Ketojen diyetine başlayacağım(Araştırma,Geliştirme)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve gokcan tarafından 22 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. gokcan

gokcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    23 yaşında
    125 kilo
    1,82 boydayım

22 Mayısta ketojen diyetine başlayacağım.Şimdiden araştırmalar yapıyor ve program çıkarmaya çalışıyorum.

Toplam kilom 125kg

Bunu Lbs olarak çevirip 10 çarptım ve 2700 kalori günlük almam gereken değer çıktı.
    Protein için yağ oranımı ölçüp lbs cinsinden sahip olduğum ana kilodan çıkartıp elde ettiğim sonuç almam gereken günlük Protein olacak.

ilk iki gün

%80'i yağ
    %20'si protein

Yani 2700 cal'nin 2160'ını yağ 540'ını protein olarak almam lazım.

2 gün sonrası

%65 yağ
    %30 protein
    %5'i karbonhidrat olarak 2700 caloriyi parçalayacağım.
    Ve günlük almam gereken değerler ortaya çıkacak.

Kendime not:
    1 gram karbonhidrat 4 kalori
    1 gram protein 4kalori
    1 gram yağ 9 kalori.

Eğer bu hesaplamam doğruysa günlük beslenmem için gerekli diyet programı için çalışmalara başlayayım.

Bu arada öğrenciyim tek yaşıyorum.
    Evde koşu bandım ve 20kg lık ayarlanabilir dumballarım ve ipim var.Bütün sistemimi öğrenci evine ve sahip olduğum eşyalara göre ayarlamak istiyorum.Sizce başarılı olur muyum? Neler yapmalıyım?

PÖTİKARE bunu beğendi.
  2. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Deneyin, en azindan vucudunuzu daha iyi tanirsiniz.

Son düzenleme: 22 Nisan 2011
  3. gokcan

gokcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    tesekkür ederim.. Peki yapmıs oldugum hesaplamalar dogrumudur. ve ya ekleyebileceğiniz seyler var mı?

4. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Hesaplariniz dogru, 2700 kalori cok gorunse bile kilonuza gore normal. Bekar olman ve ogrenci olman avantaj. Bol bol nette bu diyetle ilgili yazilari, forumlari okuman gerekli. Bu diyete inanmaniz, sizi direncli ve iradeli kilar. Ben gunde en az bir saat okuyordum, okudukca yeni seyler ogreniyorsunuz. Ilk uc haftayi siki tutun, yag miktarini yuzde 65 altina dusurmeyin, ve tabi k.hidrat 30gr gecmeyecek. Agirlik calisabilirsen daha iyi, ama sart degil.

PÖTİKARE bunu beğendi.
  5. Sulokal

Sulokal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    %65 ' in altina dusmeyecek, yag agirlikli bir beslenme icin,
    Ornek bir program verir misiniz.?
    .
    Ben isin icinden cikamiyorum :(

Karbonhidrat konusunda sikinti yasamiyorum, hic almasam aramam.

Selamlar...

6. gokcan

gokcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Eğer zamanın varsa ben program hazırlıyorum.Bol bol araştırma yapıyorum.Çünkü bu işe başladığımda her şey sağlam olmalı ki sonradan çıkan zorlukları kolay yenelim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:33 ----------

Besin değerlerimizin olduğu tabloyu ekliyorum daha kolay seçim yapmamıza yarayacaktır.

7. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    çok iyi oldu bu tablo :) bende bugün başladım ketosis diyetine..

açıkcası biraz zor diyet. zira sevdiğim yiyecekler karb.lardan oluşuyor. Sabah domates,marul ve 3 adet tam yumurta öğlen-akşam da salata-tavuk-et ile geçiştirdim. Zaten başka birşey yiyemiyoruz balık dışında düşük karb'lu adamakıllı yiyecek yok:)

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:38 ----------

Benim aklıma hesaplama olayı takıldı.. diğer ketosis konusunda lbs yi 14 le çarpıp gereken kaloriyi hesaplayın yazılmış burda 10 ile çarpılması gerektiği yazılıyor.. hangisi doğru tam olarak?

Bu arada ben 75 kgyim lbsyi hesapladım 165 lbs çıkıyor bunu 10la çarpınca 1650 kalori çıkıyor doğrumudur? :)

8. gokcan

gokcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Boy kaç hocam? Birde vucuttaki yağ oranını ölçtürdün mü?

9. PÖTİKARE

PÖTİKARE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gokcan başarılar dilerim. Ben de araştırma aşamasındayım 2haftadır falan... Yarın kahvaltı ile başlamayı düşünüyorum işlerimi yetiştirebilirsem -zira ara öğünleri öğle yemegini falan hazırlayıp işyerime getirmem gerekecek-

ben de 168..128kg...25yaş bayan... (yağ oranlarım falan evde tanita kagıdımda yazılı-sonra yazarım günlüğüme) şeklinde başlıyorum bakalım diyete.

vira bismillah :)

10. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Boy 1.77, yağ %20-22 civarı. En son 1 ay önce test yapmıştım. İmkan bulursam tekrar yapacağım.

Bugün öğleden sonra bacaklarımda ve kollarımda titremeler oldu çok fena yemek krizi bastı hemen kantine gidip simit ve çay aldım yoksa bayılabilirdim. Neden oldu bilmiyorum ama vücudum 0 karb ile beslenmek istemiyor sanırım.
    Yavaştan gireceğim olaya..

Sabahki menümde 2 adet küçük domates, marul ve 2 tam yumurtalı tuzsuz lor ile yapılmış bir omlet yedim. Çok mu az yedim çözemedim zira başka birşey aklıma gelmedi. E diyette Ekmekte yiyemiyoruz çünkü :)

11. gokcan

gokcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim bende size başarılar dilerim.

Bu mesajım hem size hemde lordmarvel arkadaşa olsun.
    Ben 122 kiloydum bir haftadır hayatımdan karbonhidratı kestim.Daha bu diyete başlamadım çünkü başlayınca sonuna kadar gitmek istiyorum.Onun için önceden vucudumu işleyişimi ve beynimi hazırlıyorum.23 Nisanda başladığım bu karbon hidrat kesiminde 122 den 118 e düştüm.Günde 4 6 litre su içiyorum.Bence önce kendinizi bir hazırlayın sonra zorlanmadan devam edebilesiniz.Birde çok eliniz ayağınız titrerse bi avuç badem yerseniz iyi gelir kanısındayım.İkinizede başarılar diliyorum.Beni izlemeye devam edin :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:49 ----------

Soyle bir tavsiyede de bulunabilirim omlet yerine ayri ayri ve yavas yerseniz beyni kandırabilirsiniz..

PÖTİKARE bunu beğendi.
  12. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Sanada başarılar hocam. umarım konuyu bozmuyorumdur :)

Badem, fındık fikri güzel. Cebe atmak lazım 5-10 tane. :D

---------- Post added at 20:02 ---------- Previous post was at 19:40 ----------

Omlet fikrini de deneyeceğim eğer doyamazsam da çift omlet yerim artık :=)

13. gokcan

gokcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yok hocam ne demek araştırma geliştirme bu.Herkese bir yararımız olsun ;) Dilediğinizi sorabilirsiniz,paylaşabilirsiniz.

14. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yemekten sonra suda eriyen ek multi vitaminler alıyorum diyeti bozmaz bunlar değilmi? Zira yaptığımız diyetten vitamin alamıyoruz :) bi yerden vücuda sokmak lazım.

Bugün basketbol maçı yaparken çok çabuk yoruldum, 10 dk sonra koşacak halim kalmadı. :(

15. PÖTİKARE

PÖTİKARE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl gidiyoR?

16. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0

bir sporcu için kasların glikojen depoları cok onemlidir.yorulmanızın nedeni bu. o depolar daima ''tam'' dolu olursada bu sefer yağ yakımını gercekleştiremezsiniz. bu da demek oluyorki sportif faaliyetlerinizden sonra alacağınız uygun miktarda karbonhidratlarla depoları biraz doldurursanız hem bir sonraki anttrenmana sizi hazırlar. hemde yağ yakma faaliyetlerinizede devam edebilirsiniz. bir muz ve bir adet elma bu işleri gormeye yeterlidir. isterseniz 100-150 gr kadar yulaf ezmesiylede bu işi rahatlıkla halledebilirsiniz. kolay gelssin..

17. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ketojen diyette glukoz degil yag asidleri ketona cevrilip enerji olarak kullaniliyor glikojen depolarin a ihtiyac yok hedefine ulastikca karbonhidrati kismen arttirirsiniz yenidenbeden.com bunu incelemenizi oneririm

18. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    işte bende diyorumki ketona ihtiyaç yok. karbonhidratlı diyetler aynı işi goruyor. anlatamıyorum galiba bakın. sabah kahvaltısı ve antrenman sonrası olmak kaydıyla karbonhidratı sınırladınız diyelim. kalan 3 ogunde sıfır karbo dusuk yağlı besleniyorsanız vucud yağ yakar. ketona felan gerek yok. buu anlatmaya çalışıyorum. karbonhidrat alımını kırmızı çizgilerle belirleyeceksiniz. bundan sonrası nefsinle mucadele o9lacak belki ama başkada yolu yok bunun. iyi çalışmalar ...

19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    3 gunde 0 karbo ile 4 gun normal beslensek vucudumuz 3 gunun 2 gunu glikojen depolarini bosaltacagi icin 1 gun yakit olarak vucud ketonlari kullanacaktir kilo verirmisiniz tabiki verirsiniz fakat ketosisin nimetlerinden faydalanamayarak

6 gun 0 karbo 1 gun karbonhidrat yuklemesi yaparsak 5 gun boyunca ketosisde kalabiliriz ben karb up gunlerini 2 haftada 1 yapmayi dusunuyorum birakayim vucudum doya doya yag yaksin idrarla bile ketonlari disari atmak cok guzel

Standart ketosis diyeti var sadece hafif kardiyo ve devamli ketosisdesiniz bu 2 3 ay uygulanabilir mukemmel yag yakimi ve kas korunmasindan sonra dusuk karbonhidrat ile kas insasina baslanabilir

Bu kisilerin vermek istedigi kiloya bagli benim en kolay yaptigim diyet ketosis digerlerinde insan nefsine hakim olamayabiliyor fakat

Ketonun en buyuk nimeti devamli tok kalmak ve yag asitleri 9 kalori iken cevrilen ketonlar 6 7 kalori otomatikmen ayni kalori alsaniz bile ketonlar yag asidi olarak depo edilemedigi icin kilo veriyorsunuz olabildigi kadar ketoda kalmaya calismak lazim bu diyetin temel kurali bu

Jubaven bunu beğendi.
  20. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    tabiiki bu mantık işe kesin yarar heldic. aksini iddia etmiyorum. ancak karbonhidrat kısıtlamalı diyetlerinde benzeri etkiyi verdiği bir gercek. ben bir unlu vucutcunun (sanırım dave tate ydi) enteresan bir diyetini paylaşayım burada. gorun insanlar ne yontemler buluyor . diyet soyle : bir ogunde karbonhidrat alıyorsunuz (bunu ayarlamak onemli tabii ama 80 kg. biri için max. 60 gr karbo) , diğer ogunde hiç almıyorsunuz. ve bu sekilde gun içerisinde 6 ogun yediğinizi varsayalım. bunların üçü karbonhidratlı ve yağsız ; diğer üçüyse protein ve cok az yağlı olacak şekilde ayarlıyorsunuz. sonuc (yapan sporcunun deyimiyle) etkil bir yağ yakımı.

bir başka yontemde antrenman gunleri karbonhidrat+protein cok az yağ ; antrenman dısı gunlerdede 0 karbo + protein orta seviye yağ.

cok değişkenli diyetler mevcut. ama karbonhidratı tamamen kesmek işe yararmı yarar tabii. ama bu yukarıda yazdığım donusumlu karbonhidrat diyetleriyle hem kas kazanımı hemde yağ yakımı mumkun oluyor. ketojenik diyet yapıpta kas kazanımı sağlayan dozru duzgun adam gormedim ben. hatta hiç gormedim. cunku beyensekte beyenmesekte bu karbonhidratlar kas sisteminin en onemli enerji kaynağı. en azından antrenman donemlerinde bunlardan yararlanmamak bana mantıklı gelmiyor. iyi çalışmalar kolay gelsin ...

Sayfayı Paylaş