kick boks ve yumruğun gelişimi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Dogukan Tekce tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    adamı parmaklarında sıkarak indirmek istiyorsun sanırım çünkü ona göre el yayı al gibi cevaplar verilmiş ama hefedin yumruğunu geliştirmekse sen kick boksa gittiğin sürece lapa çalışmaları kum torbası gibi çalışmaları yaptıkça vuruş tekniklerinide öğrendikçe yumruğun gelişir zaten ek olarak birşey yapmana gerek yok

2. yağyakamayanadam

yağyakamayanadam Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    iyi vurmak istersen patlayıcı kuvvet çalışman gerek alkışlı şınav ,balyozla lastiğe vurmak,sıçramak,halterle koparma ,deadlift,pulover,depar vs
    patlayıcı istiyorsan esas olarak kum torbasında 1 dk şiddetli çalışıp bir kaç dk mola vermekte işe yarar

3. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    senin verdiğin bu cevaba göre o zaman arkadaş hiç kickboks la uğraşmasın direk gülle atmaya başlasın yumruk gücü denilen şey sadece patlayıcı kuvvetten ibaret birşey değil yanlış anlaşılmasın dediğim senin söylediğin yanlış demiyorum ama bariz doğru da değil arkadaşın konusu gibi... tek yumrukla indirmek ? git kilo al kütlenle indir madem öyle bir amacın varsa dövüşmek sadece yumruk atmaktan ibaret değil

4. yağyakamayanadam

yağyakamayanadam Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    ben sadece güçten bahsettim bunlar yumruk gücünü çoğaltır dedim . iyi dövüşürsün ,,, ya da dövüş takdiğin bunlarla gelişir demedim yumruk gücünü çoğaltmak istiyorsa bunlar gerekli
    tabiki bunun yanında kondisyon teknik dayanıklık vs lazım
    ama güç istiyorsa damage vermek istiyorsa bunları yapmalı
    senin yanlış anlaman yazdıklarımı okursan iyi vurmaktan bahsettim sert vurmaktan zaten bir çok boksörde patlayıcı gücün önemini bilir

5. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle boksa sokakta kendinizi korumak için başlamayın,çünkü gelişmek biraz zaman alıcak.
    Boksa sevdiğiniz için başlayın,zaten güçlenirsiniz.Güce gelince,kum torbası yurmuklamak yumruk gücünü arttırıyor gölge boksu ise hızı arttırıyor.Yaklaşık 2,5 - 3 aydır yapıyorum ve gözle görülür bir hız farkı söz konusu,gücü ise bilemiyorum.Boks'a başladığımdan beri daha kimseye ciddi anlamda yumruk atma fırsatım olmadı.

Ayrıca eğer hocanız iyiyse,başlamadan önce 30 dakika ısınma,esneme vs. hareketleri yaptırıyor olması lazım.Bu hareketlerin güce çok fazla katkısı vardır,özellikle omuzlara.

6. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    sanırım sen yazdıklarımı iyi okumalısı ''yumruk gücü denilen şey sadece patlayıcı kuvvetten ibaret birşey değil yanlış anlaşılmasın dediğim senin söylediğin yanlış demiyorum''

7. yağyakamayanadam

yağyakamayanadam Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    yumruk gücü denilen şey sadece patlayıcı kuvvetten ibaret birşey değil demişsin haklısın
    ama ben dedim ki bunlar yumruk gücünü güçlendirir dedim.... sadece patlayıcı kuvvet çalışın, bunlar olmadan yumruk güçlenmez falan bir cümle kurmadım
    yazılarımda tam bilgi vermediğim için sen haklısın..

8. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Yok yanlış anlamaman için yazdım senin dediklerin yanlış deme gibi bir kastım yoktu çünkü kaldı ki burası sen haklısın ben haklısın tartışması yapılacak yer değil anlayışın için teşekkür ederim :D
    konuyu açan arkadaşa da tekrar söyliyeyim 7 ayda şu kadar gelişir bukadar gelişir demek doğru olmaz senin çalışmana bağlı sen idmanlarını yumruk gücünü arttırmak için kondüsyon ağırlıklı torba dövme ağırlıklı yaparsan +sı olucaktır fakat kickboks ta 7 aylık bir süreç tekniklerin tam oturması maç yapabilecek konuma gelme dövüşebilecek konuma gelme süresidir aşağı yukarı Güç istiyorsan git patlayıcı kuvvet arttır ama yok ben iyi bir dövüşçü olmak istiyorum güzel dövüşmek istiyorum diyorsanda zaten bu sporu bırakmassın kolay kolay fakat 7 ay tekniklerin oturması maç yapabilecek konuma gelme süresi için uygundur diye düşünüyorum farkı kendinde hissedersin

yağyakamayanadam bunu beğendi.
  9. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    İyi bir yumruk için ''eğitilmiş'' ve ''disipline sahip'' fizik gücüne ihtiyacın vardır. Bunun için Patlayıcı kuvvet çalışmaları, Ani gerilim çalışmaları, Refleks çalışmaları, birde fizik gücünü artıran çalışmaları disiplin halinde koordineli bir şekilde idmanlarında uygularsın. Gelişen gücüne(patlayıcı güc) tekniğin, yumruğu düzeyli çıkarma refleksin eklenir. Düzgün güzel ve güçlü bir yumruk ortaya çıkar. Bunun içinde tek şey yeterli değildir çünkü bu bir disiplindir.
    Çalışmalarına örnek: Alkışlı şınav ,lapa ve kum torbası çalışmaları. Reflekslerinde o gücü ani uygulamana izin verecek eğitime sahip olmalı.Antremanlarında lapaya vururken her seferinde daha seri ve daha tesirli vurmaya çalış diyebilirim. Yazarken bunlar aklıma geldi bilgi olarak işine yararsa ne mutlu bana. İyi antremanlar.
    Saygılar,

Sayfayı Paylaş