Ketosis de Ventolin?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mas tarafından 28 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. mas

mas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar. Ketojenik diyet uyguluyorum. Yağ yakımım istediğim kadar hızlı değil. spor yapmıyorum bütün gün evdeyim. daha önce bir süre ventolin kullanmıştım ama bir faydasını göremedim. şimdi ketojenik diyetle birlikte tekrardan kullanmayı düşünüyorum. sizce bir faydası veya bir zararı olurmu? Teşekkürler..

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bence bu tarz ilaçlara gerek yok. Özellikle spor yapmayan birisi için. Onun yerine diyetinle beraber spor yapmak daha yararlı olacaktır. Forumda evde yapılabilecek hareketler vardı onları yavaştan yapmaya başlayabilirsin.

3. mas

mas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    istanbul
    spora pek yakın birisi değilim. küçüklükte beri bisikletim vardı onunla gezerdim lisede onu da bıraktım. pc başında cips çerez, okulda hazır yemek vs derken 3 basamaklı kiloları gördüm. o dönemde hobilerim gereği elektronik kartları temizlemede kullandığım bir çeşit solvetin tesadüfen keşfettiğim halüsünatif etkisiyle uyanış başladı. anlamsız yere kendimi sorgular oldum. tabiki aynadaki 100 kiloluk oluşumu görünce bunun üzerine daha da kafa yorar oldum. yaşıtlarımın hepsi normal kilolardaydı. bende ise yanlış giden birşeyler vardı. aylarca evde yanlızdım tek dostum hobim ve hobimin getirdiği ilginç bilinç haliydi. günler günleri kovaladı, aylar sonra tekrar sosyal ortama karıştığımda çevremdeki insanlardan zayıfladığıma dair gelen yorumlar biyolojiye ve kimyaya olan ilgimi arttırdı. nasıl olduğunu anlamadan bir kaç ay içinde onlarca kilo vermiştim. tekrar karbonhidratlı yaşantıma geri dönünce verdiğim kiloları aynen geri aldım. ama şunu anladım, kimyasalların metabolizma üzerindeki etkisi büyük. bulduğum her kaynaktan birşeyler denedim. bitki çayları, limon kabuğu, soda, cla, ventolin vs vs. yıllar sonra belirli bir bilgi birikimine ulaşıp metabolizmanın nasıl çalıştığını anlamaya başlamış, ufaktan da olsa kilo vermeyi başarmışken ve hali hazırda evde boş boş yatıyorken bütün yağlardan hızlıca arınayım diyorum. belki 10 senedir üzerimdeki 50 kg fazlalıkla yaşıyorum. öz güven yerlerde sürünüyor. kısa süre içinde yeniden doğmam lazım. kaybettiğim 10 seneyi geri almam lazım. bunun için çok kısa sürede yüksek miktarda kilo kaybettirecek her türlü öneriye açığım. bizzat yaşamasam bu söylediğimin olabileceğine ben bile inanmazdım. sonuçta kilonun sebebi deri altındaki yağ dokusu. bu dokunun vücuttan atılmasıyla incelme kilo kaybı gerçekleşiyor. dokunun nekadar sürede ne şekilde atılacağı benim elimdeyse elimden gelen her yöntemi denerim. bir kaç saat önce 4mg ventolin aldım. etkisini kısa sürede gösterdi. biraz önce de nikotin ihtiyacımı giderince inüslin seviyesi iyice düştü. keton üretimi tavan yaptı. şu an nefesimdeki aseton kokusunu çok yoğun bir şekilde hissediyorum. satteler önce aldığım matein ile birlilkte sanırım sisteme fazlaca yüklendim. bu şekilde sistem ne zaman iflas eder bilemiyorum ama kısa sürede yüksek kilo kaybedeceğim kesin.. mesajlarım devam ettiği sürece hayatta olduğumu anlayabilirsiniz :)

4. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    şakasın sen şaka hem oturuyorum diyosun sosyal hayatım yok yanlızım diyosun hemde yag yakımım durdu diyosun ne bekliyodun,sen kafayı zayıflamakla bozmussun bence, kiloluların sosyal hayatı yokmu sen zayıflasan bile gene sosyal olmaz ben sana diyim

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle yağ yakıcı dediğin madde bir steroid. Yan etkileri diğer steroidlere nazaran düşük olsada bilinçsizce kullanmak doğru bir yaklaşım değildir. İster diet yap ister kutu kutu steroid iç bu dünyada hiç kimse yattığı yerden kilo veremez tembelliği bırakıp biraz spor yapmalısın.

6. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Arkadaşın yaptığı yalnış fakat steroid dediğin bi astım ilacı :)
    4 yıldır ventolin kullanıyorum yağ yakım falan değil gerçekten güç patlaması veriyor insana. Pump etkisi gibi birşey :) Onun ıcın buna steroid falan diyemeyiz ha forumda anabolic steroid bölümünde yer alıyor fakat cok az etkisi olduğunu düşünüyorum.

