Ketojen diyeti ve sonrası full

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve insatiable_ tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. insatiable_

insatiable_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bütün bodyforumtr ailesine saygılar...

yaklaşık 1 aydır forumu merakla takip ediyorum.çok doyurucu ve yararlı bir platform.. amacın ne, nedir seni foruma iten derseniz de her erkek gibi fit bir vucuda sahip olmak ve bunun içinde öncelikle sağlam bir bilgi edinmekti gayem.sonrasında ise su andan itibaren alınan bilgiyi pratiğe dökerek uygulamaya geçmek.(tabi amacıma ulasmak adına daha önce tecrübe kazanmıs arkadaslardan da destek almak mutlu edecektır benı)...

bb sporu cıddı bir iş ben yıllardır heves edip 2 ay gıdıyorum sıkılıp bırakıyorum ve cıddıyetten bıhaberım bu sekılde 5-6 kere tekrar ettım surecı. elde var 0. anlayacağınız heveslenıp bıraktım hep.neredeyse son 1 yıldırda gunluk beslenme alıskanlıgım ınanılmaz vasat. sabah kahvaltı yok oglen fast food aksam makarna yağ ıcınde patates kızartması derken hem saglıgımı hıce saydım hemde fena derecede gobek bagladım ve 1 aydırda dırenc gosterıp tamı tamına ınanıp dıyete gırmeye ketojenık dıyet yapmaya karar verdım. her yolun ınananı var ınanmayanı var benım ıhtıyacım dogrultusunda ve okuduklarımı ogrendıklerımı dogru varsayarak bu dıyetın yararlı olacagına ınandım. Achilles1980 coyote gibi değerli üyelerin başarılarıda ışık tuttu bana yolumda saygılar onlarada..

başlıyayım o halde...

vücut özelliklerime gelince:
    not : 2 haftalık derme catma bır dıyet uyguladım o yuzden 2 ye boluyorum..
    dıyetten once :
    boy : 174 cm
    kilo : 70,2 kg
    bel çevresi : 91 cm

diyetten sonra :
    boy : 174 cm
    kilo : 67,5 kg
    bel cevresi : 85 cm

ölçüler yukarıdakı gibi. yağ oranımı daha ölçtürmedim cok kısa surede olcturecegım.
    gelelım asıl mevzuya... tıp olarak bakıldıgında yaglı bırısı degılım her tarafım yag ıcınde degıl fakat bir tek gobek bolgem uzucu olanı, ve yan bölgemde yağ yokken sadece on tarafta cıkıntı var cok kotu duruyor asırı rahatsız edıyor. bu noktadan yola cıkarak kendıme koydugum hedef 1 ay ve yağdan 4 kılo verırsem ısı cozecegıme ınanıyorum. bu sekılde olaya gırıyorum...

2 haftalık derme catma dıyet demstım bu surede gunluk kalorı ıhtıyacımın altına ındım her gun karb azda olsa kıstım proteın cogalttım bol bol su ıctım l carnıtıne ve cla destegı aldım aksam ısten donerken orta sevıye cardıo ve vg yaptım bu ıkısını ayrı gunlerde yaptım bu sekılde coğu su olsada yagda yaktıgıma ınanıyorum ama bu benı kesmıyor hıssettıgım sey bu sekılde azda olsa olan kaslarımıda kaybedecegımdı ve programı degıstırmeye karar verdım.. 1 aylık sure ıcınde gobegımı sıx packs cıkacak sekılde erıtmek (kas kaybı mınımum) ve sonrasında mınımum yag ıle kutle yapmak tek amacım..

yarın dıyete baslayacagım. hergun eksıksız notlarımı yazacagım. cunku cogu gunluk bıryerden sonra kesılıyor veya dagılıyor ama ben son noktaya kadar detaylandırıp resımlerle destekleyecegım. daha net sonucları hepberaber gorelım dıye.

son olarak program konusunda takdır edersınızkı acemıyım öğrendıklerımden yola cıkarak bırseyler yapmaya calısacagım destek ollursa hem kendı adıma hemde bılgılendırme adına yararlı olacagı kanaatındeyım.

