ketojen diet denemesi

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve metallica tarafından 19 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    iyi dileğiniz için teşekkür ederim.
    ama bu tatlı krizi işi çok zor atlatılan bir şey okadar zorlamnıyorumki şuanda bile bazen kendimi okadar zor tutuyorumki ama aklıma hedeflerim şuana kadar çektiğim zorluklar millet her gece içki içip her istediğini yaparken ben tavuğa talibim listemin dışına çıkamam millet evde yatarken yada kızlarla muhabbet için cafelerde otururken ben spor salonunda çalışıyorum terliyorum bunları düşününce inanın insanın tatlı yiyesi gelmiyor zaten :)

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ketojenik diyete yeni başladıysanız yağ asitlerinin etkin bir biçimde yanması ortalama 15-20 günü buluyor.

Uykulu kalkmanızın sebebi beyininizde bulunan duyarlılık sebebi ile, kesinlikle ilerleyen zamanlarda vücut ihtiyacı olan glikozu kendisi oluşturuyor. bütün canlılarda olduğu gibi.

15-20 gün içinde tamamen düzelecektir ve yataktan fırlayarak kalkacaksınız.

yağ asitlerini arttirin, mümkünse tereyağı ve hindistan cevizi yağı fındık özellikle fındık ortazincirli bir yağ asidi metabolizmanın verimli çalışmasını hızlandıracaktir.

Balık yağını günde bölünmüş olarak 4 gram ile başlayıp her gun mutlaka en az 2 gram alın. Yurt dışından sipariş edebilirsiniz ucuzdur.

protein 150-200 grama cıkılabilir en az yarısı whey olsun. Whey vücudumuzu daima anabolik durumda tutar. kefirden faydalanın.

C vitamini 4-5 grama kadar çıkın.

Kesinlikle bolca guneşlenin ve vücudumuz diyete alışana kadar dayanamadığınız durumlarda meyva tuketımı yapın.

bu diyette yesil yapraklı sebzeler meyve protein ve yağlardan faydalanıcaz.

erken uyuma gerekli işlerimiz dolayısıyla uyuyamasakta, yağ kaybı ile uyku duzeni arasında büyük bir ilişki var. iyi uyunmadığı zaman beyin faaliyetlerinde bozulma gerçekleşiyor. iyi uyku demek saatlerce uyumak demek değildir. Mesela ketojenik beslenen kişiler muazzam iyi uyuyorlar.

Açlıkta yağ asitleri yakıldığı için ve karbodioksit karbohidratlara göre daha kolay boşaltıldığı için ve ayrıca yağ enerjiye çevrilirken stres ve sıkıntı panik atak gibi durumlarda ortaya cıkmadığından, ve yağlı ortamda hormonal sistem mukemmel çalıştığından ötürü uyku suremiz düşmesine rağmen mükemmel uyuyor olacağız. ne demek istediğimi diyeti yapanlar bilirler.

Kolesterol mutlaka alın günde en az 4 tam yumurta yiyin.

hafta sonu yüklemeli diyet yapacaksanız şayet, 5 gun karbohidrat yemiyoruz, hafta sonu cuma aksamından baslayıp pazar aksamına kadar yüklüyoruz sonra 5 gün daha kesiyoruz.

Targetin ketojenik diyet ( hedeflenmiş ketojenik diyet) ilerleyen zamanlarda size bunuda acıklarım, siz şu an en az 2 hafta karbohidrat yüklemeyin ve proteini olağanca arttirin.

sabırlı olun yeter, bir defa ketojenik diyet yapan insanların asla acıkmadıkları ve gereksiz besin almadıkları tecrübe ile sabittir. önünüzde dünyaları yeseler umrunuzda olmaz. Hem huzur verici hemde iştah kesici bir diyettir ve düşen insulin nedeni ile bütün enerjimiz yağ asitlerinden karsılanır.

