Ketojenik diyet(11.06.2012) BF %15 Yaş 21 Kg 77 boy 1.72

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve ernesto33 tarafından 11 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Arkadaşlar Bugün itibariyle ketojenik diyet adlı bir diyete başladım.atkins diyetinin yüklemeli olanı desek yeridir.Bilmeyenler için;Ketojenik diyet kısaca vücüda karbonhidrat almadan,yağları yakmaya zorlamasıdır.Almadan dediğim hiç almadan!(Yükleme gününe kadar)

Herşeyi hazırladım ve cumartesiden pazartesi sabahına kadar yavaşça karbonhidratı azalltım.Bu sabahtan itibaren ise kestim.Multivitamin/mineral omega 3,yeşil çay,glikifor falan fistan var elimde.Güzel bi kombin yapıyorum.

Sabah 4 tam yumurta,2 domates 2 salatalık,100 gram beyaz peynir(T.yağlı),2 kaşık fıstık ezmesi tükettim.3 gram kadar karbonhidrat aldım.(limit 20) öğleye doğru tavuk+brokoli tükettim.Öğleden sonra ara öğünde 1 paket tuzsuz fıstık(75 gram) yanında 1 şişe centilmen içtim.(Bizim burda limon +tuz sodaya centilmen diyorlar neyse:D)

Şu anda 200 gram az pişmiş biftek+cabarnet sauvignon içiyorum.(Bu diyette alkol varmı bilmiyorum ama oda olmazsa intihar sebebi)

Akşam yatarken 7 badem 4 fındık yiyip yatıcam.

Şimdi sorularıma gelim.

Ben günlük hesabımı 150 gram yağ 120 gram protein olarak yaptım.Ne kadar doğrudur?

Elimde hidrolize protein,creatin,glutamin,bcaa,arginin,paket lif bide hydroxcut var..Katabolizmayı engellemek için casein almalııyım çünkü ben casein ihtiyacımı sütten karşılıyordum oda gitti:(kafa_

Antremandan sonra alacağım 30 gram basit karb.diyetimi baltalarmı?

Vücudum ketosis e ne zaman geçer ne zaman etki gormeye baslarım ve ne kadar süre devam edebilirim?

Cuma günü yükleme günüm ne istersem yiyebileceğim yazıyor ama korkuyor insan bu kadar emek gider diye..hyper_ Karbonhidratları kompleksmi alim basitmi?

Sorularım bu kadar arkadaşlar herkesin yorumuna açığım iyi çalışmalar.
    Bildiğiniz tadı güzel karbonhidratsız besin varsa söyleyin arkadaşlar zira diyet gerçekten zor..

2. Maykim

Maykim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bende komplex protein (whey+yumurta+casein) gaspari my fusion kullanıyodum çok göbek oldu bende onu suçladım ve optimum whey aldım ve sütü kestim suyla içiyorum onuda şimdi caseini ve sütü kesmiş biri olarak ciddi bir katabolizma yaşarmıyım acaba :confused:

3. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Kardeşim destur be yeni konu açmışım ilk yorumun alakasız bi soru allahını:)
    2-3 saatte bir protein al pozitif nitrojen dengesi için tam protein olsun ama yumurta,toz,et gibi..Yaşamazsın.Yatarken süt içebilirsin.

4. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Antrenman sonrasi basit karbo 1 saatline ketodan atabilir tekrar girersin

5. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Beyler yokmu cevap veren?

6. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar :) Yükleme Günü Zorunlu Değildir. Ancak Yaparsanız Anlayacaksınız Vücudunuz Hantallaşacak, Şişkinliğiniz Olacak, Kendinizi Rahatsız Hissedeceksiniz... Ben Şahsen Yapmadım. Tavsiye De Etmiyorum. Eğer Yaparsanız Kompleks Karbonhidratlar İle Yapacaksınız Tabi. Ve De Şöyle Bir Yol İzleyeceksiniz. Yükleme 36 Saat Sürecek Şekilde İlk 18 Saat Ağırlığınızın Gram Cinsinden 10 Katı, İkinci 18 Saat Ağırlığınızın Gram Cinsinden 5 Katı Olacak Şekilde Kompleks Karbonhidrat Almalısınız. Umarım Hedefinize Ulaşırısnız. Başarılar.

ernesto33 bunu beğendi.
  7. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Teşekkürler yüklemeye ihtiyacım var antreman çıkmıyor doğru düzgün.

Ben basit karb olarak hiçbirşey(2 dilim karpuz dışında) almıyorum zaten yükleme günü sabah yulaf ezmeli protein tozu+ülker mavi yeşil +esmer pirinç+ufak bir pizza gibi düşünüyorum yani şekere vurmicam yükleme günü:)

Kardeşim peki bu carb sız 3 üncü günüm ketosis e ne zaman girer vücüt?

8. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Buna benzer bir diyeti bende yapmıştım vücudum resmen çökmüştü:( 1 ay sonrada bıraktım zaten kollar 40tan 37ye düşmüştü belde 92den 81e ama kötü görünüyordu bence kollar 45 cm olmadan diyete girmemek lazım aksi taktirde moral bozukluğu oluyor:( Sorularınla pek ilgisi olmadı ama yazmak istedim:)

9. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Dostum kollarım 37.5 ve 37 cm 35 define kol bana yetecektir.Çok yüksekte değil gözüm:)

Sayfayı Paylaş