Kepek ve Yüzde dökülme

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve xrepla tarafından 31 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xrepla

xrepla Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yaklaşık 5 senedir bu problemim devam etmekte. Kullanmadığım kepek ilacı kalmadı doktorada gittim. Ama o ilaçlar ve şampuanlar işe yaramıyor nemlendirici krem sürüyorum suratına yinede nafile.

Yazın kepek sorunu olmuyor günde iki kere yıkandığım için herhalde fakat kışın 2 günde bir yıkanıyorum sorun bu olabilir mi acaba ?

sıcak su, iyi yıkamıyorsun, nemlendirici kullan, kepek şampuanları - ilaçları bumları çok denedim o yüzden başka fikri olan varsa yazsın lütfen.

çaresi nedir ?

benim özel hastanede gittiğim doktor çaresi yok deyip kepek şampuanını suratına sür demişti ve türkiyede satışı yasak olup yurtdışında saılan bir ilacı getirt sür demişti.

kadına çok sövmüştüm doğrusu hay dedim seni buraya doktor yapana. nasıl çaresi olmaz :( kafa_

2. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Aynı sorun bendede var. Kepek için işe yarayan şampuan bir iki ay sonra işe yaramaz hale geliyor ve tekrar değiştiriyorsun felan. En iyi kepeğe karşı etkili şampuan bile belli bir süre sonra işe yaramaz hale geliyor. Deri dökülmesi için şampuan ve krem bir yere kadar ama bol su tüketmek çok önemlidir.

Bu arada doktorların çelişkisi ve hatasından bıkmış biri olarak eğer bir doktora gideceksen mahalle arasında bulunan sağlık ocaklarında ve devlet hastanesindeki pratisyen, asistan, araştırma görevlisi gibi yarım doktorlardan uzak durmakta fayda vardır. Ne demişler yarım doktor candan eder...

Alanında ün elde etmiş doktorlar tarafından bunlara ''reçete doktoru'' denir ve hangi reprezant daha çok promosyon veriyorsa onun ürününü reçete ederler.
    O yüzden öğretim görevlisi farkı vererek branşına göre yrd.doç.dr, doç. dr. ya da prof. gidilmesinde fayda var.

xrepla bunu beğendi.
  3. Adanalı01

Adanalı01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim öncelikle geçmiş olsun.Benim tahmin ettiğim kadarıyla sende seboroit dertmatit ve inatçı kepek sorunu var bununda temel sebebi karaciğerin normalden fazla yağ üretmesi ciltteki gözeneklerin zamanla kapanması ve iltihaplanması saçlı deride ise normalden 7-8 kat hızlı yenilenmeye yol açması buda kepek sorununu oluşturuyor.Bu tarz sorunlar genellikle kış ve sonbaharda artarken ilkbahar ve yazın azalır.Güneş ve deniz(tuzlu su) bu duruma yazın iyi gelir.Ilık suyla saçlarına masaj yapar şekilde yıka saçlarını cildin içinde kükürtlü sabun kullan eğer sorun daha ciddiyse ve sen kesin çözüm istiyorsan bu işin uzman doktoruna git ve dataylı şekilde problemini anlat.Meşhur bir sivilce ilacı var o ve bazı antiyobitikler var ayrıca bitkisel tedaviler var muhtemeden en az 6-7 ay uygulaman gerekicektir eğer sorun çok ağır değilse ciddi şekilde iyileşme olucaktır ama bunlar tabikide yan etkisi olan ilaçlar o yüzden kesinlikle doktora gözük ve derdini anlat .Sivilce ilacı dememin sebebide kronik sivilcede aynı sorun yüzünden oluşur yani karaciğerin fazla yağ üretmesi bunun sonrası gözeneğin kapanıp iltihaplanması şeklinde yanlız senin dezavantajın seboroit dermatit ve inatçı kepek sivilce sorununa oranla daha zor çözülür ama yinede yüksek şansın var bu işin uzmanı olan bir doktor tedavi edebilir.Bu sitedede muhtemeden vardır daha önce roaccutane kullanan(sivilce ve cilt yağının azalması için onlardanda bilgi al internettede sebeoroit dermatit ve kepek dersen yeterince bilgi alabilrisin ama dediğim gibi kesinlikle uzman bir dermatoğa git dostum tekrardan geçmiş olsun

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Benim de denemediğim ilaç kalmamıştı, en sonunda ulan bir de şu kocakarı ilaçlarnı daha doğrsu tavsiyelerini dinleyeyim dedim, gittimmarketten elma sirkesi aldım, bir pazar sabahı banyoda pamuk ile sirkeye bandırıp saç diplerine masaj yaptım, tüm kafaya uyguladım. Hatta etkisi uzun olsun diye bir de sakal traşı oldum ( yani kafa sirkeli halde biraz daha uzun durdu) sonra güzelce yıkadım. Kepeği çözdüm. Arada ayda bir yapıyorum, güzel gidiyor. Hatta yüzüme de sürüyorum, yüzümdeki pul pul dökülmelerin de önüne geçiyor...

5. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    seboreik dermatit olmuşsun, malesef kronık bır rahatsızlık, hastalık.

cildiye dr ye gittim doktorda bile vardı : ) bu rahatsızlık yuz cevresinde saçta gorülüyor.

stres başlıca sebebleri. dr nin verdiği ilaçlar: konazol şam. Fucicort krem, Tetradox kapsul, Psovate losyon kesinlikle çok etkili sonuç alamayanlar birde bu yazdığım 4ünü kullansın..

Son düzenleme: 16 Ocak 2011
  6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    En az 5-6 yıldır benı hayattan bezdıren sorunun seboreık dermatıt oldugunu sans eserı bu konuya gırmem sayesınde ogrendım saatlerdır hakkında okumadıgım sey kalmadı..

Gercı okuduklarımdan gecmeyen bır rahatsızlık oldugunu ogrendım ama en azından bu kadar sene sonra sorunun ne oldugunu ogrenmek ve ona gore ısı cıddıye alma fıkrı benı rahatlattı..

Gercekten Allah sabır versın bıze..

7. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bu rahatsızlık beni çileden çıkardı.aynı sorun bendede var seboreik dermatit.elma sirkesi kalıcı çözüm değil.çünkü sorun dıştan halledilecek bir sorun değil.karaciğerin aşırı yağlanması ve bağırsaklarda mantar oluşması sorun.karaciğeri yağdan kurtarmak ve bağırsaklardaki mantarlları temizlemek kalıcı çözüm.doktorlar kortizon öneriyor.kullandığın sürece iyisin.burakınca aynı hastalık devam ediyor.kortizonunda ne kadar zararlı olduğunu biliyoruz.roccutane öneriyor.oda geçici çözüm.artık koca-karı ilacı diye tabir edilen ürünlere dadandım bende.burnum,kaşlarım,saç derim pul pul dökülüyor:( ibrahim gökçekin seboreik egzama kürü var şimdi onu araştırıyorum.

8. xrepla

xrepla Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bir yerde fazla masturbasyon yapmanında sorun olacağı yazıyordu. deride aşırı kuruluk yaratıyormuş.ama asıl sorun kuruluk mu yoksa çok fazla cildin kendisini yenilemesi. yazın eser kalmııyor ama kışı maalesef nemlendiricilerle geçiriyorum. saçımı 3 numara yapıyorum zeytinyağı falan sürüyorum ama nafile.

Sayfayı Paylaş