ketojen diet denemesi

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve metallica tarafından 19 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    cevabın için teşekküre derim coyote 4 gün sonra sınava gireceğim için ailem ve çevremde bazı sporcu tanıdıklarım benim adıma kaygılanıyorlar haklı olarak bende içimde şüphe kalmasın diye sormak istemiştim yumurtayı haşlayıp 3 tane ( 1 tam 2 beyaz ) yiyorum artık daha fazla yersem tiksiniyorum ve 2 hafta sonra hiç yiyemez hale geliyorum bırakıyorum başka boyle glikoz kaynağı neler var acaba? birde kilo veremiyormuşum gibi hissediyorum tartılıyorum tartılıyorum aynıyım gerçi bu ara kardioyu aksatıyorum sınav bitsin hiç bir şeyi aksatmadan yapıcam.
    birde son olarak okula götürebileceğim pratik karbonhidratı az proteince zengin ne götürebilirim o arada çok aç kalıyorum 08.00- 14.00 arası ?

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sporcu tanıdıkların neden kaygılanıyorlar ?

ikincisi beyninin çalışmadığını ve işlerini iyi yapamadığınımı düşünüyorsun?

Hafızan nasıl mesela unutkanlık yaşıyormusun?

Ben mesela şu an cocukken yaşadığım olayları bile tek tek hatırlıyorum.

Bütün karbohidratlar glikoz kaynağıdır, ancak karbohidrat ince bağırsağa geçtiği anda hücre içine sokulabilmesi için prüvuata indirgeniyor.

işte karbohidratların miktarı kalitesi bunlar çok önemli. Çünkü bazı karbohidrat çok hızlı prüvuata yıkılıyor ve hücre içine girdiğinde kan şekeri dengesi yükseliyor düşüyor ve tekrar yükseliyor, ikincisi bu karbohidratlar daha cabuk acıktırıyor üçüncüsü ise vücuttaki karbondioksiti 2 katına çıkarıyorlar.

Mesela en büyük düsman olarak ben rafine gıdaları görüyorum.

Ayrıca Vücuttaki stresi olağanca tırmandırıyorlar.

Buda daha adını bile sayamayacağım içerisinde şizofrenide dahil bir çok hastalığın, astım, bronşit ve tüberküloz gibi hastalıkların gelişmesine zemin hazırlıyor. muthiş ilerlemiş Tıp bile bu hastalıkların oluşumunu bir türlü engelleyemiyor.

Eğer tıp hastalıkların tedavisini değilde oluşumunu engellemeye yönelik çalışmalar yapsaydı su an belki milyonlarca insan bosu bosuna ölmeyecekti ve milyonlarca insan daha az sağlık problemleri ile uğraşacaktır.

Şimdi karbohidratlara elbette bende düsman olsamda insan psikolojisi için
    karbohidratlara ihtiyaç var . Ayrıca biz ağır antreman yaptıgımız için glikojen stoklarımızı doldurmamız gerekicektir. Çünkü glikojen olmassa kas lifleri sönük ve cılız gözükür.

Karbohidratların insan eli değmemiş olmasını, mesela pirincin kepekli, ekmeklerin ve diğer tahılların yüzde 98 tam tahıll ile yapılmış, meyvenin dalından koparılmış patatesin haşlanmış ve fırınlanmış olmasını

makarnaların pastaların keklerin böreklerin çöreklerin ve beyaz ekmeğin yasaklanmasını, patates cipslerinin ve diğer hazır gıdaların oldukça azaltılmasını hatta hiç alınmamasını

dolayısıyla enerji olarak yağ ve yavaş emilen karbohidratların kullanılması için çabalıyorum.

Az önce 15 kmlik bir yürüyüş yaptıktan sonra, sanki hiç evden cıkmamış gibi oturuyorsam bunu bu beslenmeye borçluyum.

EKG raporlarım muthiş temiz çıkıyor.

sizde dikkat edin.

Özellikle Kaliteli yağları (benim için kalite hayvansal yağdır iç yağı tereyağı ) asla kesmeyin.

Özellikle margarin sıvı yağlar bitkisel yağlar
    ve trans yağları kullanan yerlere şüphe ile yaklaşın evinizin kapısından içeri bile sokmayın.

sağlıklı kaldıkça ve sağlıklı dusundukçe cok rahat bir şekilde yaşayacak ve kilode vereceksiniz. buna emin olun.