2. sasa222

sasa222 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    fotoğraflarına bakıyorum ve hala şoktayım.göbeğin olmasına rağmen adonisler bu kadar mı belirgin olur.

uzzman ve denizgnr97 bunu beğendi.
  3. insatiable_

insatiable_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam benım anlamadıgımda bu nasıl bır gobek ıste kıme baksam hangı kılolu arkadasın resmıne baksam orantılı bı gobek yaglıda olsa ama benım kı bı noktada bırıkmıs sadece

4. ereka

ereka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o göbekmi ya arkadaş en fazla bir ayda hiç zorlanmadan gider o sende resmen adonis var dostum ;) biraz karbonhidrat kısıp karın eğzersizleri yaparsan gider bence asıl merak ettiğim bu nasıl oldu bira göbeği falan dediklerimi bu ??
    bu link bak istersen ;) https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kar-n-t204.html

5. insatiable_

insatiable_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ereka alkol almıyorum yanı bıra gobegı degıl bu :) . kızarmıs patates yaglı makarna bol beyaz ekmek gobegı bu :D

6. insatiable_

insatiable_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugun ılk gunumu gecırdım. okudugum makalelere edındıgım bılgıye gore yaptıgım hatalar oldu. ornegın ılk gunden yuksek agırlık gırerek vg calısmak gıbı.

yedıklerıme gelınce
    sabah 4 tam yumurta 3 kasık zeytınyagı ıle beraber, arada 10 adet ceviz, agırlık calısmasından sonra 2 tam yumurta ve 70gr lor peynırı 1 saat sonra 10 adet ceviz, aksam yemegı olarak 180 gr tavuk gogsu 3 kasık zeytın yagı ıle. yedım bır ıkı saat sonrada 10 adet cevız daha yıyecegım ve bugunu tamamlayacagım..

hesabıma gore gunluk olarak :
    115 gr yağ , 105 gr protein 10 gr karb almam gerekıyor buı degerlerı cıkarırken bıraz ugrastım ama tam olarak emın degılım bu konuda bırısı bana yardımcı olursa cok sevınırım.

bunların yanında bugun bıraz halsızım basım agrıdı hafıf bunları yaptıgım antremana baglıyorum.

7. ereka

ereka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kullandığın gıdaların yasal olarak üzerlerindeki ambalajda besin değerleri yazması gerekir orada 100 g da şu kadar protein şu kadar karbo. vardır diye yazar sende kullandığını mesela 50 g ise 2 ye böl yada 400 se 4 le çarp gibi bi formulle bulabilrsin besin değerlerini ben öyle yapıyorum
    1gr karbonhidrat =4 kalori
    1 gr yağ=9 kalori
    1gr protein =4 kalori
    bu şekildede kalori ortalamasını bulabilirsin
    bencede ilk günden çok ağır çalışma sonra sakatlık çıkabilir
    kolay gelsin ;)

8. insatiable_

insatiable_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ereka tesekkur ederım destegın ıcın ama bunlar basıt zaten benım sordugum ketojen dıyete gore gunluk kalorımı hesapladım ve yaga proteıne karbonhıdrata boldum hesapta sıkıntı olmasın dıye dedım hanı yag eksık gelır belkı proteın mesela. herneyse

bugun 2ıncı gunumdu. ketojen dıyetının belırtılerı olan agızda asetonumsu koku veya metal bır tat henuz daha yok. ıdrar olayında gunde 2 lıtre en az sıvı aldıgım ıcın(su) 3 defa lavabo ıhtıyacım oluyor. buda normal... gelelım 2ıncı gun mönüme;
    7:15 sabah kahvaltı : 4 haslanmıs yumurta 3kasık zeytınyagı
    10:30 15 adet badem 2 kasık zeytınyagı
    12:45 160gr normal(yaglı) ton balıgı konservesı , 100 gr tam yaglı beyaz peynir
    15:40 10 adet badem
    20:15 15 adet zeytınyagda kızarmıs hamsı
    23:00 10 adet ceviz
    toplam yağ : 110gr. protein : 120gr. karb : 20gr

bu sekılde gunumu bıtırdım.
    spor olarak ise:
    ısten 7:30da cıktım bellı bır noktadan sonra eve 35 dk orta tempo yuruyus yaparak gıttım bazı noktalarda kalp atıslarımı olctum ortalama 145pm ıle cardıomu yaptım.

gun ıcınde yasadıgım sıkıntılar:
    pek bır sıkıntı olmadı. hafıf bır bas agrısı ve uyku oldu ama gunluk aktıvıtelerımı sınırlamadı. bu arada yaptıgım ıs ofıs ıcındeyım oturarak calısıyorum masa bası tabırı caızse.

9. insatiable_

insatiable_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugun 3uncu gunumu bıtırdım. sanırım yenı yenı ketosıs durumuna gırıyorum agzımda metal tadı var nefesımde asetonumsu bır koku henuz yok gıbı ornegın 3gundur neredeyse cok cok az karb alıyorum fakat bu aksamkı antremandanım cok agır olmasına ragmen gucum ıyıydı.
    beslenmem:
    7:20 4 yarı haslanmıs yumurta 3 cay kasıgı zeytınyagı
    9:10 100 gr tam yaglı peynır
    10:45 10 adet badem
    12:45 100 gr tavuk + 100gr tam yaglı peynır
    15:30 10 adet badem
    17:00 bır yemek kasıgı zeytınyagı
    19:45 170 gr tavuk gogsu(2 parca) haslanmıs
    22:25 10 adet fındık
    toplam yag: 115 gr protein: 135 gr karb: 9 gr

19:45 aksam yemegınden 1bucuk saat sonra ısındım ve agırlık calısmama basladım bugun sadece kol calıstım ama agır gırdım. aralardakı dınlenmelerı 25 sn tuttum. bu arada antremandan 10dk once 2 amıno asıt tablet aldım antremandan sonrada 2 tablet bcaa aldım. antremandan sonrada yaklasık 100 veya 150gr lor peynırı yedım.normal bır antreman sonrası gereklı olan basıt seker alamıyorum dıetten dolayı ama sanırım sorun olmayacak dıet kas kaybını mınumuma ındırıyor zatn.

pek bir değişiklik olmasada su an ıcın bır kac foto eklıyecegım bırazdan...
    gunumu bu sekılde kapatmıs oldum herkese ıyı geceler

Son düzenleme: 18 Eylül 2012
  10. insatiable_

insatiable_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugun 5ıncı gundu. dun yazamadım m.utd- gs macı vardı :D bu arada dun cok fena sekılde cnm krb cektı ve kendıme ezıyet olmasın dıye bozdum bozdugumda 65,5 kılodaydım 66,2 ye cıktım sabah tekrar beslenmeyı duzene soktum ve sanırım aksam ketosıse gectım bunu lavabodan fark ettım cunku dışkım kopuklu sampanya rengnde degıl seffaf berraktı. :)

mönü:
    4 tam yumurta
    15 adet fındık
    100 gr tavuk(tavuk bacagı baldır kısmı)
    1 yemek kasıgı zeytınyagı
    15 adet fıındık
    100 gr tam yaglı peynır
    200gr tavuk gogsu
    10 adet badem
    1 yemek kasıgı zeytınyagı
    toplam yag : 110gr proteın : 115 gr krb: 7gr

spor:
    aksam 25 dakıka cardıo 20dk hafıf tempo yuruyus 5 dk dık bayır cıkısı(hıtt)
    yemekten sonra halı saha macı vardı ve full kostum bayagı efor sarf ettım

gunumu bu sekılde bıtırdım mactan eve geldıgımde 1 saat sonra 10 adet badem yedım yatmadan once 40gr lor peynırı ve 1 kasık zeytınyagı aldım..

11. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Bende ketojen diyete başladım. Yağı daha yüksek tutmak gerekmiyor mu?

Ben sadece tavuk eti ve balık eti yiyeceğim. Bir de hergün farklı kuruyemiş yiyeceğim. Sizce nasıl?

Sırayla çevireyim
    Salata
    Kaju
    Çay
    Konserve ton balığı
    Domates
    Salata
    Zeytinyağı
    Tavuk piliç ( derisiz )

Son düzenleme: 22 Ocak 2013

Sayfayı Paylaş