Kas kaybıda asla yaşanmaz, bu büyük bir hurafedir ketosis durumundayken insulin benzeri büyüme hormonu (igf-1) dedikleri hormon ortaya çıkar ve beyni kasları ve kemikleri korur. yanlız adaleler sönük ve cansız gelebilir gözünüze, bunu dert etmeyin bu sadece psikolojik.

igf-1 hormonu aynı zamanda maksimum oranda yağ yakımının sağlanmasını sağlar. ayrıca diyette kabak çekirdeği ve fındık ve normal çekirdeğe yer verirseniz büyüme hormonunun vücutta yapımınıda arttırırsınız, günlük 1-2 gram L-arginin ihtiyacınızı karşılar buda kabak çekirdeği ve fındık sayesinde karsılanacaktir. Büyüme hormonunun yapımını arttirmak yağların daha etkin yıkılmasınıda sağlar.

ilk zamanlarda seratoninde azalma gerçekleşeceği için kefiri gunde 1-2 litreye kadar çıkarın. Kefir ve whey protein seratoninde muazzam artış yapar.

Acı biber tüketin, seratonin seviyelerini arttiracaktir. Yogun acı yiyin mesela.

doyana kadar yağ tüketin.

Diyette yürüyüşe önem verin ve haftada 30-40 dakikayı aşmayan 3 çalışma idealdir.

diyetin ilk 1 haftasını atlatın yeter.

ayrıca enflamatuar hasarları azaltan bitkilerdende faydalanın ortalama 1 hafta 10 gün beyin sisi çekeceksınız. Bu zamanla geçecektir. sabırlı olun yeter.

birde diyette mutlaka sarmısağa yer verin, pankreas organınızın muthiş yenilenmesını sağlar ve enflamasyonların neredeyse tamamını düzeltiyor.

Son düzenleme: 3 Haziran 2011
    muro-van-kenobi ve cadocx bunu beğendi.
  3. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    Cevabın için teşekkürler;
    1 haftayı doldurdum.
    multivitamin ve ek olarak c ve d vitamini alıyorum
    balıkyağını yurtdışından demişsin. yurtdışında sahte ürünler dolaşıyor. referans verebilir misin:?

c ve d vitaminlerini haricen almaya başladım.
    whey yerine kefir kullanabilir miyim?

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ben yurt içerisinden Marincap, ocean plus, carlson gibi ürünleri kullanıyorum

bütün balık yağı preparatları biribirine benziyor.

Hap seklinde olanlar ve şurup şeklinde olanlar.

EPA ve DHA oranları yüksek olanları tercih edebilirsiniz.

ilk zamanlarda daha fazla alınması gerekir, ortalama 2-3 gram ile başlanıp düzenli olarak en az 1 gram kullanmak ta fayda vardır.

imkanlarınız varsa Gunde 5 grama kadar çıkılmasında hiç bir sakınca yok ve mükemmel fayda vardır.

Omega 3 yağ asitleri kısaca Epa ve Dha diyette mukemmel etkiler sağlarlar.

en önemlisi sakinlik ve dinginliktir.

Bu yüzden etkili bir yağ yakma programında mutlaka alınması gerekir.

yaptıgınız işlere Odaklanmanızıda arttiracaktir.

kefir kullanabilirmiyim demişsiniz içiniz rahat olsun, kefir dünyanın en mükemmel protein içeren doğal içeceğidir.

Faydalarını araştırıp öğrenmeniz yeterli.

diyette ilk tercih kefir ikinci tercih ise aromasız ve katkısız whey protein tozu kullanılmasıdır. mümkünse tarihi cok eski olmasın yeter.

Bunun sebeblerinden bir taneside, kefirde bulunan prebiyotiklerin bağırsak mikro florasını düzeltmesi ve faydalı bakteri arttirması bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi ve miğde asidini düzenlemesidir.

Miğde kazınması yaşamamak demek acıkmamak demektir. Buda diyet yaparken oldukça lazım olacaktir.

1 haftayı atlattıysanız, beslenmenizdende bütün şekerleri çıkarın. basitinden en kompleksine kadar.

Son düzenleme: 3 Haziran 2011
  5. isooo_94

isooo_94 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Coyote müsadenle bende birşey sormak istiyorum.

ketoya başladıktan sonra önemli ölçüde yağ yakımı oldu ama son 1-2kg lık yağ kaldı. bunları bir türlü yakamıyorum, interval kardio bile işe yaramıyor bu durumda ne yapmalıyım?

Coyote bunu beğendi.
  6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Özellikle, kalan six pack uzerinde kalan son yağları azaltmak çok eziyetli ve zahmetli. bir çok insanın bel bölgesi neredeyse erimemekte direniyor.

Bu durumda yapılacak çok sey var.

öncelikle 1 hafta 10 gun yogun tempoya ara verip dinlenmek ve bol bol uyumak gerekiyor.

Geçen hafta yaşadığım ağır stressli ve yogun gunlerden sonra uyumanın ve dinlenmenin önemini tekrar kavradım

ikincisi dinlendiğimiz sürede bol bol güneşlenin gezin tozun ve eglenin kafanızdan kısa bir süre yağ sorununu cıkarın. hatta sekerleme tatlılar ve cikolatalar dısında unlu gıdalar dışında esmer pirinc, kabuklu yulaf, fasulye barbunya gibi pankreastan düşük insulin yapımını arttiran gıdaları yiyebilirsiniz. Moral ve motivasyonunuzda tavan yapar. Tabiki miktarları önemli. Mesela bir avuç içi kadar esmer pirinç bir avuç kadar yulaf yarım kase fasulye gibi, yağ asitlerini kesinlikle bu arada kesmeyın.

mutlaka aksam saat 8-10 gibi uyuyun. ne kadar erken o kadar iyi.

Sabah kardiolarını aksatmayın.

üçüncüsü kalori arttirimina gidin. Zannedildiği gibi düşük kalori almak iyi birşey değil.

Kalorilerin( vücut yağının) harcanabilmesi için güçlü ve kuvvetli enerjik olmanız gerekiyor.

Bu durumda mevcut aldıgınız enerjinin uzerine biraz ilave edin.

Yüzde 10-15-20 kadar arttirim yapmanız yeterli.

yediğiniz her türlü yiyeceği iyi bir protein kaynağı ile alın.

ayrıca antreman stratejilerini değiştirin. mesela vücudu büyük stress altına iten hareketlere öncellik tanıyın ve gerçekten gerilim altına girin. işe yaracaktir.

C vitaminide 1-5-10 grama kadar alın .

yürüyüş ve kardioyu ihmal etmeyin intervalli çalışmaları haftada 3 gun uygulamanız metabolizmayı canlı tutar.

Son düzenleme: 4 Haziran 2011
    isooo_94 bunu beğendi.
  7. Ayandon1923

Ayandon1923 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Coyote merhaba, ben de ketojen diyetini soyle uyguluyorum;

gun icerisinde 8 olcek whey protein tozu = 192 gr Protein ve 32 gram karbonhidrat almis oluyorum.

ve 3 dilim tavada isitilmis doner parcasi yiyorum ve etin yagi cok cikiyor ben de etteki yagi pecete basarak aliyorum ve sonra yiyorum. bu bana bir gun boyunca yetiyor. 3 gr karbonhidratta burdan aliyorum
    sonuc olarak gunde toplam 35 gram karbonhidrat aliyorum.

o 3 dilim doner parcasini yemesem de olur hic aclik cekmiyorum cunku.

gunde en az 6 litre su iciyorum.

diyette ki 4.gunum bugun.

yanlis yaptigim bir sey var mi ?

cevaplarsan cok sevinirim tesekkurler

8. mustafaensar61

mustafaensar61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merabalar , konu baya olmus gibi ama ne yaptiginizi gercekten cok merak ediyorum, durumlar nasil
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Haziran 2015 ---
    merabalar , konu baya olmus gibi ama ne yaptiginizi gercekten cok merak ediyorum, durumlar nasil

Sayfayı Paylaş