Son düzenleme: 23 Mart 2011
  3. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    peki sayın coyote hangi zamanlar karbonhidrat almamız lazım?
    bunlara örnek olarak; haşlanmış patates,esmer pirinç (lapası),bulgur gibi örnekler verebiliriz değilmi?

4. Risk

Risk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Metallica işin zor kardeşim! :D Hergün aynı şeyleri yemek insanı bunaltır. Ketojen diyetinde Bu protein alımını başka hangi besinlerden alabiliriz? Sen farklı besleniyomusun arada? Bende başlıcam yakında o yüzden iyice bilgi almaya çalışıyorum :D. Bu arada Coyote posta kutunu boşalt!! :D mesaj atılmıyor! :D

5. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    bu hayatta kolay olan birşey yokki. birşeylere ulaşmak için yapmam gerekenleri yapıyorum sadece:) hergün bu şekilde besleniyorum ama bazen evde kırmızı et pişirldiği zaman ondanda yiyorum değişiklik olarak evde benim yaptıklarımdan ayriyetten et türevi bir şey yapılırsa onu yiyorum gün için ne kadar çok protein alabilirsem okadar almaya çalışıyorum

protein kaynaklarım ise ; peynir,yumurta,balık,tavuk, whey protein

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Metallica ketojenik diyette CKD (klasik ketojenik diyet) yapıyorsan 2 günlük bir yükleme süreci vardır.

dilersen bu iki günde alabildiğin kadar karbohidrat alırsın. Sınır yok.

Paleotik diyette, karbohidratlara izin yok malesef. Onun yerine meyveler ve sebzeler var. bunun uygulatıcısı loren cordain ve joe friel.

Bisikletçilere göre hazırlanmış paleotik diyette idman sonunda whey ile beraber rafine karbohidratlara bile izin var. Ancak bana kalırsa bu yanlış.

Taş devri diyeti uygulatıcısı Sayın profesör ahmet aydına göre, rafine karbohidratlar zehir. Oda idman sonunda daha değişik çözümler bulmuş.

Mesela hızlı emilen portakal suyu, elma püreleri ve diğer meyvelerin püreleri + kefir gibi.

Taş devri diyeti doğallık konusunda cok titiz.

yanlız taş devri diyetide yüzde 80 ketojenik bir diyet. insanların kolay uyum sağlayamaması sebebiyle Gİ olaylarına dikkat ediyor.

Mesela almanyada spor salonlarında CKD cok sıkça uygulanıyor.

Amerikadada paleotik diyet çok sıkça uygulanıyordu su an durum nedir bilmiyorum.

Bana kalırsa yüreğinin sesini dinle. İnsulin hormonu mukemmeleştikçe karbohidratlarda o kadar sorun olmuyor.

Ama bu işten beyin etkileniyor. Çünkü şekerlerde glusitlerde ve nişastalarda bulunan egzomorfinler uyuşturucu vazifesi görüyor. Konsantrasyon kayboluyor. Bu delilikle eş değer nerdeyse :)

Karbohidrat almak istersen yanında mutlaka whey protein alınmalı. Hatta kefir daha iyi çözüm.

Ancak bana kalırsa karbohidrat almak istersen çok kücük öğünlere bölmelisin. 6-10 arasında. ve mutlaka karbohidrat aldıgın dönemlerde yüksek whey tüketimi yap.

günlük 75-100 gram arasında whey tüketilmeli derim ben.

protein konusunda doğal kaynakları seçersen daha mükemmel olur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:05 ----------

Ayrıca Size Moral Olsun, Ketojenik diyet neden mükemmel bir görelim.

Her türlü karbohidrat ve şeker verdiği zararlar.

