Kendini Savunmak Amaclı En Kısa Sürede Öğrenilebilen Dövüş Sanatı/Sporu

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Scoobz tarafından 25 Mart 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Kendini Savunmak Amaclı En Kısa Sürede Öğrenilebilen Dövüş Sanatı/Sporu hangisidir?

muay thai
    box
    kickbox

Bu üçünü yazabiliyorum sadece cünkü yaşadığım şehirde sadece bu üçü var. Kararsız kaldım en az enerji harcaması yaşanarak bunlardan hangisi en kısa sürede öğrenilip sokakta kendini koruyabilcek kapasiteye ulaştırır insanı?

Cevap olarak bunlar boş önce yürek kürek gerek yazacaklar cevaplamasın konuyu.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer olaya sokak dövüşü olarak bakarsak bu üçlüden ben kickbox u seçerim. Bu üçlü dışına çıkarsak eğer Jet Kun Do benim için en ideal dövüş sporudur.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  3. psmcoder

psmcoder Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bu üç spordan birisini yaparsan 6 ay gibi bir sürede birşeyler yapabilir bi hale gelirsin box da sadece el kullanılır kick box da ise aya ve el (hepimizin bildiği gibi) muay thai de fakat bunlara ek olarak diz ve dirsekte var sokakta muay thai hatta her koşulda işe yarar tahminimce...

4. kadirak

kadirak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    sokak kavgalarında eller seri olmalıdır bunun için boks derim.

5. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Tabiki de muay thai. Tekmeyle adamı kendinden uzak tutarsın. Rakibinle dip dipeyseniz dirsek darbesi vurabilirsin. Sağlam vurursan direk knock out 10 tane yumruk atıcana bitane dirsek at yeter.

Son düzenleme: 26 Mart 2011
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    tabi ki "muay thai"...ancak, bu az enerji kullanma meselesi pek açık değil...acaba, en optimum sonuç mu kastediliyor?!...))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:44 ----------

kickboxing, çok sınırldlır ve muay thai' de thaileri yenemeyen "japon ,hollandalılar" tarafından ortaya atılan sistemler serisidir...

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşların hepsi muay thai yazmış . Fakat arkadaşın bahsettiği basit ve kısa zamanda öğrenebileceğim bir dövüş sanatı diyor. Muay thai tabiki bu üçlünün en iyisi ama en zorudur. En basit ve kısa zamanda yol alabileceğiniz spor bunların arasında kickboxtur.

8. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Muay thai ve kickbox arasında kararsız kaldım bende, yaşadığım şehirde iyi bir k,box salonu bulunmadığından muay thai sececek gibigörünüyorum :)

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    muay thai, zaten kickboxing ondan türetilen spordur...kısa sürede verim alırsınız...bu konuda merak etmenize gerek yok...zaten, en iyi "kickboxingciler "de "muay thai kökenlidirler..."

10. psmcoder

psmcoder Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    üstteki arkadaşım kickboxdan türeme bilgisi sanırım yanlış çünki taylanda savaş sırasında kullanılacak karate gibi deilde daha gerçekçi olan seri ve her yoldan rakibi yere serebilen bir savunma stilidir bu savaşlarda kullanılmıştır yumruk konbinasyonları hemen hemen box ile aynı diye biliyorum ayrıca zor felan deil göz yani zor deil derken tabi her sporun ayrı bir zorlugu vardır yapabilecek adam vardır yapamayacak adam vardır ama bu spor yapılmayacak gibi deil söyle bi 2 ay sora hafiften kondisyon yapmaya başlıyorsunuz torbaya vurmak çok zevkli oluyor

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sevgli arkadaşım , 32 seneden beri bu sistemleri ülekde uygulatmaya çalışıyorum..bu nedenle ,bırakın da biraz bi şeyler bilelim...

bakın, ne denmiş:

"muay thai, zaten kickboxing ondan türetilen spordur..."

denmiş ...))

12. by-Exo

by-Exo Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Kickbox derim Ne kadar zor olsa da dışarıdan göründüğü gibi olmasada en fazla 2 sonunda hareketlerı kaptıgında tehlıkeli biri olursun Şahsen kickboxsa gidiyorum :)

13. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    dayanıklılık çeviklik ve gücünün maksimuma çıkarman aylar hatta yıllarını alır sistemlere takılı kalma derim ben. diğerlerine göre daha sade olduğunda yazdığın üçlüde en uygunu boks görünüyor. guardlar, vuruş kombinasyonları, eskivler vs tam anlamıyla ustalaşman onda bile uzun zaman alır ki ilk yazdığım fiziksel mükemmelleşmekte kendini savunmada önemlidir.
    karar senin

14. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    10kg aldıktan sonra muay thai gecicem 10kg alana kadar(1yıl kadar) daha bodybuilding devam.

15. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Kararsızlığım beni maf ediyor, muay thai ve vg yerine fullkontakt öğrenmeye karar verdim. Sokakta kendini koruyabileceğin en iyi dövüş sanatı diyorlar. 2 sokak ötede avrupa şampiyonluğu olan bir hocanın full kontakt dersi verdiğini öğrenince düşündümde oraya baslamamak sadece bir hata olur.

16. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Sadece Savunmak istiyosan Aikido ;)

17. acc123

acc123 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Balıkesir
    '

sokakta etki istiyosan en kısa surede kick box ogrenirsin

18. özgürlük

özgürlük Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    byrm
    Yer:
    ankara
    az enerji kayb etmek istiyorsun ozaman hicbir sey yapma uyu hic enerji kayb etmezsin.Cunki ben kick boxingde karatede yaptım 2saatte akıtdıgım teri omrum boyunca akıtmadım

19. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Muay Thai yapmalısın

20. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
    en kısa zamanda kick boks ama sokakta en iyi wing tsun ama öğrene bilmek kick boksun 3 katı fazla zmn alır ama sokakta bir kick bokscunun wing tsunyu bilen adama karşı hiç şansı yoktur!!

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş