Ketojenik diyette kuruyemişler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Leopar tarafından 1 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Leopar

Leopar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi birkaç kaynakta kuruyemişler serbesttir diyor, hatta itü sözlükteki başlıkta "kuruyemişler tamamiyle serbesttir. kuruyemişler doğanın insanoğluna sunduğu en önemli kaynaklardandır. mineraller açısından son derece zengin olup kişinin günlük ihtiyaçlarında önemli yer tutar. (mineraller bakımından fakir olan ay çekirdeği bile kuruyemişler arasındaki en kaliteli yağları ve protein ihtiva eder, aynı zamanda diyet lifin en çok bulunduğu yemiştir.)" yazıyor. Ama şimdi besin değerlerine bakınca, mesela fıstığın 100 gramında 28 gr karbonhidrat olduğu yazıyor?

Bu 28 gr karbonhidratıda günlük 50 gr limitimizin içinde sayacak mıyız yoksa kuruyemişleri istediğimiz gibi tüketebilir miyiz?

2. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Lif olarak sayılıyor çoğu o karbonhidratların ve lifi vücudumuz öğütemiyor doğal olarak karbonhidrat olarak % 20 sini al. Ancak omega 3-6 dengesi açısından ceviz fındık ve badem öneriyorum fıstık çekirdek önermiyorum.

Leopar bunu beğendi.
  3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    yerinde olsam sayardım. Genelde önerilen lif'i , toplam karbonhidrattan çıkararak net karbonhidratı bulmak. Fakat kilo verecek olsaydım, besinlerin karbonhidratını - kalorisini tahmin ederken fazladan ederdim ki garanti olsun babında. Ben sayıyorum kısacası.

Leopar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş