Ketojen Diyet Denemesi, Hedef : %10-15 vücut yağ oranı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve TonySharp tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. TonySharp

TonySharp Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Fethiye
    Merhaba arkadaşlar, forumunuzu bir süredir takip ediyorum. Burada okuduğum bazı yazılardan sonra 4-5 aylık fitness + cardio çalışmalarımda büyük hatalar yaptığımı gördüm. Buradan edindiğim bilgiler doğrultusunda kendime bir diyet hazırladım ve bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Günlüğümün giriş kısmı budur. Şimdi diyet ve spor programımı sizinle paylaşmak istiyorum. Haftada 1 resim koyucam (çekmeyi unutmazsam), programdaki değişiklikleri belirticem.

Diyet Programım :

Vücuda giren kalorinin %59'u yağlardan, %35'i proteinden, %6'sı karbonhidrattan geliyo. Ketojen diyet ve ketosis hakkında bilgi almak isteyenler için Achilles1980 adlı üyemiz güzel bir yazıyı çevirmiş.

Tuna : Ton balığı
    Almonds : Badem
    Walnuts : Fındık
    Tea, herbal : Yeşil Çay
    Lettuce, raw : Marul, çiğ
    Sunflower oil : Ayçiçeği yağı
    Olive oil : Zeytin yağı
    Chicken breast, skin not eaten : Tavuk göğsü, derisi yenmeden
    Egg, Cooked : Yumurta, pişmiş

Diyetim bu, saatlere olabildiğince uyuyorum. Kaçamak yapmıyorum. Bana göre kalori hala yetersiz gibi ve protein miktarı çok fazla oldu sanki. Neyse bakalım, 1 hafta bu diyete uyup sonuçları görücez.

Not : Diyetteki sebze-meyve eksikliğinden dolayı hegün 2 tablet multivitamin kullanıyorum. Havucu ekleyip yoğurt koydum çünkü diyette yeterli kalsiyumda alamıyosunuz.

Spor programım :

Spor programım budur. 3 günlük bir program. Haftada 2 kere uyguluyorum, pazar günleri spora gitmiyorum. Spora sabah kahvaltısından 2 saat sonra 13:00-15:00 arası gitmeyi planlıyorum ama 2 gündür akşam 17:30-18:00 gibi gidiyorum. O saatteki badem ve fındıkları akşam yemeğinden sonra yiyorum. Ama ilk haftadan sonra sabahları gidicem.

Her sabah yine aç karın ve giysi ağırlığı olmadan tartılıp belimin ölçüsünü alıyorum. Bel ölçüsü nasıl alınır bilmediğim için göbek deliğimin biraz altından göbeğimin en kalın görünen noktasını ölçüyorum.

Amaç yağ ölçümü %10-15 arasına indirmek, kilo vermeye devam ediyorum ama bu sefer kas ve su değil yağ yakmaya dikkat edicem.

Vücut şeklimi görmeniz için elimde bulunan en yeni fotoğrafı paylaşıyorum.

Fotoğrafta sağdaki halim biraz yakından çekilmiş gibi görünüyor sizi yanıtlmasın, sadece resmin boyutları oynadı bilgisayara atarken. O halim İstanbulda okuldan ayrılmadan önce, Fethiye'ye geldiğimde 1 haftada istem dışı kilo verdim (Gerçi o 1 hafta içinde 3 kere spora gitmiştim) 82-83'lere düştüm. Şimdi diyetin 3. günü, size ölçümlerimi yazayımki durumu daha iyi anlayın.

Hergün kilo ve bel ölçüsü bildirip gelişimleri size aktarmayı düşünüyorum. Her pazartesi yağ ölçümü yaptırıcam, kilo ve yağ ölçüme göre diyeti değiştiricem. İlk hafta bu yazdığım diyeti uyguluyorum. 3. günümde 1.6 kilo vermişim, haftaya pazartesi bunun ne kadarı yağ anlaşılcak, çok azı yağsa diyeti bırakabilirim. Diyet ve spor programı hakkında önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler =)

orpheo, cadocx ve elk1979 bunu beğendi.
  2. TonySharp

TonySharp Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Fethiye
    Arkadaşlar ölçüleri yanlış yazmışım, mezura 7 cm'den başlıyomuş :D, bikaç hata daha olmuş yazıda onlarıda düzelteyim ve diyet günlüğüne devam edeyim.

3. elk1979

elk1979 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Takip ediyorum inşallah başarılı olursunuz. Bazı arkadaşların keto diyetlerinide takip ettik ama resim olmadığı için ne kadar yağ yakmış anlayamadık. Sizde böyle bir sorun olmayacakmış gibi.

TonySharp bunu beğendi.
  4. TonySharp

TonySharp Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Fethiye
    Teşekkürler elk 1979 =)

Perşembe günü bi resim daha çekildim. Yarın sabahta çekilicem, ayrıca yarın benim için büyük gün. Sabahtan yağ ölçümüne gidiyorum. Hayırlısı. Günlüğe devam;

Son düzenleme: 21 Haziran 2010
  5. TonySharp

TonySharp Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Fethiye

Yağ ölçümü sonuçlarım. Beklediğimden iyi çıktığı için pek inanamadım. Bu sonuçlar 2000 grama yakın yağ yaktığımı gösteriyo. Şu an 80.8 kiloyum ama 2 gündür spora gidemiyorum, vücudumda bi şişkinlik var ve kilomda 3 günde yarım kiloya yakın artış oldu. Bunun sebebini yemekleri çok tuzlu yemem, çok su içmem ve 2 gün spora gitmediğim için vücudumun su tutmasına bağladım. Fazla suyu atınca kilomun 80.0'ın altına düşeceğine inanıyorum, bugün spora gidip suyu attıktan sonra anlarım. Eğer 80'in altına düşersem bu yağ oranımın %18.0 gibi bi rakama çıkarır. Ama sonuç olarak, ölçüm yapan alet doğruysa, 1 haftada 2000 grama yakın yağ yakmışım ve gerçekten inandırıcı değil. Umuyorumki doğrudur.

Diyete malesef şimdilik ara verdim. Hem kendi isteğim hem de isteğim dışında olan durumlardan dolayı diyete uymam mümkün değil. Yarım yamalak yapmak yerine hiç yapmıycam. Spora devam ediyorum. Diyeti 3 hafta daha devam ettirip size Ketojen diyet hakkında daha fazla bilgi vermek isterdim. 1 haftalık sonuca göre diyetin faydası olmuş gibi. Kilo verdim ve verdiğim kilonun 2/3'si yağdan gitmiş.

Tekrar başladığım zaman bu başlıktan devam edicem. Görüşmek üzere, sağlıklı kalın.

Son düzenleme: 21 Haziran 2010
    elk1979 ve Achilles1980 bunu beğendi.
  6. elk1979

elk1979 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Tonysharp bence 2000 gr yağ yakma olayında şüpheli olman mantıklı çünkü 2000gr yağ 18000 kalori eder 7 güne böldünmü günlük 2571 kalori yakmış olman çok zor değil mi?

Sayfayı Paylaş