1.Şeker kanser hücrelerinin en çok sevdiği şeydir.
    2.Şeker bağışıklık sisteminizi zayıflatabilir.
    3.Şeker vücudunuzun mineral dengesini bozabilir.
    4.Şeker çocuklarda hiperaktivite, endişe, dikkat bozukluğu ve huysuzluğa sebep olabilir.
    5.Şeker çocuklarda uyuşukluğa sebep olabilir.
    6.Şeker çocukların okul başarısını olumsuz etkileyebilir.
    7.Şeker trigliserit seviyesinde belirgin bir artışa sebep olabilir.
    8.Şeker bakteri enfeksiyonlarına karşı savunma sistemini zayıflatabilir.
    9.Şeker böbreklere hasar verebilir.
    10.Şeker krom eksikliğine yol açabilir.
    11.Şeker bakır eksikliğine yol açabilir.
    12.Şeker kalsiyum ve bakır emilimini engeller.
    13.Şeker meme, yumurtalık, prostat ve rektum kanserine yol açabilir.
    14.Şeker kadınlarda daha büyük risk oluşturmak üzere, kolon kanserine sebep olabilir.
    15.Şeker safra kesesi kanseri için risk faktörü olabilir.
    16.Şeker gözleri bozabilir.
    17.Şeker serotonin seviyesini yükseltir; bu da kan damarlarını daraltabilir.
    18.Şeker Hipoglisemiye sebep olabilir.
    19.Şeker midenin asidik olmasına yol açabilir.
    20.Şeker çocuklarda adrenalin seviyesini artırabilir.
    21.Şeker koroner kalp hastalığı riskini artırabilir.
    22.Şeker ciltte kuruma ve saç beyazlamasına yol açarak yaşlanma sürecini hızlandırabilir.
    23.Şeker alkol bağımlılığına yol açabilir.
    24.Şeker diş çürüklerini artırabilir.
    25.Şeker kilo alımı ve aşırı şişmanlığa katkıda bulunabilir.
    26.Yüksek miktarda şeker yemek Crohn's hastalığı ve ülseratif kolit riskini artırır.
    27.Şeker kireçlenmeye sebep olabilir.
    28.Şeker astıma sebep olabilir.
    29.Şeker mantar enfeksiyonlarına sebep olabilir.
    30.Şeker safra taşı oluşmasına yol açabilir.
    31.Şeker böbrek taşı oluşmasına yol açabilir.
    32.Şeker istemik kalp hastalığına yol açabilir.
    33.Şeker apendisite yol açabilir.
    34.Şeker Multipl Skleroz (MS) hastalığının belirtilerini şiddetlendirebilir.
    35.Şeker dolaylı olarak hemoroide yol açabilir.
    36.Şeker damarlarda varise yol açabilir.
    37.Şeker osteoporoz oluşumuna katkıda bulunabilir.
    38.Şeker salya asiditesine katkıda bulunabilir.
    39.Şeker insülin sensitivitesinde düşüşe sebep olabilir.
    40.Şeker glikoz toleransının düşmesine sebep olur.
    41.Şeker büyüme hormonunu azaltabilir.
    42.Şeker toplam kolesterolü artırabilir.
    43.Şeker sistolik kan basıncını artırabilir.
    44.Şeker gıda alerjilerine sebep olur.
    45.Şeker diyabet oluşumuna katkıda bulunabilir.
    46.Şeker hamilelikte kan zehirlenmesine yol açabilir.
    47.Şeker çocuklarda egzama oluşuma katkıda bulunabilir.
    48.Şeker kardiyovasküler hastalığa sebep olabilir.
    49.Şeker DNA yapısını bozabilir.
    50.Şeker katarakta sebep olabilir.
    51.Şeker amfizeme sebep olabilir.
    52.Şeker ateroskleroza sebep olabilir.
    53.Şeker serbest radikal oluşumuna sebep olabilir.
    54.Şeker enzimlerin işlevselliğini düşürür.
    55.Şeker karaciğer hücrelerinin bölünmesine sebep olabilir; bu da karaciğerin boyutlarını büyütür.
    56.Şeker karaciğerde yağ miktarını artırabilir.
    57.Şeker karaciğerde patolojik değişimlere yol açabilir.
    58.Şeker pankreasa zarar verebilir.
    59.Şeker kabızlığa sebep olabilir.
    60.Şeker miyopluğa sebep olabilir.
    61.Şeker hipertansiyona sebep olabilir.
    62.Şeker migren de dahil olmak üzere baş ağrılarına sebep olabilir.Kaynakwh webhatti.com: [​IMG]
    63.Şeker beyin dalgalarını artırabilir; bu da beynin düşünme kabiliyetini zayıflatır.
    64.Şeker depresyona sebep olabilir.
    65.Şeker hormonal dengesizliğe sebep olabilir.
    66.Şeker Alzheimer's hastalığı riskini artırabilir.

Ayrıca sağlıklı bir hücreyi, kanser hücresinden ayıran şey nedir sizce?

Otto Warburg buluşunu aynen okumalısınız. Yüksek yağlı diyetleri beyenmeyen kişiler oldukça fazla bunu biliyoruz.

Otto Warburg şunu savunuyor,

Kanserin en temel sebebinin, normal hücrelerin yaptığı oksijenli solunumun( yani ketojenik beslenme biçiminin), oksijensiz (anerobik) solunumla yer değiştirmesi oldugunu söylüyor.

1931 yılında nobel ödülü almış.

http://egitimorganizasyon.com/index...-nedeni-bedendeki-oksijen-yetersizliidir.html

ailenizdeki insanlara muhakkak yüksek yağlı diyet yapmalarını söyleyin.

zira bu gunlerde sağlığını korumak isteyen her insan tıpkı 1900 lü yıllardaki gibi beslenmeli.

Son düzenleme: 25 Mart 2011
    salihaayşen ve metallica bunu beğendi.
  7. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    coyote verdiğin cevap için teşekkür ederim gene döktürmüşsünüz fakat sizinde bir yazınızı okumuştum bir konuda ketojen tamam diyet olarak geçiyor kaslarımıza zarar vermeden yağ yakıyoruz fakat kas gelişmiyor demiştiniz şimdi bu diyetle birlikte birazda kaslarımı belirginleştirmek için sormuştum ben karbonhidratı o zaman şimdi kullanmalımıyım tam olarak anlayamadım?

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle bu diyette kasların gelişmediği doğru değil. özellikle vücudumuzda bulunan mitokondriler karbohidrat olmadığı zamanlarda enerji üretimi için yağları kullanır.

ikincisi kasların gelişebilmesi için hücre içinde bulunan kolesterolün, oldukça artması ve bunun sonucunda erkeklik hormonunun yapımının artması gerekir.

Karbohidratlı diyet yapan kişiler en büyük hata olarak yağı ve kolesterolü keserler. Dolayısıyla testosteron üretimi azalır. Bunun sonucunda beyin fonksiyonlarında azalma gerçekleşir. Depresyon başlayabilir.

Özellikle insanların mit olarak sağlıksız kabul ettiği yağlar bizim gerçek ihtiyacımızı karsılayacak olan yağlardır. Bu yağları kullanmayan insanlar kendilerini sürekli bir baskı altında korku endişe ve panik içinde hissediyorlar.

nedir bunlar? Hindistan cevizi yağı tereyağı ve işlem görmemiş bütün hayvansal yağlar, kuruyemişler (nuts yer fıstığı hariç).

ketojenik diyette ise testosteron öyle bir üretilirki buz gibi soğuk havada ciplak gezecek duruma gelirsiniz. Hiç bir şekilde korku ve endişe kalmaz. Daha önce yapmayı isteyip yapamadığınız cesaret edemediğiniz birseyleri korkusuzca yaptıgınızı görürsünüz.
    Attığınız en güclü ve kuvvetli idmanların sonunda bile salondan gülerek çıkarsınız, tabi insanlar bu işe şaşırır.

Yüksek Protein alınırsa keza, bu proteinlerin tümünün enerjiye yıkılamadığını ve tıpkı karbohidratlı diyet gibi, proteinlerin büyük bölümünün yapım ve onarım işlerinde kullanıldıgını,

doğada yaşayan tüm canlıların ketojenik olduğunu ve hepsininde oldukça güçlü ve kuvvetli kasları bulunduğunu ve doğal ortamlarında oldukça mükemmel olduklarını güçlerini muafaza ettiklerini görüyoruz.

ayrıca ketojenik diyet 3 aşamalıdır. CKD SKD ve TKD dir.

Şimdi ben sana bunları açıklayayım.

standart ketojenik diyet

hedeflenmiş ketojenik diet

döngüsel ketojenik diyet.

3 türlü yapılıyor.

CKD döngüsel ketojenik diyettir. yani klasik 5 gun sıfır karbohidrat 2 gün yükleme.

TKD ise hedeflenmiş ketojenik diyettir. Paleotik diyette TKD sınıfına girer.

Ağirlik çalişmasından hemen önce ve ağirlik çalişmasından hemen sonra karbohidrat alınarak yapılır. 30 gram ile 100 gram arasında değişiyor.

standart ketojenik diet = atkins diyetidir.

Atkins diyetini ben önermem.

diğer diyet çeşitlerinde kesinlikle kas gelişimide olur.

ancak şu bir gerçekki, glikojen stoklarınız azalacaktir.

Son düzenleme: 26 Mart 2011
    metallica bunu beğendi.
  9. isooo_94

isooo_94 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    metallica sınav nasıl geçti ?

10. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    kusurua bakmayın sınav olduğu için biraz geç yazıyorum.
    @isooo__94 teşekkür ederim iyi geçti biraz zamanda sıkıntı yaşadım çok uzundu sorular son yarım saat kaldı dediler ben yeni matematğe geçmiştim eşit ağırlık öğrencisiyim fen yapmadımğım için ama genede iyiydi teşekkürler

bu arada diette çok fire vermek zorunda kaldım ailem ve çevrem yüzünden umarım çok geriye düşürmez beni yeni diet ve çalışma programımı yazıcam artık dersane günleri değişti boş bi arada onları değerlendirirseniz sevinirim bu arada coyote çok teşekkür ederim tekrar zamanını ayırıp cevap verdiğin için

11. scandsucker

scandsucker Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ketojen veya atkins diyetini soyle yapabilri miyiz? simdi karboları kesecegiz ya yavas yavas azaltsak ve cok ta falza azalmasak ucnku atkins vucuda zararlı bir diyet. ve hayatımızı karbo dusuk sekiersiz bbol proteinli ve sebze meyveli oalrak geçirsek nasıl olur???

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Atkins diyeti vücuda zararlı bir diyet olduğu nereden cıkıyor?

Hemen hemen hiç bir kaynak yüksek yağlı diyetlerin vücuda zarar verdiğini ispatlayamıyor.

Atkins diyeti, oldukça temiz bir diyet.

Ama tabi uygulaması zor sonuçta yiyeceğiniz yiyecekler sizi mutlu etmeyecektir.

protein ve yağa dayalı bir diyet.

13. maddy

maddy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Atkins diyetinin yanlış veya zararlı olduğunu söylemek bile çok yanlış. Ben moleküler biyoloji ve genetik okumuş biri olarak, vücut biyokimyasında sağlıklı yağlar dediğimiz yağların ne kadar önemli olduğunu ve biz inanamasak da ne kadar hızlı bir şekilde işlenebildiğini biliyorum, bilimsel anlamda.
    Ketojen diyeti geçen sene ben de uyguladım, yaklaşık 2,5 ay kadar, bugüne dek hayatımda denediğim en işe yarar diyetin bu olduğunu söyleyebilirim. Çünkü sadece kilo vermiyorsunuz, sporunuzu düzgün devam ettirirseniz vücut her açıdan kendi kendine şekle girmeye de başlıyor.
    Hatta bu sene de bu diyeti uygulamak istiyordum ama henüz o motivasyonu tekrar hissedemedim kendi açımdan, çünkü tartışmasız zor bir diyet, disiplin, sabır, ve düzenli olmayı şart koşuyor.
    Şunu da unutmayalım, her insanın genetik özellikleri farklı olduğundan şeker ve türevlerine olan toleransı da farklı olacaktır, kimisi bu diyette aynı oranlarda karbonhidrat miktarını almasına rağmen bir başkasına göre daha yavaş kilo veriyor olabilir. Bu noktada da kişinin denme yanılmayla kendi insülin toleransını bulabilmesinden geçiyor ki bence bu hiç de kolay birşey değil. Ama bu diyetin en güzel yanı, başladıktan sonra bu diyeti devam ettirebilen bir insan, amacına ulaştığında hayatına daha rahat devam ediyor, zaten önceden çıkardıklarını (ekmek, şeker, un vs.) tekrar hayatına sokmaması çok kolay oluyor, tabi iradesine de bağlı.
    Bence bu diyet insanın tüm hayatı boyunca sürdürmesi gereken bir beslenme tarzının sertleştirilmiş hızlı sonuç veren bir hali. Diyetten sonraki dönem de bir o kadar önemli.
    Bilimsel kaynağın linkini hatırlayamıyorum ancak, 3. sınıfta bir ödevim için biyokimya dersinde ketoz olayını araştırmıştım. Bununla ilgili okuduğum makalelerde, ketojen diyetlerin dünya üzerinde tarım hayatı başlamadan önce tek beslenme şekli olduğu, bu dönemdeki, nam-ı diğer taş devri insanlarının da daha uzun ömürlü, günlük hayatta daha çevik ve aktif oldukları söyleniyordu.

