Kendimi sürekli yorgun hissediyorum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Suat86 tarafından 4 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Suat86

Suat86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Enginer
    Yer:
    Kiev
    24 yaşındayım, fazla konuşmayı sevmeyen ve kendini sürekli yorgun hisseden biriyim. Anemi testi yaptırdım değerler normal gözüküyor. Sporla aram fena sayılmaz, belli aralıklarla vücut geliştirme çalışıp bırakıyorum. Boyum 1.77 ve kilom 70.
    Bu sefer bu sporu sürekli yapmakta kararlıyım ve hayatıma daha enerjik ve güçlü olarak devam etmek istiyorum.
    Bana kendimi sürekli zinde hissettirecek, hayat enerjisi verecek bir kaç supplement tavsiyesinde bulunur musuz lütfen.
    Mesela şöyle bir şey nasıl olur;
    - B complex,
    - Zinc,
    - Multivitamin, mineral,
    - L-Arginine

OVERPAC bunu beğendi.
  2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    supplement olarak kendinizi ne iyi hissettirir bilmiyorum ama yazınız dikkatimi çekti. Acaba depresyonda olmayasınız. Bu tarz sorunlar fizyolojik değil psikolojik de olabiliyor.

3. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Şeker tüketiminin fazlalığı bu yorgunluk hissine neden olabilir . Abur-cuburlar , Fast-Food ürünleri bunlar sadece yarım saat kendinizi iyi hissetmenizi sağlar peki sonra ? bir anda uyku bastırır , kalkıp bir yere gitmeye bir şey yapmaya üşenirsiniz . Peki karbonhidrat ihtiyacımı nasıl karşılayacağım diyebilirsiniz . Glisemik indeks besinlerin kana karışma hızıdır . Kana karışma hızı düşük , kan şekerinizi bir anda hoplatmayacak ancak size ihtiyacınız olan enerjiyi gün boyu sağlayacak , sizi gün boyu dinç tutacak glisemik indeksi düşük besinler yemelisiniz . Meyve sebze , doğal meyve suları , süt ve süt ürünleri , kepek ve çavdar ekmeği , nohut , bezelye , bulgur , barbunya , fındık , ceviz gibi glisemik indeks tablolarına internetten bakabilirsiniz . Bu arada Et yemenizde de hiç bir sakıca yok ızgara veya haşlama tercih edin . Ek besin takviyelerine gelince öncelikle whey protein alın . Ben spordan sonra suyla , akşam yatmadan öncede sütle whey alıyorum . Özellikle yatmadan önce aldığım whey dinç ve zinde bir sabah geçirmemi sağlıyor . Antreman sonrası için en iyi supplementler ise öncelikle aminoasit tabletler ve whey proteindir . Bunların ne işe yaradığını zaten biliyosunuzdur anlatmama gerek yok . Whey protein olarak Muscletech Nitrotech , Dymatize Elite ve Optimum Gold önerebilirim .

Son düzenleme: 4 Aralık 2010
    Azi ve Coyote bunu beğendi.
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    bilgilerin çoğu doğru olsada yağ tüketimini sınırlamak depresyon sebebi. Bunuda ekleyelim.

Azi bunu beğendi.
  5. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Koenzim Q10
    Ginseng
    Aloe Vera
    "Doğal" C vitamini içeren herşey. "Sentetik" C vitaminlerinden kaçınmalısın.

6. OVERPAC

OVERPAC Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bende kendimi yorgun hissediyorum,tek bir enerji vereci kullanırsak en çok enerji verici hangisi?Doğal olarak 4-5 supplement'ın maliyeti büyük.Ne zman nasıl içmek gerekir?

7. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    sigara kullanıyormusun,ilk sebeblerden biri kendim açımdan söylüyorum
    Sigara

OVERPAC bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş