KFC Mighty Zinger

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Duke tarafından 14 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.kfc.nl/userfiles/image/fotos/food/zinger.jpg

fastfood un zararli oldugunu biliyorum, vucut gelistirmeye tam ters teptiginide biliyorum.

Ancak kfc nin mighty zinger menusu acaba bunlardan farkli tutulabilir mi diye sormadan da edemedim acikcasi:

Cok kalin 2 adet gogus beyaz eti var, diger hamburgerlere kiyasla etinin kalinligindan dolayi olsa gerek oldukca agir bir burger ve cevreside pane harciyla kapli gibi. Bana bunun farkli oldugunu dusunduren ise kalin beyaz etiydi, gogus beyaz eti kaliyeli bir protein kaynagiymis. Yaninda kola ve patates kizartmasini almadigimizi varsayarsak;

kalin gogus beyaz etli kfc mighty zinger burger vucut gelistiren birinin disarida yemesi icin zararsiz sayilabilecek birsey midir acaba?

2. CRUNCHY

CRUNCHY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Derisini soyarsan evde yediğin tavuktan bir farkı olmaz birde içine bol yeşillik koydurup ketçap ve mayonez (özelliklede mayonez) gibi soslardan kaçınırsan bir sorun olmaz hatta iyi bile olur.Tabi bunuda abatmamak lazım yani ben kuralına uygun tüketiyorum deyipte 10 tane yememen lazım.

Duke bunu beğendi.
  3. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    yok be abi, benim amacim disarida calisirken ogle arasinda veya okuldayken ders arasinda yiyebilecek peynir ekmege bir alternatif cikartmak, zaten ogrenci adamiz tanesi 10YTL den anca bir tane yeriz, de hergun hergun peynir ekmek gibi seyler yenmiyor ya, eninde sonunda disaridan birsey almak zorundayim gibi gorunuyor, doner olabilir belki, birde kfc nin mighty zinger burgeri olurmu acaba diye merak ettim sadece.

yani fazla kilo(yag olarak) aldirmaz diyorsun oyle mi?

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    http://www.yum.com/nutrition/documents/kfc_nutrition.pdf

KFC Snacker® with OR Strip diye geçiyor yurtdışında:
    100 gramında 250ye yakın kalori ve 10 grama kadar yağ var. (Bu değerler ekmekle beraber)

Sadece tavuk göğsüne bakarsak da (OR Chicken - Breast) derisiyle beraber 100 gramında 222 kalori ve 13 gram yağ var. 21 gramda protein içeriyor.

Bu değerler haşlanmış tavuk göğsüne göre tabi ki son derece yüksek.

Ancak derisi alınmış tavuğun değerleri fena gözükmüyor. (OR Chicken - Breast without skin or breading)
    Bunun 100 gramında 130'a yakın kalori, 1-2 gram yağ, 25 gram civarı protein var.
    Yalnız bu değerler nasıl bir pişirme sonucunda oluşmuş emin değilim.
    Sanki ızgara diet menü değerleri gibi gözüküyor.

Yani sizin aldığınız tavuğun dışının soyulmasıyla elde edilen değerler mi emin değilim.
    Yurtdışı ürün seçenekleri Türkiye'den farklı.
    Biraz daha araştırmak lazım eşdeğer ürünker hangileridir diye.

Sonuç itibariyle illa fast-food tüketilecekse (ki bunu asla savunmam) KFC'nin bazı ürünleri nispeten daha sağlıklı gözüküyor.
    Yine de dikkatli olmak lazım.
    Zaten tüketirken de belli bir tecrübeden sonra hangi besinin ne kadar yağlı veya kalorili olduğunu damak tadı veya görüntü ile anlayacak duruma geliyoruz zamanla.

Duke bunu beğendi.
  5. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    insallah bende zamanla o bilgi ve deneyime sahip olabilirim, cok tesekkurler emegin ve yardimlarin icin

Sayfayı Paylaş