metallica ve actively bunu beğendi.
  14. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    atkins diyetine tam uyulursa tamam. coyoe burada cok haklı. paleotik diyet cok cok onemli. ufak bir kaçamak bile vucudun çalışma sistemini tersine cevirmesine neden olabilir. salgılanan insulin bu yağlarıda taşıma gorevini yapıyor. bu meyanda kas glikojenini insulini zıplatmadan yerine koymanın bir yolunu bulmalısınız ki buda bazı karblar sayesinde olabilir. portakal elma oldukça dengeliler. birde daha enteresanı şu aslında. antrenman sonrasında kortizol seviyeleri yukseliyor. insulinde bunları dusurebiliyor. hatta dusuruyor. bu arada idmandan sonra yeşil çay yada siyah cay için(tabiiki şekersiz). bunun kortizol seviyelerini dusurduğu soyleniyor. bir iki ufak meyve takviyesi yeterli olacaktır. ben bu diyeti yaklaşık bir iki hafta sonra uygulayacağım. her yaz oncesi yaparım bunu. bu yaza daha duzgun ve isediğim kiloda geldiğim için bu sefer sureyi kısa tutucam. benim diyet tarzım sizinkine pek benzemiyor. gunde 6 tam yumurtayı iki ogune boluyorum. 3 -3. bunlar genelde tavada az pişmiş halde zeytinyağlı oluyor. ikinci ogunum et ve salata. ucuncu ogunde yoğurt ve salata + soya proteini+ 50 gr badem. (soya bu diyette entersan kazanımlara yol acıyor. cunku vucutta cok uzun sure kalabildiği için vucutta protein akısı uzun sure oluyor. kazeinde diyetin anahtarlarındandır) dorduncu ogunde yine et salata. yatmadan once sut yada yoğurt + soya proteini+50 gr ceviz. toplam 5 ogun protein cok gibi gozukmesin. işin mantığıda burada yatıyor. bu arada maydanoz roka dereotu salatalık gibi şeylere resmen yumulurum tabiri caizse. yazın bu diyet cok keyiflidir. millet sıcaklardan bayılıp fenalasırken siz zıpkın gibi ortalıkta dolasırsınız. bu diyeti uygularken idmanda kendinizi kaptırmayın. haftada her kası 2 kez calıstırın. bir temel bir izole olmak uzere 4 er setten calıstırın. gelelim antrenman ogunlerine :D antrenman oncesinde enteresan bişi yaparım : 5 gr bcaa + 5gr glutamine + 1 corba kasıgı zeytinyağı. antrenman sonrasındaysa yine 5gr bcaa + 5 gr glutamine vede biri iki parça meyve. bu meyveler bende sorun teşkil etmiyor ama sizi bilemiyecem. hatta idmandan sonra 5 gr da kreatin alırsanız bu kreatinde kaslara atp olarak depolanır. diyet genel anlamda keyiflidir. yazın six packleri yakalamanın en iyi yolu bu. en azından benim için boyle. kış aylarına doğru yine normal ve karbolu bir diyete geçiyorum onuda belirteyim. umarım diyeti uygulayabilirsiniz. gerçi coyote gibi bir arkadaşınız varsa korkmayın en iyi yol gosterici olacaktır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:45 ----------

tabii burada bir porsiyon yani yaklaşık 25 gr soyayı ikiye bolup aldığımı soylemeliyim. genel anlamda kaliteli protein kaynakları hayvansal olanlardır. bende bunları tuketiyorum. soyayı araya alternatif olarak katıyorum sadece. ve inanıyorum ki abartılmadığı surece kısıtlı kullanımı kesinlikle yararlı olacaktır. bunu almamın bir nedenide vucutta oldukça uzun kalmasıymış. ( yani ben oyle okudum bir kaç yerde). genelde zararlı deyip dururlar bunun için ama şu ana kadar direkman bir zararını gormedim. gunde 3-4 servis alınırsa ama o zaman iş değişebilir.

15. scandsucker

scandsucker Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yani ben uydurmadım uzmantv de diyetisyen doktordan dinledim. uzman tv ye yezın atkins diyeti diye.. zararlı oldugunu soyledigini gorursunuz.Sebze meyve olmadan vitaminleri sentetik haplardan alarak ne kadar saglıklı olabilirsiniz? Benim maruzatım suydu, bu konuyla ilgilenenler olarak ... body building yapıyorum zaten bir ton protein alıyorum gunluk.Karbonhidrat miktarımı minimize ederek. sekeri sıfırlayıp kahvaltıda 2 adet tam tahıl ekmegi yiyerek karbhidrat olarak. Ve tum ogunerimi prrotein agırlıklı alarak 2 gunde bir 1 ogun 1 patates maksimum olabilir. Ve bol balık yagı gunde 2 -3 gram. Ve kaymak tereyag tuketerek.Hem yaglarımı yakabilir(cok birsey yok sadece bel bolgesinde) hemde kaslarımı gelistirebilirmiyim.Ve meyve ve sebze asırı olmsada normal bir miktar tuketerek....Avatardaki resim benimdir....Coyoyote cevaplarsanız sevinirim fikrinizi merak ediyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:33 ----------

aslında benim sorumda buydu . yani benim aslında kilo vermek gibi bir amacım yok. ancak karbonhidratları sadece sebze ve meyveden alarak protein agırlıklı beseleneerek balık yagı tuketerek hayatımıza devam edersek yagsız kas oranımızı artırabilirmiyiz.tabi atkinsteki gibi tum sebze ve meyveyi kesmiyoruz. cunku benim bahsettigim sey hayat boyu uygulancak birsey...ve benim için gayet zevkli...kaymakları goturmek ... tavuk gogsunu kremaya bulayıp goturmek gibi...

16. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    tabii ki. körü körüne uygulanan ketojenik diyet diye bir şey olmamalı. dedim ya yukarıdada sadece kilo vermek için kullanıyorum oda en fazla 2 ay surer. en fazla diyorum !! kremayla kaymakla olmaz en iyisi butun kaynakları tuketmektir. normal diyetinizi yuksek protein dusuk karbonhidrat ve yağdan oluşturursanız zaten iyi bir beslenme elde edersiniz. bu diyeti ben sadece vucudumdaki suyu atmak ve şekillenmek için kısa sure kullanıyorum. şaka bir yana hakikatten işe yarıyor. ama gel gor ki uzun zaman surdurursen kasta kas kaybedersin. gunluk karbonhidrat alımını ayarlaman cok onemli. bilhassa tahıl grubundan sakınman lazım. (basit şeker ve ıvır zıvırları yazmıyorum zaten biliyorsun). bu tahıl grunbu uzun sure enerji sağlayabilir. ama cok kullanılırsa cok fena kilo alırsın. renkli meyve ve sebzelerden karb ihtiyacını gidereceksin. tahıl olarak sabah kalkı9nca yulaf ezmesi ve antrenmandan 1 ssat sonra olmak uzere bir porsiyon(en fazla 100 gr ye) hangisini tercih edersen. bunlar dısında sebzeler ilk sırayı alsın. antrenmandan bir sure oncede 1-2 parça meyve al. fruktoz basit bir şekerdir ama vucutta metabolize olmak için insuline ihtiyaç duymaz (tum meyveler için geçerli deil bu uygunlarını arastır). karaciğer yoluyla metabolize olur. diyetinde yağlar sağlıklı kaynaklardan gelsin. ayarında yediğin muddetce sağlıklı yağlardan korkma. yağlar iyi enerji kaynakları. ama fazlasıda zararlı.

yani dusuk karbo - dusuk yağ (gunluk 80 gr ideal bence) - yuksek proteinli bir diyet uygularsan. uygun bir antrernman programıylada. herkesin istediği yağlanmadan gelişme olayı nasıl oluyor gorurusun. iyi çalışmalar...

17. scandsucker

scandsucker Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için cok tesekkurler.Zaten yuksek protein alımı yonunden bir problemimiz olamaz. ortalama gunde 170 off gunlerde 140 gram gibi saf protein alımı soaz konusu.(tavuk eti ve katkısız protein tozlerından).Acııkcası kaymak ve tereyağ gibi yağ cesitlerini niye tukettigimi sorarsanız.Yasım 23 ve kolesterol gibi bir problemim olamaz ve sunu cok iyi biliyorum ki kolestrol seviyemizin yediklerimiz ile % 15 alakası var.KAymak ve tereyağın içinde dogal vitaminler cok yararlı basla maddeler de var.aam balık yagınıda 2-3 gram en az almak istiyorum.(fazla almıyorum cunku 3grmın uzerinde omega-3 damar catlamalarına ve kan sızıntılarına elverişli bir durum yaratıyor...Bilimsel makalelerde okumustum.)

