4 ayda fazla kilolardan kurtulmak ve vücudu sıkılaştırmak az da olsa yorumlarınız bekliyorum şimdiden teşekkürler.. :) bu arada yaş 18

2. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Acilmis konulari okumadan konu acmayin abi.Burasi Turkiye hangi hoca program yazacak kadar ilgilenicek sende ona uyacaksin? Kickboksta ve boksta 1 kilo veriyosan 2 kilo yiyosun.Fitness yap.Kardiyo yaparsin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    o zaman sizde adam akıllı başlık koyunda bir başlık sabit olsun önüne gelen kickboks yazmış herkesin talebi aynı değil farkındaysan ?

Octagonx bunu beğendi.
  4. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bende onu diyorum ama adamlarda hakli burasi bodyforum.

5. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    paranın ucunu hafif gösterdiğin zaman sana durduğun yerde bile kas yaptıracak bazı hocalar vardır burası türkiye
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Mart 2014 ---
    neyse yorumun için sağol kardeş

6. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    İste kickboks ozellikle.Bunun icin body salonlarina gitmeni oneren hocalar var.her kalibina guvenen artist artist yaziyo gidip bir ay dayak yiyip birakiyolar kotulugunuzu istedigimizden degil kimse yalnis anlamasin.Rock izleyip boksa baslayan adamdaki hevese esdeger.

7. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    yanlış anladın sen beni doğru hata bende en başta söylemedim ben kickboksu sadece spor olarak hobi sağlıklı yaşam olarak yani gidipte ringe çıkmak için değil turnuvalara katılmak için değil kilo verip vücudu sıkılaştırmak için yapmak istiyorum sağol bilgilerin için

8. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Anladim dostumda iste insanlar sunu anlamiyo oraya giderseniz ringe cikmak isteyen bir adam size denk gelicek calisirken saglam yiyosunuz.Ustelik o adamda calisamiyor acikcasi bizim salondada var oyle dusunenler ilerleyisimizi dusuruyolar bizde geleni yetkili gormeden yolluyoruz kayit olmasin diye.Bide sen gidip bu niyeti hocana soylersen hicbirsey ogretmez.

9. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    yarın görücez onu soralım bakalım böyle böyle diye ne dicek birde şöyle birşey var grup çalışması 75 tl özel çalışmada 150 liraymış yani teke tek hocayla onu söyleyeceğim ama grup çalışmasında haklısın dediğin doğrudur

10. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum sinirlendin ama paran olsun olmasin bilgiyi ve saygiyi kendin elde edersin.150 lirayla Remy Bonjaski yada Roy Jones olamazsin hoca seni oyalar 150 liranida koyar.Kimse kusura bakmasin en sevmedigim insan tipi parayla herseyi alabilicegini dsunuyo.

11. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    sinirlenme falan yok dostum parayla da her şeyi satın alabileceğimi sanmıyorum parayla alınamayacak şeyler olduğunu da çok iyi biliyorum her hoca da aynı değildir şansım varsa iyi bir hoca gelir olur biter

12. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum bende biliyorum hocalarin cigerini ismini vermiyim prof maclara cikan hocamiz vardi. Maclarini izleyerek teknik ogrenmek zorunda kaliyoduk o derece ilgisizdi.Paran carcur olmasin istiyorum kardiyo ile daha saglikli olursun 2 aydada bayagi kilo verirsin.

13. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    sağol dostum önerilerin için olmadı ilk bir ay denerim baktım dediğin gibi 3 ay kardiyo yaparım peki bu sürede kardiyo yanında ağırlık falan yapayım mı yaptım diyelim 3 ayda kiloları vermeme ve sıkılaşmama yardımcı olur mu

14. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bu surede dedigin kardiyonun yanina agirlik mi kb/boksun yanina mi?

15. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    şunu anlatmaya çalışıyorum diyelim ki bir ay kickboksa gittim memnun kalmadım dedğin gibi oldu o zaman bırakır kardiyoya başlarım geriye 3 ay kalır bu üç ayda sıkı bir çalışma ile hem kardiyo hemde ağırlık etkisini gösterirmi ?

16. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Olmasi muhtemel.Yazlikcisin galiba?

17. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    ya planım şu 4 ayda vücudu toplayayım 1 ay ara vericem ama mekik şınav dumbell çalışması falan onları evde yaparım eylül gibi gene başlıcam ve sporu hayatıma sokucam tamamıyla peki bu 3 aylık sürede günde kaç saat çalışırsam etkisini gösterir birde bu beslenme nasıl olmalı sence ?

18. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Dgkn199 boksa mı başlayacaksın kick boks a mı ona karar ver ve git yazıl dostum düşünmen yersiz. Düzgün beslenmeyle sağlam idmanlarla çok rahat eritirsin yağları. Boyuna ve kilona bakacak olursak fitness daha mantıklı gibi ama eğer dövüş sporu istiyorsan dövüş sporuna gitmelisin. İstekte bitiyor herşey. Üstelik spor salonuna başlayacaksın da dayak yiyeceksinde iyilerle dövüşeceksin de hikaye bunlar. Şehir efsanesi, mit, halk efsanesi, masal falan filan türevlerini sen anla işte. Birçok salon gezdim hiçbirinde de bugün başlayan birini hadi antrenmana diyip sparring e sokmuyorlar. Herkesin çalışma şekli farklıdır. Teknik öğretmeden lapa çalışması yapmadan kimse sparring yaptırmaz sana. Yaptıran hocanın da aklına turp suyu sıkayım yani direk oradan uzaklaşmak lazım açık ve net. Benden sana tavsiye katıl grup derslerine grup dersleri en güzelidir. Hocanın hareketlerini birebir uygulamaya çalış hocayı izleyerek. Bunun yanı sıra eğer eskilerde varsa salonda bi yandan da onları izle hareketleri uygularken. Görsel hafızanı güçlendir. Onların tekniklerini uygulama onların nizamiliklerini örnek alıp kendi tekniğini düzelt ve oturt. Her önüne gelen gereksiz tavsiye vermesini biliyor. Spora gitmekle sporu bilmek arasında fark var dostum sen grup derslerine yazıl eğitimini al. Öyle dayak yeme gibi birşey yok. O olurda sparring yaparsanız seni birinin karşısına geçirip maç yaptırarak teknik öğretmeye çalışırsa git paranı al uzaklaş oradan birşey öğrenemezsin sadece dolandırılırsın demektir.

19. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Turkiyede ki azami salonlarin hocalarinin yaptirdigi sey duz sparring.Bu adamin denk gelme olasiligi cok yuksek.Bende onu soyledim parasini rezil etmesin amaci kilo vermekse direk onla ugrassin.Herseye muhalifsin de once bi oku.

20. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Salondan içeri girer girmez hiçbir hoca düz sparring yaptırmaz yaptırıyorsa da o salonda durulmaz keza o hocanında bilgisine gerek duyulmaz.

Sayfayı Paylaş