Kick Boks ve Vücut Geliştirme

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Yuriii tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Yuriii

Yuriii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar,foruma yeni üye oldum .Bu konu çoğu kez açılmış hepsini teker teker inceledim.Ama istediğim cevapları bulamadım maalesef.Bu yüzden değerli zamanınızı çalacağım için şimdiden kusuruma bakmayın.Yaklaşık 2 yıldır vücut geliştirmeyle uğraşıyorum.Yaşım 18.Vücut geliştirmede profesyonellik gibi bir amacım yok.Çok abartı bir vücutta istemiyorum açıkçası.Dün kick boksa başladım.Çok araştırdım bazı insanlar birlikte olur bazıları olmaz ikisi birlikte diyorlar.Kafam çok karıştı.Normalde vg antremanım haftada 4 gün ,göğüs-ön kol ,omuz-arka kol, sırt-bacak,ön kol-arka kol şeklinde.Kick boks antremanlarıda haftada 3 kezmiş.Hocam burada yüksek ağırlıklardan çok düşük ağırlık çok tekrar yaparız dedi.Ve zaten bench press butterfly ve dumbellar var.Şimdi size soracağım soru vg antremanımı 3 güne çeksem 3 günde kick boksa gitsem nasıl olur?Yani kimisi kütleni arttıramazsın diyor.Kimiside git hemen büyüyüp hemde parçalarsın kick boks iyide kardiyo olur diyor.Amacım ikisindede profesyonelleşmek değil.Hani hem bir dövüş sporu bileyim hemde vücudum iyi olsun tarzından düşünüyorum.Yani istediğim vücuttan örnek vermek gerekirse Scott Adkins'in Yenilmez 2 ve 3'teki vücudu gayet ideal benim için.Yani ikisini bir arada götürmem için bana verebileceğiniz tavsiyeler vs var mı? Boyum 1.83 Kilom 80.Şuanki vücut ölçülerimde ;

Göğüs:105
    Kol:35
    Bacak ve omuzu hatırlayamıyorum maalesef.Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim sevgili abilerim ve arkadaşlarım.Önerileri ve tavsiyelerini bekliyorum.Eğer eksik bir şey belirttiysem ve ya forum kurallarına aykırı bir şey yaptıysam affola.Herkese iyi antremanlar

2. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Kardeş detayları okumadım da vg ile kıck boks aynı anda yürümez dambıl kaldırdın mı kasları dışarı doğru buyuteceksn vucut ağırlığınla calıştıgında ıce dogru buyuyo ya daha iyi vg hantallaştırır seni

3. Yuriii

Yuriii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki vücut ağırlığımla çalışmamın vücudu büyütmemde etkisi nasıldır?Çok zayıf define bir vücutta olsun istemiyorum.

4. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Valla bılmıyorum artık ama dediğim gibi cıddı boks dusunuosab ıkısı bir yürümez

5. IOktayI

IOktayI Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Bursa
    Ben boks ve body bir arada yapıyordum. Boks günleri işkence gibi oluyordu bazı günler. Body de arkadasinda dediği gibi bir dövüşçüyü hantallaştırır. Dövüşte hız çok önemli o yüzden az set çok tekrara geçmen lazım illede vücut yapıcam dersen. Birde scott gibi olmak istemişsin ki bu çoook zor. Adam nelerden fedakarlık ediyor o hale gelebilmek için ve çok ağır bir antreman programı var. Yani az set çok tekrar yaparsan vücudun kaslı olur olur ama body deki gibi çok meydanda olmaz. İkisinden birini seçmek zorundasın eğer iyi bir sonuç almak istiyorsan.

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  6. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    iyi beslenirsen olur kardeşim.

Balboa7 bunu beğendi.
  7. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    vg geliştirmeyi güçlenmek için yapacaksın vücudunu güzelleştirme için değil misal ağır sitlette amaç hızdan çok güçtür ve boksörler güç odaklı çalışma yaparlar temel hareketler belirleyip bench press squat dips gibi birde tabi açma germe hareketleride çok önemli vg sporu yapmak demek illa ronnie gibi olacağım demek değildir amaca göre değişir

8. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    ikisi bir arada gayet iyi yurur sen bakma o cok iri yari vucutcular streoid ile o hale geliyor

9. Hammer0

Hammer0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    İyi beslenirsen problem olmaz antreman felan ama arkadaşların dediği gibi bende vg'nin seni hantallaştıracağını düşünüyorum

10. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 2.dan kickboxcuyum yasımda 18 xd hocayla konuş buyuk ihtimal iyi bi hocaysa ağırlık kaldırtmaz cunky sen boksor deilsin esnek olman lazım ayrıca yumruk atan kişilerde uzun kas grubu oluşur bodycilerde top kas bende bodye baslıyacam cunku kickbox tan nasibimi aldım tekniğim var ama naziksen vucudun hassas ve kemiklerin inceyse kiclboks yapma abartısız cılız bi cocugun attığı tekmeyle kaburgan yada kolun kırılır biz antrenmanlarda kafaya tekme atıyor ceneye krose 2 gün bas ağrısı 3 gün cene oynamo xd qma senin hocana bağlı o bizimki musabık sporcu yetistiriodu federasyon dan kurulu üyesi zaten. Kısa cevap veriyorum bodyle kickbox olmaz kaslar esnerken sen body ile tekrar kasıosun sakat kalırsın ayrıcasen 1 gün o antrenmana gir bida 2 gün ilk box deneyiminden kendine gelemen body felan yapmassın çok sarar bi sure sonra yedigin yumruktan attıgın tekmeden havada zıplamaktan zevk alır body yapmassın. Ama ben çok inceyim benim kilo65 body yapmam şart seneye,72 felan olup kaslı olduktan sonra tekrar baslıcam bence ikisini bir yapma kimsenin lafına kulak asma ( istisnayım ben xd) git hocanla konuş ben bile hocandan iyi bilcek deilim tabi hocan gerçek bi sporcuysa mahalle aralarında çakma hocalarda var xd şahsen benim bacak kalınlıgım 60 cm kolum ince ama tekmelerim can yakıyor ayrıca insan vücudunun dinlenmeye ihtiyacı var obur turlu eziyet edersin bu sefer kas yapcam diye vucudunu eritirsin kasolmaz ustune testosteron duser (erkeklik hormonu) bence sadece kickbox yap kilo verip yagların gidince kaslanıcaksın keşke bende 80 kilo olsamda sporu bırakmayıp gelissem ama çok zayıf oldugumdan yiyip body yapıorum cunku kickboxda yaktığın kalorinin enerjinin hesabı yok benim malum butcemdede dar et yiyemiyorum beslenemiyorum çok sert dovusuyorum iyi guresiyorum (mma 2 ay gittim) ama malesef inceyim bilek gureslerinde is yapamıorum xd kilo almam lazım ama senin yapman gereken belli dedigimi yap obur turlu hantal olursun tekme atamassın bacakların acılmaz bu sefer pişman olursun hiç deneyimi olmayanların lafına kulak asma , esen kal. Bu arada kısa demişimde pek kısa olmamış xd kolay gelsin.

Son düzenleme: 13 Ağustos 2014

Sayfayı Paylaş