Ketojen Denemesi

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve almansa tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar öncelikle. Ben de ketojen denemesine girenler kervanına katıldım bugün. Achilles'in sonradan tekrar düzenlediği programı uyguluyorum vücut ölçülerim yaklaşık olarak aynı olduğu için. Bugün 1. günümdü.

Sabahtan öğlene kadar gayet toktum. Öğlen yemeğinde yağı içtim ve ara öğüne kadar dayanamadan cevizleri yedim çünkü mükemmel bir mide bulantısı aldı başını götürdü. Cevizler de kesmedi birisi normal birisi de ekinezyalı iki bardak çay içtim bu önemli bunun ketosise girmemde bir sakıncası olur mu coyote ve achillesten özellikle yardım bekliyorum. ara öğünümü erken yemiş oldum birazdan akşam yemeğimi yiyeceğim bugün çok halsizim ilk gün olduğu için herhalde. Antrenman yapmayacağım. Kafein hapı almayı düşünüyorum yoksa antrenman öncesi bol kahve :D Gün bitiminde tekrar yazacağım. teşekkürler

2. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Başarılar dilerim. Yalnız baştan uyarayım sabrın yoksa daha 1. günden vazgeçmeni öneririm. Vücut 6. haftadan sonra diyete tam olarak adapte oluyor büyük bir çoğunlukla. Bu yüzden en az 2 ay bişey beklemeden sabretmen lazım. Bu süre zarfında da sporunu eksik etmeyeceksin tabii. Bu diyeti uygulamak çok kolay. Psikolojik etmenleri sadece sen aşabilirsin.

Çay içebilirsin şekersiz ve ya tadlandırıcısız olduğu sürece. Umarım uzun soluklu bir başlık olur da bizde elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

almansa bunu beğendi.
  3. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sabrım var achilles, bu yağları, kasları kaybetmeden eritmenin tek yolu bu gibi görünüyor fakat çok zor gelen bir şey yağı içmek. Buna kesinlikle bir çözüm bulmalıyım yoksa diyeti bırakmamın tek nedeni o olacak. Öğlen içtiğim yağın mide bulantısı şu an akşam yemeğimi yedim hala geçmedi ki akşam yemekte ıspanak pişirmiştim onun üzerine pişmemiş şekilde döktüm yine tiksindirdi. Çok önemli bu. Yardımını bekliyorum

4. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Yağı alabiliyorsan kırmızı etten alabilirsin ya da balıklardan. Olmadı yemekleri zeytinyağı ile pişir. Ceviz tüket.

5. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağol achilles. yağları öğünlerdeki miktarı değişmeden et,balık ya da cevizden tüketeceğim artık. antrenman süresince yorgunluk çok belirgin oluyor mu? kahve içeceğim senin gibi antrenman öncesi kafein için ve l-carnitin kullanıyorum hard-line. yalnız her gün gidemiyorum 1 cardio(interval) 1 ağırlık olarak çalışacağım. iyi midir sence?

6. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    İlk haftalar hissedersin. Toplamda 0 yan etki 6. haftada oluyor. 1 gün ağırlık 1 gün kardiyo en iyisi.

7. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    achilles sana iki sorum olacak. 1-idrardaki yağı nasıl fark edebiliriz hiç bir yerde ketostix bulamadım. 2- yağ içmek yerine kırmızı et yemeyi düşünüyorum ne yiyebilirim ne kadar yiyebilirim?(öğlen 25 gr yağ, akşam 30gr yağ) kıyma ya da sucuk uygun mudur?

8. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    İlla keto çubuğu alman şart değil. İdrarda yağ belli olmaz zaten. Ketonlar belli olur. Kıyma, sucuk uygun. Hiç daha önce kırmızı etle kalori hesabı yapmadım. Alttaki değerler doğruysa onlarla kalori hesabını yapabilirsin.

http://bebekler.blogcu.com/besin-degeri-tablosu/105565

9. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki bel bölgesindeki ve diğer tüm bölgelerdeki suyu ne zaman atmaya başlarım? yağı galiba 1.5 ay sonra atmaya başlayacağım, ve ketonlar nasıl belli olur?

10. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    2-3 gün içinde atarsın suyu. Yağ yakımı herkeste farklı başlar. Kiminde 3. günden itibaren kiminde 6.-7. hafta kişiden kişiye değişir. Ağzında metalik bir tat varsa ve çok fazla tuvalete gidersen ketoya girdiğini anlarsın. Arama kısmından ketojen diyet yazarsan başlıklarda yazıyor bunlar.

11. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    achilles çok sağol fakat aklımda şu an çok büyük bir soru işareti var. O da şudur ki; ben okuldan eve ptesi salı günleri saat 5.30 gibi geliyorum. diğer günler 4.45 civarı. salı-perşembe günleri dershanem var fakat eve uğrayıp yemeğimi yiyip gidiyorum. dershaneden eve 7.30da geliyorum. senin yemek programında bazı şeyleri atlıyorum bazen. mesela bugün dershaneye gitmeden sebze yemeğimi yiyemedim akşam yemeği içerisinde ve gelince antrenman yaptım evde dambıllarla basit bir antrenman. 1 scoop whey-su içtim. fakat 1.5 saat sonrasını bulmadan uyuyorum ben. o yüzden whey ile 1 tabak da ıspanak yedim. birazdan yatacağım beyaz peyniri yemeli miyim sence ne yapmalıyım bu karışıklığı önlemek için?

12. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Alman gereken kaloriyi tamamlayıp öyle yat. İlla o vakitlerde almak zorunda değilsin. Atıyorum öğlen yiyemediysen 50 gram proteini aşmadan alabilirsin. 50 gram proteini aşıyorsan öğlen yiyemediğin yemek yüzünden bu sefer aralarına 1-2 saat koyup tekrar ye. Önemli olan toplamdaki kaloriyi almak.

13. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  14. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar bugün ketojen denememin 3.günü ve diğer günlere göre bu sefer saatlerimi tam ayarlayabildim ve tam anlamıyla uyguladım diyebilirim. Sabah kalkar kalkmaz yarım litre su içtim. Kahvaltıda sucuklu yumurtamı lorumu marulumu yedim. Öğle arası yağ içemediğim için dana biftek, sebze yemeği, ton balığımı lorumu yedim. Ara öğünüm olan cevizleri erken acıktığım için 2 saat geçmeden tükettim :D eve gelince akşam yemeğimi yedim yarım saat - 1 saat sonra kahve içip interval kardiyo yaptım. Şu an geldim wheyimi içip dekstrozu aldım fakat besin desteği olarak değil beyaz şekerden aldım (15gram) Achilles bunda bir sorun olur mu? 1-1.5 saat sonra kaşar ve sebze yemeği yiyeceğim arından yatmadan peynirimi yiyeceğim hep böyle geçmesi dileğiyle :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:06 ----------

arkadaşlar bu arada ilk günki yağ oranımı ve kilomu da yazayım
    %16 civarı bir yağ oranım var
    1. Gün->86.5
    2.Gün->84.5(Su attım baya galiba ama görünürde pek bir değişiklik fark edemedim.)
    3.Gün->84.3
    Her sabah okula gitmeden önce kilomu gireceğim ve akşamları da günlüğüme devam edeceğim

15. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Bazı kesim hiç dekstroz kullanmıyor bazılarıysa 10-15 gram arası kullanıyor. Kişisel tercih biraz. Dekstroz seni 1-2 saat ketosisten çıkarır ama farklı yönden katkıları var.

Ayrıca tam değişiklik beklemek için daha çok vaktin var. Daha çok başındasın diyetin.

16. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mesajım silindi az önce. malum olan türk markasını biliyorsundur(google'da aratınca tek dekstroz ürünü o çıkıyor) onun 750gram dekstroz tozları var ondan kullansam iyi midir sence? Ve bu pazartesi arkadaşımın doğumgünü var alkol ve 1 dilim pasta(belki de yemem) sakıncalı olur mu?

17. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar 3.günün de sonuna geldik. Bugün tam anlamıyla uyguladım diyeti ve güzel de bir interval koşu yaptım. Yarın kilomu ölçeceğim ve en yakın zamanda yağ kas oranımı ölçtürüp buraya gireceğim. iyi geceler

18. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün 4. gün
    Kilom-> 83.8 hyper_
    Evet arkadaşlar dünki intervaldan sonra galiba bol su attım. Yağ da yaktım.Bugün interval antrenmanımı düzene sokacağım ve intervalla beraber gün aşırı body programımı uygulayacağım yıkıma uğramamak için dumbelllls . İyi günler hepinize

19. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    İstediğin marka dekstroz kullanabilirsin. Karb. yükleme gününde istediğin şekilde yiyebilirsin yeter ki kaloriyi abartma. Tabii temiz bir karb yükleme yaparsan daha rahat tekrar ketoz duruma girersin o ayrı durum. Çok özel durumlar harici alkol almanı önermem ama 1 dilim pasta korkmadan ye.

20. almansa

almansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar dün günlüğü giremedim özel sebeplerden dolayı,
    4.Gün -> beslenme programımı tam uyguladım, biceps bilek çalıştım.
    5.Gün -> Galiba vücuttaki suyu atıyorum bel yanlarındaki incelme fark edilecek derecedeydi bugün. Beslenme programımı tam uyguladım fakat 5 tane kabuklu badem yedim. Birazdan kardiyoya çıkacağım bir bardak kahve içip. Salı günü de kreatin elime geçecek faydasını göreceğimi düşünüyorum. Gün sonunda tekrar yazmaya çalışacağım.

Sayfayı Paylaş