Kepek ekmegi kilo vermek için yeterlimidir ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Lionss tarafından 25 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar diyet yapıcam 2 ayda 6 7 kilo civarı vermek istiyorum ve bunu saglıklı bi şekilde yapmak istiyorum diyeti cardio ile destekliyorum ekmek olarak kepek ekmegi yiyorum ama şunu merak ettim bi kepek ekmegini bir gün içerisinde yesem ne kadar kalori alırım ? Boy 180 kilo 80 diyet listem şu şekilde

Sabah
    2 haşlanmış yumurta 4 dilim kepek ekmegi genelde 2 parmak genişlliginde kesiyorum

Öglen
    Genelde öglen yemegini yemiyorum dogrusu yiyemiyorum desem yeridir ne kadar ugraşsamda 2 3 dilimden sonrası gitmiyor o yüzden 2 dilim kepek ekmegi yanında 1 elma

Akşam
    3 dilim kepek ekmegi bi tabak yemek ne olursa :D

Son düzenleme: 25 Şubat 2014
  2. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    ne olursa demişinde patlıcan musakka olursa kepek ekmeğinin amacı nedir :D

3. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Onları yapacak zaman yok ki kavurma sulu yemek çorba yada ızgara et balık türvi şeyler oluyor genelde arada sırada onlar çıkıyor :D

4. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    ögle yemegi yemeden aksama kadar nasıl duruyosun :D

5. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    bilmiyorum ben kendimi bildim bileli öglen yemegini fazla yemem oda halsiz düşmemek için yiyorum zorlaya zorlaya mide almıyor sanırım metobolizmam yavaş bunla alakası olabilirmi hani arkadaşlara bakıyorum adamlar karnım acıktı flan demeye başlıyorlar bende bişey yok bazen yarım döner flan alıyorum onu bile bitiremiyorum :D

6. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    evet metabolizmayla alakalı olabilir benimde bir arkadasım var benden az yiyo 1,70 boy 100 kilo doktor metabolizmasının yavas oldugunu soylemıs .

7. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    O kadar site araştırdım bir türlü zayıflama diyetinde hangi ekmek yemeli onu net olarak söyleyen tek bir site bile bulamadım.Sanırım doktora gidicem yine ona da zaman yok.

O öğlen yemek yememe olayı bende de var.Ama ne kadar az yersen metabolizma o kadar yavaş çalışıyor diyorlar.Yemek programın hakkında birşey diyemem ama ben 115 kilo olduğum halde 2 parmak kalınlığında 3 dilim ekmek yersem geceye kadar daha birşey yiyemem.Bence ekmeği tek parmak kalınlığına indir ve benim gibi ufak ufak lokmalara bölerek ye.Ufak lokma sayısı çok oluyor sanki çok yemişsin gibi psikolojik bir tatmin yaratıyor.

fatalrhyme95 bunu beğendi.
  8. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Sagol dostum çok güzel bi teknik bulmuşsun o kepek ekmegi konusunda bende bişeyler bulamadım bazen 200 küsür kalori var diyorlar bazen beyaz ekmekle aynı diyorlar dogru dürüst bilgi yok en iyisi abartmamak öglen programını biraz geliştiricem az ekmek olsada yanında bişeyler atıştırıcam metobolizma hızlanmalı :D

9. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    kepek ekmeğini kesip eti lifalif yulaf ezmesini kullan içinde bol mitarda protein karbonhidrat bulunuor en önemlisi tokluk hissi için lif ekmek yiyorsanda esmer ekmek kullan öğlen mutlaka ye ilk aylar verdiğin kiloya aldanma vücut su atar ve 3 ana 1 ara öğün ye vücut önce karbonhidratı yakmaya başlar eğer yeteri miktarda karbonhidrat tüketmiyorsan kaslardan yakmaya başlarsın tam terside karbonhidrata yüklenip proteini çok tüketirsen busefer kilo veremezsin bunlar çok orantılıdır yani böyle beslenirsen bundan 3 ay sonra 20 kiloda versen vücudunu beğenmiceksin çünkü sarkıcak ve çok orantısız bir şekilde zayıflıcaksın. bizzat deneyimlerime dayanarak söylüyorum bunu yemek değil düzensiz beslenme kilo aldırır kolay gelsin.

10. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşım yazını yanlış anlamadıysam sende kilo verme çabası göstermiş birisin.Şunu sormak istiyorum, zayıfladıkça sarkmaların önüne geçmek için uyguladığın yöntem neydi?Bir spor salonunda BB mi yoksa günlük kardiyo şınav mekik gibi basit hareketler mi?

11. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Toplasan 6 kilo vericem sarkma olacagını sanmıyorum karın kasları bu aralar aç buçuk belli oluyor alt yapı var benim bildigim sarkma hızlı kilo verince oluyor bide kasları yakarsan ki kaslarım yanmaz agırlık çalışmıyorum ayrıca yulaf ezmesi flan ters işler en fazla sabah kahvaltıda tüketirim ekmek olmadanda olmuyor alışmış bikere bünye :D

12. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    ben bu sene içinde 132 kilodan 95 ek adar düştüm forumda konularım fotoğraflarım var sarkmanın önüne geçmenin en ama en büyük olanağı beslenmedir ne kadar mekik şınav çekerseniz tabiki yağların altındaki kaslar gelişicektir ama siz beslenmediğini zaman o yağlarla beraber okadar uğraştığınız kaslarda yok olup gidicektir bunla beraber sarkmalar ortaya çıkar ama düzenli olarak beslenirseniz ve kardiyo yaparsanız bu gibi durumlarla karşılaşmzsınız şınava mekike gerek yok iyi beslenin ve kardiyonuzu mutlaka yapın emin olun herhangibir sarkma meydana gelmicektir tabiki istisnalar haric. zaten belirli bir süreden sonra yani boyunuz kilonuz yaşınız kaç bilmiyorum ama salon hocanız o sarkmaları %.100 engellemek için ağırlık antremanlarına başlatıcaktır sizi sizin üstünüze düşen beslenmeniz.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Şubat 2014 ---
    öyle düşünmeyin kasları yakmak için ağırlık çalışmanıza gerek yok beslenme bu işin temelidir 6 kilo hiç birşey benim tercihim yulaf ezmesidir musli hariç. sade olanlar içinde vücudunuzun bu spor için gerekli neredeyse tüm besinlerini taşıyor zaten günde max sabah 8 kaşık akşam antreman öncesi 5 kaşık yerseniz acayip enerji verir ve bu enerjiyi doğru şekilde atmanızı sağlar yanında birde sade türk kahvesi ve 2si bir aradayla güzel bir kombine yapabilirsiniz bunlar çok ince ayrıntılar hiç yoksa 1 hafta deneyin derim.

Burak Can bunu beğendi.
  13. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    bende sürekli kepek ekmeği yiyorum. Kepek ekmeği tek başına zayıflatmaz ancak; beyaz ekmek yediğiniz tekrar yemek istiyorsunuz. Ama kepek ekmeği yediğinizde iştahınız kesiliyor tekrar yemek istemiyorsunuz. Pekte tadı güzel değil. Ben onun için kızartarak yiyorum daha güzel oluyor. Hem kalori olarak da daha düşük kalorisi var.

14. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi arkadaşlar, bu konuda bilgisi olan şurada bizi aydınlatırsa iyi olur aslında.Bizler bir şekilde kilo vermeye çalışan insanlarınız.Ve forumda profesyonel arkadaşlar var.Evet ekmeğin hiç bir türlüsünü mümkünse yememek lazım.Ama biz kilolu insanlar birşeylere alışana kadar belirli bir sürede ancak ekmeği kesebiliriz.Bunu yaşam içindeki tempo da etkiliyor.Bu nedenle ekmeği yavaş yavaş kesmek zorundayız.Bu süreçte, diyetimize destek olarak ve zayıflamada daha etkili olarak hangi ekmeği ''evet budur' diyerek tavsiye edersiniz.

15. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    çavdar ekmeği şu unonun çavdarlı olanı protein miktarı yuksektir kalitelidir paketi 5 tl gibi bişi 3 gün yersin zaten s.k tarihine kadar da bayatlamaz bozulmaz ben senelerdir yerim yemekleriniz de onu tüketin fırınlar da çavdar ekmeğinde beyaz un çok fazla katılır ucuzdur ama tartışılır protein ağırlık beslenin öğünleri çok fazla yapın 3 2 öğün gibi kısıtlamayın doyana kadar yemeyin karboyu azaltın şekeri azaltın mümkünse bırakın zordur ama alışınca kolaydır kola içmeyin içersenizde zero için ama sadece bırakana kadar tabi tatlandırıcı kullanmayın ne kadar az şeker okadar iyidir zordur ama alışana kadar diyeti bozmayın kendinizi ödüllendirdiğinz günler belirleyin çok basit karmasık değil ancak sabrınızı zorlar

Burak Can bunu beğendi.
  16. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Şekeri hayatımdam çıkaralı çok oldu.Önce stevia bitkisi ile (tatlandırıcı hiç bir oluşum yok tamamen bitki yaprağı şeker oranı 0) sadece sabah ilk sabah çayımı tatlandırırım o kadar.Gerisi bütün çaylarım şekersiz.Alışınca daha etkilemiyor.Tuz, Türk böbrek vakfı ve Türk kalp vakfına danışıp bir markanın diyet tuzunu kullanıyorum.&70 potasyum %30 sodyum.Zaten sodyum su bile içsem yarıyor denilen olaya sebep oluyormuş suyu vucutta depoluyormuş.Sebze ağırlıklı besleniyorum daha çok ama içinde kıyma falan oluyor sebzenin.Kola zaten gitti paso ayran :D Uno çavdar ekmeğini araştıracağım etrafımda satan yer varmı.Tek derdim ekmek için doğru tercihi yapmak şu anda.Gerisini bir şekilde ayarlıyorum.Tek derdim doğru ekmek tercihi şu anda.Onu hallettim mi gerisi gelecek.

17. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    süpermarketlerde bulabilirsin şok migros mahalle marketleri filan filan

Burak Can bunu beğendi.
  18. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    redpack, sevgili arkadaşım, az önce yanımda çalışan elemana arabaya bin bütün marketleri dolaş ve bana uno nun çavdarlı ekmeğini bul getir dedim, sonuç olarak eleman bütün marketleri ve bakkalları dolaştığı halde eli boş döndü :) Sanırım ilçede yaşamanın dez avantajı olsa gerek :) Neyse ismi lazım değil bir market zincirinin burada marketi var orada çocuklara söyliyeyimde getirsinler bari :)

redpack bunu beğendi.
  19. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    büfedeki kepekli halk ekmeleride oldukça besleyicidir günde en fazla mümkünse 4 dilim yenmeli zaten yavaş yavaş mide alışıyor artık canınız ekmek istemior aramıorsunuz ama benim uyguladığım ve süper sonuç aldığım ekmek yerine ve antremanlara gitmeden önce kullandığım yulaf ezmesi her derde deva :D bir spor yapıomusunuz

Burak Can bunu beğendi.
  20. tarikaydin

tarikaydin Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kocaeli
    Ben olsam sabah 3-4 dilim yerdim, bir daha hiçbir öğünde yemezdim :)

Sayfayı Paylaş