Ketojenik Diyet Başlangıcı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve mertkln tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar 1.90 boyunda 80 kg civarıyım +/-2 kg oynayabilir. Yaş 17 bel ve sırt çevremde ki yağlardan şikayetçiyim ve bir türlü atamadım. Ketojenik diyete başlıyorum açıkçası şuan çok tedirginim çünkü günlük 100 gr üzeri yağ alımı çok ciddi bir değer ama forumda okuduğum konular ve günlükler sayesinde başlamaya karar verdim. Günlük beslenmemi hergün olmasa da burda paylaşmaya çalışıcam belli aralıklarla foto atmayıda düşünüyorum. Umarım amacıma ulaşırım. Şimdi ki amacım zaten az olan kas kütlemi kaybetmeden beli inceltmek.

Tüm tavsiyelerinizi yorumlarınızı ketojenik diyette bunu kesinlikle yapmalısın ya da bunu yapmamalısın gibi yorumlarınızı bekliyorum.

Bunlarda fotolar

http://k1306.hizliresim.com/1b/9/nyzd7.jpg
    http://o1306.hizliresim.com/1b/9/nyzf3.jpg
    http://k1306.hizliresim.com/1b/9/nyzc9.jpg

Gün sonunda yediklerimi besin değerleri ile birlikte yazıcam.

2. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    ketojenik diyette normalin üstünde su alman gerektiğini düşünüyorum.Bide ilk zamanlar biraz bıkkınlık gelebilir ama sonra alışırsın.umarım amacına ulaşırsın :)

3. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Teşekkür ederim. Ketojenik diyete başlamamın en büyük nedeni ise gün içinde
    çok fazla karbonhidrat almam. Kendimi kontrol edemiyorum. Örneğin 2 tabak makarna ya da pilav yesem 1 saat sonra tekrar acıkıyorum. Ya da basit karbonhidrat kaynakları olan meyve suyu, bazı meyveler ve abur cuburları çok fazla tüketmem evde küçük çocuk olduğu için sürekli evde abur cubur var ve ailemde malesef çok tatlı yedikleri için ister istemez bende yiyorum. Ama bu diyet ile birlikte karbonhidratı minimum değerleri çekmeyi hedefliyorum bakalım hayırlısı :)

4. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    Klasik türk ailesi diyebiliriz :) ketojenik diyette çok dikkat etmen gerekir.Bunalabilirsin,sıkılabilirsin ama bırakma devam et.Arkadaşım uygulamıştı gayette iyi sonuçlar aldı gözlerimle gördüm :) inşallah hedefine tam hızla ulaşırsın :) aslında karboyu en aza indirip proteine yüklenirsen herşey çözülür diye düşünüyorum.

5. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Umarım dediğin gibi olur :) En çok korktuğum şey zaten ince olan kollarımın daha da incelmesi. Protein alımını 120-130 gr üzerinde tutucam ama yeterli olurmu bilemiyorum bugün ilk defa uygulucam programı gün sonunda hesap kitap yapıcam artık ozaman değerlendirebilicez.

6. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    Bence hesap kitap yapmadan başlama kas kütlesini her ne kadar korusa da diyet sonuçta yarım cm olsa bile bir ölçü kaybı yaşanır diye düşünüyorum.tam hesap kitap yap öyle gir ketojenik diyete çok masum bir diyet değildir,aşırı dikkat ve sabır gerektirir benden sana uyarı olsun.

7. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Merhabalar diyetin konusunda başarılar dilerim. Ancak cihatornek in dediği gibi ketojenik diyete kesinlikle hesap yapmadan başlama ilk bir bir yada 2 hafta kendini bitkin hissedebilirsin geçiyor merak etme.

Hesaplamana yardımcı olması açısından şu siteyi öneririm.
    Keto Calculator

8. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba bugünkü beslenmemi yazarak başlayalım.

Sabah 3 tam yumurta 25gr pınar kaşar peynir(23gr protein 26gr yağ var 100gr ında) toplam= 20.5 gr protein 20 gr yağ

13:00 200gr tavuk göğsü yağda pişirdim %10 yağ oranı olduğunu düşünüyorum 25gr kaşar peyniri 46gr protein 25gr yağ

15:00 25gr fıstık + 25 gr ceviz 27.5gr yağ 10.5 gr k.h 9 gr protein

16:30 150gr dana kıyma + 1 adet yumurta + 100gr lor 51 gr protein 28 gr yağ

19:00 220 gr tavuk göğsü yağda kızartma + 100gr lor 63 gr protein + 28gr yağ

ve kaşar peyniri %4 kh içeriyor ordan 2gr k.h geldi kıyma ve tavukta kh yok ve lordan gelen 4 gr kh var toplam 16.5gr kh

192 gr protein 128.5gr yağ

Sanırım protein biraz fazla yağ da biraz az geldi ama yağ almak çok zor gerçekten yağlı ve karbonhidratsız besin bulmakta çok sıkıntı çekiyorum bu yüzden tavukları yağlı hazırlıyorum.

Bu arada 19.00da ki yemeği daha yemedim proteini biraz kısmam gerekirmi?

Ekstra olarak söylemek istediğim birşey gün içinde kendimi sürekli aç hissettim :)

Son düzenleme: 19 Haziran 2013
  9. wixxx

wixxx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Bana sorarsan protein miktarı biraz fazla karboyu bu kadar aza indirmek... İnş çok küçülmezsin takipteyiz

10. Boromir

Boromir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Hafta sonları carb up yapıcakmısın. Yoksa saf keto diyetimi yapıyorsun.

11. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    carb up yapmayı düşünüyorum. Ayrıca 16 gr kh çok aşırı düşük gibi geldi bana 50 gr olan kuruyemişi 100 grama çıkarıcam en azından 10 gr fazla kh alırım.

12. Boromir

Boromir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Karb oranı kişiden kişiye değişiyor günde toplam 50 gr karb alıp ketoda seviyesinde kalan kişilerde var deneyerek görebilirsin kendi karb seviyeni.

13. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    En büyük korkum kollarımın incelmesi 2 hafta denicem bu diyeti eğer kollarımda 2cmden fazla bir küçülme olursa bırakıcam ama belim 7 cm felan incelip kollarım 2cm inceldiyse normal karşılarım tabi. Oda imkansız gerçi :D

Son düzenleme: 19 Haziran 2013
  14. Boromir

Boromir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    İlk haftalar diyetle su atacağın için hemen kas kaybettim diye telaşlanma carb up günlerinde tekrar su toplayınca anlarsın kas kaybetmediğini.

15. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu arada son öğünü çok fazla protein olduğu için bugünlük etsiz yaptım. 100gr lor ve 25gr fıstık + 25gr ceviz olarak tükettim yani 24gr protein 34 gr yağ.

Son sonuçlar 154 gr protein 136 gr yağ böyle daha iyi oldu sanırım hem yararlı bitkisel yağ almış oldum.

16. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    kolların illa küçülücek ; kolumuzda da yağ var. yağ yakma değil mi amacın?

17. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Amacım yağ yakma ama vücudumda yağlar çok dengesiz dağılmış bel ve sırtta diğer bölgelere nazaran çok fazla yağ var amacım onları yakmak ama bu esnada diğer bölgelerden de ölçü kaybedicem gibi.

18. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    kaçınılmaz olarak kaybedeceksin ama diğer üyelerinde söylediği gibi su kaydince hemen telaşa kapılıp motivasyonunu düşürme.Sonradan anlarsın kaybetmediğini bence bu beslenmeyle iyi bir yerlere varırsın diye düşünüyorum.Kolay gelsin :)

19. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar sizinle ketojenik diyetle ilgili çok güzel bir bilgi paylaşıcam bugün rastgele farkettim.Diğerketojenik diyet günlüklerinde ve konularında göremedim o yüzden burdan yazıyorum.Bugün öyle gezerken balıkçı gördüm ve aklıma balıkların besin değerleri geldi bildiğiniz gibi balıklarbol proteinli, yağlı ve 0 karbonhidratlı besinlerdir.Yani tam olarak bizim diyetimize uygun bende hemen küçüklüğümden beri sevdiğim palamut balığından aldım.Biraz küçük olanlardan aldım yanlış anlaşılmasın genç palamut değil cinsi öyle çingene palamutuymuş. Ortalama 100-120 gr oluyorlarmış onlardan aldım her gün 1 tane yemeyi düşünüyorum.Bu diyeti uygulayanlara tavsiye ederim.

Sabah kahvaltısı: 3 tam yumurta biraz beyaz peynir yarım domates yarım salatalık 4gr k.h 21 gr protein 16gr yağ
    Öğle yemeği: 150gr kıyma + 1 yumurta ve 100gr lor peyniri 51gr protein + 25gr yağ 5-6gr k.h
    14:30 ara öğün: 25gr fıstık + 25gr ceviz 27.5gr yağ 10.5gr k.h 9 gr protein
    Hemen ardından 14:50 gibi 100 gr palamut 23gr protein 13gr yağ 0 k.h
    17:00 50gr kuruyemiş karışımı + 100gr lor 32.5gr yağ 24gr protein 4gr k.h

Ve 20.00 gibi antrenmana başlıcam bugün geç oldu 21.30 da son öğün

21:30 200gr tavuk göğsü 44gr protein 16-20gr yağ (yağda pişiriyorum.)

Total : 172gr protein, 133gr yağ, 24gr karbonhidrat

Protein alımında fazla protein almaktan ziyade farklı kaynaklardan protein almaya çalışıyorum protein ihtiyacını kırmızı et,tavuk,balık,lor,yumurta ve kuruyemişten karşılıyorum. Umarım amacıma ulaşırım ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:10 ----------

Arkadaşlar bu arada kafamda farklı bir antrenman sistemi oluşturdum amacım hem yağ yakıp hemde kas hacmini arttırmak.Ne kadar başarılı olurum bilemiyorum ama 4 hafta sonunda ölçüler ve fotoları burda beraber karşılaştırıcaz :) Şuan ki ölçülerim

Sağ kol: 32.5
    Sol kol: 31
    Omuz: 119
    Göğüs:99
    Bel:96
    Aslında herkes omuzlarımın geniş olduğunu söyler ama ölçüde düşük çıkıyor sebebi ise sanırım geniş ama yandan ince olmaları.

20. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Diyeti uygulamaya başlayalı bu 3.gün oluyor 2 günde doğru düzgün uyuyamadım dün 12de yatıp sabah 05.10 gibi kendim kalktım ve bir daha yatamadım. Bugün de yine akşam 12de yatıp sabah 7de kalktım sabaha karşı açlık hissedildiğinden uyanıyorum galiba ama inş. düzelir.

Sayfayı Paylaş