ketojenik diyet için öneri ve yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve aybars-16 tarafından 4 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    lise 3 öğrencisiyim bu sene 82 kilodan 72 kiloya düştüm ama çok bilinçsiz bi diyetle oldu bu.. kısacası bütün gün bişey yemedim... sabah 7de kalkıp 7.40 gibi okula gidiyorum evde kahvaltı yapmam için 6.30 gibi falan uyanmam gerek. çarşamba cuma günleri okul çıkışı dershaneye gidiyorum. kısacası sabah 7 evden çıkıyorum gece 9.30-10 civarı eve geliyorum. buna uygun olarak bana bir diyet programı hazırlamanızı istersem cevap verebilicek biri olurmu lütfen... şimdiden teşekkürler

2. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    aynı problem bendede var :)

3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ketojenik diyette temel kurallara uyman yeterli. Onun dışında bende senin gibi sabah 7.30 da evden çıkıp akşam 7-8 gibi eve geliyorum ve evden çıkarken diyet yapmasam bile her zaman 3-4 saatte bir yiyeceğim öğünlerimi hazırlayıp çantama alıyorum. Arkadaşlar ilk başlarda garip karşıladılar ama zamanla alıştılar. Bende şu an ketojenik diyetteyim ve kendi beslenme planımı vereyim:
    kahvaltı:
    8 yumurta (3-4sarılı)
    60-70gr yağlı beyaz peynir
    60-70gr yağlı kaşar peyniri
    1 avuç içi ceviz-badem

öğle yemeği:
    250gr tavuk
    2 salatalık veya marul

1.ara öğün:
    1 avuç dolusu ceviz badem

2.ara öğün:
    200-250gr tavuk

3.ara öğün:
    1 avuç fındık
    2 ölçek protein tozu

antreman öncesi:
    5gr glutamine
    5gr bcaa
    5gr creatine
    200mg caffeine

antreman sonrası:
    2 ölçek protein tozu
    5gr glutamine
    5gr creatine

akşam yemeği:
    imkanıma göre tavuk, balık veya 8 yumurta (beyaz peynir ve kaşarlı)

gece:
    3 salatalık
    70-80gr yağlı kaşar

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    sayın draft kreatin alımınızı 2.5 gr ayarlayın bence. yani 5 gr kreatini 2ye bolup alın once sonra seklinde. antrenman oncesi aldığınız bcaayı antrenman sonrasındada alın. bcaa alımını arttırın. bu diyet için deil. genel anlamda bcaa almak cok işe yarıyor. kas ağrılarını unutturur size. ben 5 - 5 olacak şekilde toplam 10 gr alıyorum.

bu diyetin toplam kalorisi ne kadar acaba ? yani gunluk ihtiyacınızın uzerindemi ? + olarak bu diyeti cok uzun surdurmeyin istediğiniz goruntuyu yakalar yakalamaz dusuk bir şekilde karbonhidratı diyete alın. yeşillik turunden sebzeleri silin supurun. her ogunde salata sebze vs tuketin. antrenman sonrasındada karb olmaması bu diyetin en kotu yanı. oraya bir buyuk muz ve elma yerleştiriseniz kas glikojenine yardımı dokunur. artı olarak diyetinize olumsuz etki yapmaz. fruktoz basit bir şekerdir ama. vucuda insulini kullanmadan metabolize olur. zaten karaciğer glikojeniniz muhtemelen dusuk olacağı için bir kısmıda buraya depo olacaktır. yada sadece antrenman sonrasına 1 kase yulaf ekleyin bunu eklediğiniz içinde o saatten sonra yağ almayın.oda ınsulini zıplatmıyor. ben buna benzer şeyler yapıyorum vede olumsuz bir etki yaşamadığım gibi sonuçta alıyorum. bu diyeti bu sene daha kısa kullanıcam gibi cunku gercektende fazlalıklarım oldukça az. sanırım en fazla 1 ayda netice alırım. sizede başarılar dilerim. definisyon için en iyi seçenek bu diyet gercektende. kısa zamanda cok yol aldırıyor. iyi çalışmalar ...

Sayfayı Paylaş