En onemlisi birsey soracagım neden 2 ay sureyle dediniz? Ben bunu bir yasam tarzı haline getirmek isitiyorum...Bu arada 80 gram sırf yağ için miydi?Bir de bu diyette yağ alımı dusuk olmamalı diye biliyorum.Cunku enerji kaynagı olarak kullanılıyor yaglar, enerjik olmaya ihtiyacım var.Birde nasıl kas kaybı olabilir onu belirtirmisiniz? Cunku en son isteyecegim seydir:)

Tesekkurler...

Son düzenleme: 15 Nisan 2011
  18. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    bayadır ne foruma nede internete girebiliyordum ygs bitti derken okul sınavları girdi bu sefer sonra lys hazırlıkları falan derkende diet gitti :) ama bu sefer işin ucunu kaçırmayacak bir şekilde yeni programım ve hedeflerimi yazıcağım ama şunuda yazmadan geçemiceğim bu konuyu ilk açtığımdan bu yana özellikle coyote ve diğer bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim

p.tesi

07.00 1 ölçek whey protein tozu( suyla )
    7.45 3 yumurta ( 1 tanesi tam) 100 gr tam yağlı peynir
    8.00 okula çıkış
    11.00 1 tane elma (okulda anca bu diete uygun bu yeniliyor sanırsam)
    14.15 150 gram tavuk( tere yağında) yanında salata(marul havuç kuru soğan domates)
    16.00 2 ölçek jack3d
    16.30 antremana giriş
    18.00 1 ölçek protein tozu ( suyla )
    18.30 100 gram tavuk ( tere yağında)
    20.00 150 gram balık (fırında) isviçre uskumrusu diye satıyorlar burda bayağı yağlı bir balık+ salata

salı

8.00 okula çıkış
    11.00 1 tane elma
    14.15 100 gram tavuk
    16.00 150 gram tavuk, salata
    16.10 dersaneye çıkış
    17.45 2 ölçek jack3d
    18.30 antreman
    20.00 1 ölçek whey protein( suyla )
    20.30 150 gram balık salata

çarşamba
    07.00 1 ölçek whey protein tozu ( suyla )
    8.00 okula çıkış
    11.00 1 tane elma
    14.15 150 gram tavuk salata
    16.00 kardio( 30-45 dakika 8-9 seviyesinde sürekli aynı tempoda hafif koşu)
    16.45 1 ölçek whey ( suyla )
    17.30 100 gram tavuk
    19.30 balık salata

perşembe

8.00 okula çıkış
    14.15 100 gram tavuk
    16.00 150 gram tavuk salata
    17.45 2 ölçek jack3d
    18.30 antreman
    20.00 1 ölçek whey
    20.30 balık salata

cuma

8.00 okula çıkış
    14.15 150 gram tavuk( tere yağında) yanında salata
    16.00 kardio
    16.45 1 ölçek whey
    17.30 100 gram tavuk
    19.30 balık salata

c.tesi

8.00 okula çıkış
    11.00 1 tane elma
    14.00 150 gram tavuk salata
    15.45 2 ölçek jack3d
    16.15 antreman
    18.00 1 ölçek whey
    18.30 100 gram tavuk
    20.00 balık salata

pazar

8.00 okula çıkış
    11.00 1 tane elma
    14.00 150 gram tavuk( tere yağında) yanında salata
    16.00 100 gram tavuk
    20.00 balık salata
    22.00 1 ölçek whey

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:54 ----------

yukardaki beslenme programımdı şimdi yazıcağımda çalışma programım

p.tesi

göğüs biceps karın

salı

omuz bacak karın

perşembe

göğüs biceps karın

c.tesi

sırt kanat triceps karın bilek

bu şekilde bu arada bu diete başlamak isteyenler varsa soru sormak isterlerse elimden geldiğince dietle ilgili yardımcı olmaya çalışırım.

19. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    sabah whey protein gereksiz değilmi? sonucta gereken proteini alıyorsun ama sabah cok protein yuklersin vücuda. 3 yumurta, peynirde yeterince protein olur. idmandan once ve sonra alırsın whey'i. daha iyi olmazmı?

20. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi yorumunuz için teşekkür ederim soyliceklerimde yanlışım varsa duzeltin
    Şimdi vücut ortalama 8-10 saat uykuda besin almadığı için sabah kalkar kalkmaz en hızlı sekilde protein almalıyız bildigim kadarıyla suyla alınan whey 30-45 dakika icinde kana karışıyor fakat peynir ve yumurta daha çok casein proteini oldukları için geç sindiriliyor

Sayfayı Paylaş