kick boks a başlıycam

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve atacome tarafından 25 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. atacome

atacome Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    abilerim kardeşlerim yakın bir zamanda kick boksa başlıycam bazı tecrübelerinizi aktarırmısınz yada yapılması gerekenler yapılmaması gerekenler ayrıca bazı sorularım var eldivenleri onlarmı veriyo yada işte şortu falan yoksa bizmi alıcaz

2. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    ilk önce sağlık raporu kayıt ol 55 60 tl ver git gide artar hocaya anlat mevzuyu ztn ilk hocaya saygılar yaparsınız ısınmaları yaparsınız sonra gölge yaparsınız gölge demek karşında biri varmıs gibi dövüşmek sonra karsına birini verir eş onun eline baldırının yanına koyar ve sen vurursun felan ama bu anlattıklarım 3-4 ay sonra olacaklar sen şimdi ilk ayna yapcan aynada tek başına aynanın önünde yumruk felan atcan

3. atacome

atacome Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    çok sağolun peki ilk biriyle yapacağınında heyecan oluyor değilmi ?

4. AlperTR01

AlperTR01 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    1.5 yil yaptim bu sporda korkak olmayacaksin burnun cok kanayacak hertarafin sisecek dyaanikli olacaksin eldiven sort kendin aliyosun . Kilona göre maclara girebilirsin ilerleyen zamanlarda ..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atacome bunu beğendi.
  5. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yas 17 boy 188 ve kilo 99 arkadaslar boksa baslamyi dusunuyorum ama her yerim sarkik gögüslerin cok sarkik kadin meesi gibi vucudumda kat kat yag var ya butterbean gibiyim boksla zayiflarmiyim

6. atacome

atacome Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    çok sağolun :D

7. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    ben boxda 120 den 92 indimi hatırlıyom ama cips kola geri aldım

8. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Nekadar sürede verdin
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Nisan 2014 ---
    Boy kac ve nekadar surede zayifladin

9. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    3 ay gittim 2 ayda aynadan cıktım hatta lisans teklifi verdi hoca teyfik maclarına cıkcaktım

10. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    İlk 1 ay ne yapiyorsun mesela antremanlari nasil

11. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    ilk ay söyle herkez karsılıklı yardırıp vuruyorlar ben ise ayna karsısında yumruk atıyorum ve sıkılıyordum 2 ay geçti hoca yavuz gel bi dedi yumruk at dedi attım 2 ay sonra seni üste geçircem dedi bende hocam cok degilmi dedim :D sonra eldivenlerini felan al dedi :D şaka yapmıs kısaca eldiven ve şort vardı abimden kalma kiloma göre birilerini verdiler anca agız burun daldık bi ara burnum 2 kez üst üste kanadı heryer kan olmustu herkezin kanıyor ztn yapcak birşey yok :D hoca diyor ben burda hayvan dısarda insan olun diyorum size felan diyor her başlarken ve cıkarken saygı durusu yapılır bayrak ve hocaya linsan cıkartıp teyfik maclarına cıkabilirsin ama salonu secerken kilo verdiren salon olsun nasıl anlatım bazı salonlar sadece kick-boxa yöneli bazıları hem yağ yakmak hemde kick-box biz 2 saat antreman yapıyorduk hatta hocaya bir gün dedim hocam benim evde canım sıkılıyor felan istedin zmn gel diyordu kısaca evim gibi olmustu ama bi zaman sonra bazı insanlar yüzünden salondan bıktım ve kendimi yemege kaptırdım 92 kilodan 100 lere geri geldim ve patene başladım 95 bida indim sonra insanity warkout denen birşey duydum araştırdım indirdim uyguladım 2 ay önce ve suanda 75 kilo felanım fitnees a gidiyorum bizim salonda dünya 1 cileri var yaşına göre araştırın kübra akbulut yasemin akbulut yunus gültekin felan

12. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Hazirana kadar nasil bir antreman yapayim boksa hazirlik olur hemde biraz kilo veririm

13. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    hamlıgı at işine cok yaricak + diyeti vicudunu alıştır

14. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Evde atlamanipi dambil gögüs yayi bilek yayi var bunlarla nasil bir antreman ypayim

15. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    atlama ipi varsa atlama ipini kardio olarak yapabilirsin dambıllarla günlük 4x8 conssastırasyon yaparsın iple diyet şart

16. Emircan Ertingü

Emircan Ertingü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamın Aleyküm beyler yaşım 15 boyum 185 kilom da 125 :D ama öyle top gibi değilim vücudum şekilli neyse ben kick boksa başlamak istiyorum yumruklarım acayip serttir tekmelerimde fena değil sizcce kick boksa uygunmuyum uygun görmezseniz başka spor dalı da önerebilirsiniz lütfen yardmcı olun.

17. arbanville

arbanville Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Vücudun sekilliyse tamamdir bu iş

18. WKlitcko

WKlitcko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Naptın hocam 2 senedir yapıyorum hatta her hafta hoca aramızda ayriyetten maç yatırıyor burnum hiç kanamadı bi yerim şişmedi öyle bir anlatıyorsunda gören oraya saygı sporu değilde psikopatların dövüştüğü yer gibi gösteriyorsun.!!
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Haziran 2014 ---
    Bak kardeşim öncelikle kasla kalıpla alakası yok bu işin. Oraya gittiğin zaman orada büyük ihtimal vardır ama sen yinede kendine al temiz olsun. 1 Çift eldiven 1 çift bandaj 1 çifte ayak bileğini destekleyecek yarım çorap gibi bişe. Bide bunları koyacak bir sırt çantası alman lazım poşet felan uğraşma. Şimdi kayıt oldun salona girddin selam aleyküm selam hocanın insafına bağlı ısınma koşusu yaparsın. Ardından hemen kültür fizik(esneme gerdirme) Hareketleri yapıcaksınız. İlk girişin oldugu için hoca seni onlardan ayırıcak ve hemen gard almayı öğretecek. Sağ sol kroşe,direk ,aparkat Ardından low kick atmayı öğretecek tabi bunların hepsini bir günde göstermez. Yüksek tekme atmayı hemen öğretmez sana. Vesselam kick boks duruşunu vuruşları gard almayı felan öğrendin hoca hemen seni diğer arkadaşların yanına katıcak ve eşleştiricek. Burada ilk olarak karşılıklı model çalışması yapıcaksınız. Ondan sonra spaynik (yazılışını bilmiyom) yapmaya başlıcaksın . Nedir bu hede dersen gene hoca kilona yakın birisiyle eşleştiricek seni tabi sadece seni değil diğer arkadaşlardan biri oldun sen. Neyse size öğrendiklerinizi uygulanyın diye yaptırıcak yani maç gibi ama biraz daha hafifi. Artislik yapi diye sert vurmaya kalkma saygı çerçevesinde ol. Nerede kalmıştık ondan sonra hocaya bağlı olarak 2haftada bir 3 haftada bir kendi aranızda maç yaptırır. Korkucak hiç bişe yok her maç bir tecrübe. Ben ilk maç yaptıgım zaman deli gibi sinirlenmiştim sangi sokakta dövüşüyom :D rast gele yumrukları sallıyodum. Tabi gardı unutmakta cabası taki çeneme yumruğu yiyene kadar aniden kamyon çarpmışa döndüm ama o günden sonra hiç bir zaman gardı açık unutmuyorum ve sakin dövüşüyorum artık. Sakin olmayınca reflekslerinde zayıflıyor. Çekinme gibi bir durum olmasın orada herkes kardeş gibi oluyor çünkü disiplin sporudur bu. Hadi kolay gelsin rakii :D
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Haziran 2014 ---
    Son yazdığım uzunca mesaj sana neden alıntı olarak geldi onu anlamadım. Son mesajı sana yazmadım

Son düzenleme: 16 Haziran 2014
    atacome bunu beğendi.
  19. Talha Duman

Talha Duman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    :D
    Beyler bende kick boksa başlamak istiyorum boy 174 kilo 61 benim şöyle bi şüphem var ben kick boksa başlayınca boy uzamam durur mu ondan şüpheliyim bileniniz varsa yardimci olursaniz sevinirim ;)

Sayfayı Paylaş