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Efedrin ve clenbuterol de astım ilacı ventolinin yan etkileri zayıf diye bonibon diye için o zaman. Steroid bu tür kimyasalların ortak adıdır. İlla androjen veya anabolizan olmasına gerek yoktur.

Big_Hammer ve Danny Boy bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    solekı steroıd dedıgımız kavrama slında yanlıs bız bunlara kısaca turkce dopıng dıyelım :)

ve clen olsun ventolın olsun dopıngtır :)

kımyasaldır zararlıdır :)

dht2 ve Big_Hammer bunu beğendi.
  9. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Zaten kullanılan hiçbir ilaç normalde steroid değil, kullanım amacı ve dozları değiştiğinden steroid diye geçiyor. Yoksa hepsi tıpta kullanılan ilaçlar. Yani astımın yoksa ve ventolin kullanıyorsan buna steroid diyebilirsin.

Edit : Danny gereken açıklamayı yapmış :)

dht2, Big_Hammer ve Danny Boy bunu beğendi.
  10. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Sen spor ve egzersiz yapmadan bırak kilo vermeyi vücudundaki suyu bile atamazsın. Yatmaya devam et psikolojini rahatlatmaktan başka hiçbirşey yapmıyorsun maalesef. Kilo vermek istiyorsan eğer o spor bir şekilde hayatına girecek başka çaren yok.

11. mas

mas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    istanbul
    hocam normal bir insan gibi sosyal hayatım yok ama az da olsa arkadaş çevrem var. zayıflamayı bukadar çok kafaya takmamın nedeni biraz pisikolojik biraz da fiziksel. inanın bukadar kafaya takmazsam yemekte masada bir tabak patates kızartması oluyor. yemeyi kontrol altına almak adına zayıflama bilincinde sabit kalmam gerek.. sosyal hayat dediğinz şeyi pek takmıyorum yani bütün gün evde üzerinde çalıştığım projeler akşama kadar dışarıda gezmekten yada facebook da aptal mesajları beğenmekten daha önemli.

yanlış yapıyorsun diyen çoğunlukta ama kuralına uygun oynayınca bir gram yağ yakılamıyor. bu zamana kadar bukadar yağı depolamışım. hadi bundan sonra normal besleneyim sebze meyve tahıl tüketeyim. ne değişecek. kaç senede bu göbek eriyecek? bu yağların amacı zor günlerde vücuda enerji sağlamaksa birakalım işlerini yapsınlar :)

12. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
  13. mas

mas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    istanbul
    ekledim hocam

14. Karaagac

Karaagac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar ben bu ilacu yağ takımı için. Asış kullanmalıyım nelere dikkat etmeliyim sonum koşu bandı haberim olmasın :D

15. mas

mas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    istanbul
    bu konuyu açtığım dönemleri az çok hatırlar gibiyim. üzerinden 5 sene geçmiş. şu an 64 kiloyum.bu süreçte metabolizma işleyişi yağ yakımı vb. konularda pek çok bilgi edindim ve bir okadarını unuttum. aklımda kalan ve bana başarıyı sağlayan anahtar kelime inüsülin oldu. bu hormonu tetikleyen temel besinleri hayatınızdan çıkarttığınızda yağ yakımı istemsiz bir şekilde gerçekleşiyor. kısaca karbonhidratların tamamı (şeker ,nişasta,gluten vb.). bu süreçte tabiki çok aktif dönemlerim oldu. çok kısa sürede çok fazla kilo kaybettiğimde. askerlik dönemide 84 kilo ile başladığım süreç 62 kilo ile bitti. çok daha kısa bir zamanda bu kiloyu ve fazlasını geri aldım. birşeylerin yanlış olduğunu anlayınca farklı kaynaklara yöneldim. termojenik yağ yakıcılar, metformin, glukobay ve clenbuterol kullandım. bir ara DNP kullanmayı bile düşündüm. günlerce aç kaldım fakat bir gram yağ yakamadım. spor yapmayı denedim. diley bisiklet ile günlerce kardiyo yaptım. ancak mevcut beslenme düzeni ile hiç bir işe yaramadı. bir noktadan sonra gerek zaman gerekse pisikolojik nedenler bende bir aydınlanma yaşattı. kendimi besin ve yiyecek ayrımı yaparken buldum. bunu yaparken de karbonhidratların tamamını hayatımdan çıkarttım. yakın dönemde yaklaşık 1 ayda 10kg saf yağ kaybettim. protein ağırlıklı beslenme düzeni açlık hissinin pisikolojik etkilerini yok etti. sebepsiz yemek yemek saçma hale geldi. günlük öğünlerimi teke düşürdüm. bu öğünleride sağlam protein kaynakları ile doldurdum. et ve süt ürünleri temel besin kaynağım haline geldi. unlu mamüllerin hatta şekerin tadını bile unuttum. en son ramazan ayında iftar sofrasında tatlı yeme gafletinde bulundum.2 günüm mide rahatsızlıklarıyla geçti. özetle yağ yakımı ve kilo kaybı imkansız değil. herşey sizin elinizde. ticari amaçlı yiyecekleri hayatınızdan çıkartın farkı kısa sürede göreceksiniz.

Sayfayı Paylaş