Kereminho - Yağ yakım amaçlı beslenme programı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve kereminho tarafından 29 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kereminho

kereminho Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bu aralar yağ yakımıyla uğraştığım için kendime göre bir diyet listesi hazırladım. Boy 1.80 kilo 77. Kilomu korumak için günlük almam gereken kalori 2500 ama yağ yakımı döneminde olduğum için daha düşük kalorili bir liste hazırladım. Vücut düşük kaloriye alışmasın diye de 2 gün (salı-cuma) yüksek kalori günü koydum böylece carb-cycle yaparak yağ yakımını son sürat sürdürmeyi planlıyorum. Antrenman günlerim pazartesi, salı, perşembe ve cuma. Çarşamba günü de sabah uyanınca aç karna sahile koşuya çıkıyorum 45-50 dk kardiyo amaçlı. Beslenme listemi paylaşıyorum, bugün oturdum 2 saat bununla uğraştım. Bu arada IF beslenme sistemini uyguladığımı da belirteyim. Tecrübeli arkadaşlardan olumlu-olumsuz tavsiyeleri ve yorumları duymak isterim.

image.jpg

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Günler arasindaki KH,protein farklari asiri geldi bana carb-cycle yaptigini söylesen bile.Ayrica IF diyette nasil sabah öglen ve aksam ögünleri oluyor?IF de 6 saat beslenme 18 saat oruc olarak biliyorum.

3. kereminho

kereminho Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    3 öğün olan 2 günüm var sadece bunlarda carb-up günleri yani diğer 5 gün 2 öğün tüketiyorum. Intermittent fasting'de vücut minimum 15-16 saat aç bırakılıyor ben de 8 saat beslenme ve onu takiben 16 saat aç kalarak IF sistemine sadık kalıyorum. 3 öğün aldığım günler de beslenmemi bu 8 saatlik dilime sığdırıyorum. Yüksek karbonhidrat aldığım günler ise vücut düşük karbonhidrata alışıp açlık moduna girmesin diye, bir nevi vücudu kandırmaca var yani "açlık maçlık yok herşey yolunda yağ yakımına devam et" demek gibi. Bakalım sonuç aldıkça burayı güncelleyeceğim zaten.

Bekci bunu beğendi.
  4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    yazdiklarina katiliyorum fakat IF yaparken 8 saatlik beslenme ne zaman sabah ile aksam arasindaki farkmi 8 saat?yoksa aksam ve sabah arasindakimi?bu 8 saatlik yeme sürecini göremedim atiyorum sabah basladin yemeye sabah 8 de yedin aksam yemeginide 16 da yiyip IF yemi geciyorsun?

5. kereminho

kereminho Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    İlk öğünümü 12.00 veya 13.00'da alıyorum ikinci öğünümü ise akşam 20.00 gibi alıyorum. 20.00'dan sonra ertesi gün 13.00'a kadar birşey tüketmiyorum yani 17 saat açlık 7 saat beslenme aralığı yakalayabiliyorum. Antremanlarımı ise fasting aralığında sabah aç karnına yapıyorum. Antreman bitiminde aldığım proteinle beraber fastingi bitirip beslenme aralığına girmiş oluyorum.

6. kereminho

kereminho Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Biraz oynama yapıp son haline getirdim listeyi. Haftasonları düşük kalorili beslenip pazartesi günü yükleme yapacağım. Salı, çarşamba, perşembe yine haftasonu kadar olmasada düşük kalorili beslenip cuma günü bir yükleme daha yapacağım. 1 Haziran'dan itibaren pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere full body antreman sistemine geçeceğim. Salı ve perşembe günleri sahilde kardiyo. Haftasonu dinlenme. Ayrıca IF'ye devam. Vücut ne olduğunu anlamadan yağ yakmaya devam edecektir diye düşünüyorum. Haftalık toplamda 4500 kalori açığım olacak, 1 gram yağ 9 kalori olduğuna göre haftada 500 gram yağ yakımı gerçekleşecek ki bu da çok ideal bence, ayda 2 kilo yağ yapar. Yarın vücut ölçümümü yaptırıp haziran ayında bu beslenme programını uygulayacağım, ay sonunda bir vücut ölçümü daha yaptırıp sonuçları karşılaştıracağım. Eğer iyi sonuç verirse Temmuz ayında da uygulamayı düşünüyorum.

--- Mesaj birleştirildi, 29 Mayıs 2014 ---
    Bu da motivasyon amaçlı dün sahilde koşarken çektiğim bir fotoğraf olsun :)

Son düzenleme: 29 Mayıs 2014
  7. kereminho

kereminho Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Ölçümü yaptırdım, ay boyunca yukarıda son halini verdiğim beslenmeye uyarak temmuz başında bir ölçüm daha yaptırıp karşılaştırma yapacağım.
    Umarım sonuçlar güzel olur :)

kerem olcum.jpg

Son düzenleme: 5 Haziran 2014
  8. kereminho

kereminho Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Programla beraber full body antreman sistemini uyguluyorum pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere haftada 3 kez. Salı ve perşembe günleri sahilde koşuya çıkıyorum sabah uyanınca. Beslenme ise yukardaki listeyi 10 gündür harfiyen uyguluyorum 1 kilo gitmiş bile. Daha da önemlisi uzun süredir 82 cm'de takılıp kalan bel ölçüsü 81'e indi. Ay sonunu merakla bekliyorum.

9. kereminho

kereminho Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bel çevresi sonunda 80li rakamlardan kurtulup 79 cm'i gördü 2 senedir ilk defa. Pazar günü ölçüme gideceğim, sonucu merak ediyorum.

10. kereminho

kereminho Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Ölçüme gittim bu sabah, geçen ay ki ölçümle kıyaslayınca kilo 75.6'dan 76.2'ye çıkmış, yağ oranı 14.8'den 13.9'a inmiş, 600 gram yağ atmışım 1.2 kilo(900 gramı su) kas kazanmışım, bel çevresi 82 cm'den 79 cm'e inmiş. Akşama analizi scan edip atarım yine başlığa.

Sayfayı Paylaş