1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Kerem'in Resimleri

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve kerem tarafından 29 Ocak 2006 başlatılmıştır.

1. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Boy 1.80 kilo 88 yaş 30 bir yıldan beri çalışıyorum. Daha önce de ara ara çalışıp ara vermiştim. Jinekomasti mevcut birde göbek yağlı biraz. Yorumalarınız için şimdiden teşekkürler. [​IMG]

2. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    cok kasmışsın kendini,yağ yakıcı kullan!

3. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Yağ yakıcıdan önce bence gogüs (jinekomasti) problemini halletmesi gerekiyor bence...

4. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    carnitine kullanıyorum

Arkadaşlar ilginize şimdiden çok teşekkürler. YAğ yakıcı kullanıyorum özellikle l-carnitine bunun haricinde c vitamini, B vitamini komplexleri + Saf arginine monohydrate ve GH Stack kullanıyorum. Antrenmanlarda terliyorum ve mekik hareketlerini çok yapıyorum ama yine de çok yavaş eriyor. Jinekomasti için yüksek ihtimalle cerrahi operasyon geçireceğim teşekkürler...

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  6. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    ilk baştan arkadaşım jinekomasti ameliyatı ol bence...Senin daha ii gözükmen açısından.Omuzlar çok zayıf..karındaki yağlarda erimesi gerekiyor.Sıkı bi diet seni beklior sanırım...

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Jino´nun nedeni ne oldugunu biliyormusun ? ilaclardanmi kaynaklaniyormu yoksa ?
    Evt cerrahi ameliyat gerekli..

Biraz bilgi:

Erkek Memesinin Küçültme Ameliyatı (Gynecomastia)

Jinekomasti nedir,kimler jinekomasti ameliyatı için adaydır ?

Erkek memesi kadın memesine göre normalde kalıntı halindedir. Değişik hormonal, tümöral nedenlerle ve bazı ilaçların etkisi altında erkek memesi büyüyebilir. Çoğu kez belirli bir neden olmadan, yapısal olarak büyür. Atletik yapıdaki genç bir erkeğin ,özellikle genç erkeklerde ,memelerinin büyük olması ciddi psikolojik sorunlara yol açar. İlaçla tedavisi yoktur, ancak ameliyatla küçültülebilir.

İri erkek memesinde iki farklı patoloji olabilir; yağ dokusunun artması veya meme dokusunun fazlalığı. Birinci tipte, memenin büyük olmasının sebebi artmış yağ dokusudur. Bu tiplerde liposuction (Vakumla yağların emilmesi)yöntemi uygundur.İkinci tipte yani meme glandının fazlalığına Bağlı jinekomastilerde ameliyatla fazla meme dokusunun çıkarılması gerekir.

Ameliyat

Ameliyat hastane koşullarında ,lokal veya genel anestezi altında ameliyathanede yapılır. Meme başı normal meme derisi sınırından bir kesi yapılır,fazla meme dokusu çıkarıldıktan sonra ameliyat kesisi dikilir.Ameliyat izi erken dönemde belirgindir, zamanla kaybolur. Ameliyat 0.5-1 saat sürer. Hasta aynı gün evine gidebilir.

Ameliyat sonrası

Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Ağrı minimaldir. Kısa sürede kendiliğinden geçen şişlik, morumsu renk değişimi, yanma hissi olabilir. 7-10 gün sonra dikişler alınır.

Normal hayata dönüş

Hasta 2-7 gün içinde içine dönebilir. 6 hafta ağır spor yapmaması önerilir. Jinekomasti ameliyatı iyi ve kalıcı sonuç verir. Kısa bir ameliyatla psikolojik sorunlara yol açan şekil bozukluğu düzeltilmiş olur.

8. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Re: carnitine kullanıyorum

Kesinlikle dostum internette çok örnekleri var...Bu ameliyatı olanlar sorunsuz ve eskiye göre çok daha estetik bir gorunumde hayatlarına devam ediyorlar...

9. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Peki ben bir soru sorayım öyleyse.

Diyelimki kişi jinekomassi.Vücüt yağ oranı da %17-18 civarında.Bu kişi vücut yağ oranını %9-10'A indirirse görüntü olarak bir değişim olur mu?
    Yani benim bildiğim jinekomsat herhangi br egzersizle geçirilemiyor yani cerrahi operasyon şart.yani önceden yağlı olan bir kimse yağ oranını %10'a
    geriletirse meme uçlarında biriken yağ önceki gibi mi olur yoksa oldukça küçülür mü?

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bu rahatsizligin derecesiyle alakali sanirim, az bir miktar doku sertlesmesi ve cikintisi olan biri ile ileri seviyede bir hastanin durumlari ayni degil.
    Mesela arkadasin bence az bir problemi var, elbette cerrahi mudahale eminim cok faydali olur ama mesela Kerem arkadasimiz 5-6 kilo yag yaksa, ben eminim problem ciddi oranda azalacaktir, ben cok abartili bir durumu oldugunu dusunmuyorum.

11. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    despo aslında arkadaş fazla yağlı diyetle bence düzelebilir çünkü bana jinoko gibi gelmedi sadece fazla yağlı bide artık 30 yaşında epki ve tepkime nekadar olur onuda bilmem ama diyet şart

12. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    aynı kalıyor

Yapılan ultrason neticesinde kadınsı meme dokusunda artış ile birlikte Gerçek Jinekomasti teşhisi kondu. Zayıf da olunsa, kilolu da olunsa göğüs kasının üzerinde yağ gibi yani kadınsı meme dokusu var. Bunun tek çözümü cerrahi müdahale. Kilolu kişilerde daha çok sarkık ve kötü duruyor. İlginize teşekkür ederim..

13. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Ah Jinekomsat Vah Jinekomast

Kerem bilmiyorum sende oluyor mu ama bende jinekomasttım.Mesela t-shirt giydiğim zaman çok rahatsız oluyorum.
    Çünkü göğüsler çok belli oluyor.Yani tek isteğim şöyle normal bir t-shirt giyip dışarı çıkmak vallahi :D Yani bilsemki göğüslerimin durumu düzelecek hemen
    sıkı bir diyete başlayacağım ama işte tam geçmiyor deniliyor ki doğru ama tam geçmesede eskisinden çok daha iyi duracaksa hemen diyet yapıcam vallahi.
    Biri beni motive etsin arkadaşlar:) Lütfen işin cerrahi kısmını yazmayalım çünkü o konuda bilgim var :)

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Walla bu isin ilaci diet o zaman, ameliyat olmayi su asamada goze alamiyorsan, siki bir diet ve bence, alt gogus calismasi durumunu ciddi anlamda duzeltir.
    Zira gogus ucunun en belirgin oldugu yer alt gogus, yag miktarini azaltip, alt gogusleri guclendirdiginde durumun onemli olcude duzelecegini tahmin ediyorum.

15. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    diyetle alakası yok

Jinekomastinin diyetle hiçbir alakası yok. Zayıflama ve diyetle jine daha çok belli oluyor. Çünkü göğüste yağ tabakası olsa canım kurban. Hiç sorun değil ... 1 ay yemezsin olur biter.. Keşke öyle olsa. Cerrahi müdahale tek çözüm. Çünkü kasın üzerinde doku büyümesi var. Yani kadınsı doku artışı... Çözüm cerrahi. Basit bir cerrahi operasyon. Az ağrılı sızılı bir müdahale 2-3 saatte taburcu. Ve 1. hafta ile 10 günde iyileşme. Başka yolu yok. Yoksa insan içine çıkamazsın...

16. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    vallahi tüm hayallerim yıkıldı :x

cerrahi müdahaleden başka bir yağ olma operasyonu daha varmış bir doktor arkadşıma sormuştum eğer ameliyat olmak istemiyorsan bu yöntemi denersin demişti.ama cerrahi ameliyat kadar etkili sonuç vermiyormuş...

17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Re: diyetle alakası yok

Yanlis bilgi veriyorsun Kerem, bal gibi dietle alakasi var, ama israrla belirttigim gibi, bu rahatsizligin asamalari vardir.
    Mesela Fight Club'ta cok ileri bir asamasi isleniyordu, Meat Loaf'in canlandirdigi eski vucutcu karakteri, artik olayin asmis bir boyutuydu. Adam diette yapsa o gogus tabakasini azaltmasi mumkun degil ama cok az bir sorunu olan bir insan, dietle sorunu buyuk oranda cozebilir.
    Maddi durumu olmayan ya da bicak altina yatmaktan cekinen birisi bence diet ve belirttigim alt gogus agirlikli idman programiyla durumu biraz olsun kurtarabilir.
    Umutsuzluga kapilma sakin arkadasim.

18. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    yazilanlari tam olarak okumadim. Yanliz anladigim kadariyla jinekomasti hastaligi ile sismanligi karistiriyorsunuz. Jinekomasti hastaliginda, vucut yag oraniniz dusuk olsada fazla meme dokusu nedeniyle belirli olur. Tabiki dokunun üzerindeki yaglar azalabilir ona bisey diyemiyecem.

19. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
  20. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0