Kendime program yazdım öneri yorum :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve koskor4141 tarafından 18 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. koskor4141

koskor4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Evet beyler program hazırladım kendime boy 1.83 kg 70 2 ay body geçmişi :) 3 yıl boks geçmişi öneri ve yorumlarınızı bekliyorum(dinlenme gununde antraman yapsam sıkıntı olurmu
    I.
    Omuz(3-4 hareket max kg 8-10 tekrar )
    Şınav(2 farklı şınav ve 3 set max tekrar )
    Barfiks(3 farklı tutus ve 3 set max tekrar )
    Dips(3 set max tekrar)
    Karın(3-4 hareket 3set)
    Boks antramanı
    II.
    Kol(3 hareket max ağırlık 4 set 8-10 tekrar )
    Şınav
    Barfiks
    Boks Antrenmanı
    III.(Dinlenme)
    Boks Antrenmanı
    Bu şekilde 8 günün 8 günüde çalışarak gecen bir program düşündüm ama dinlenme gününde Boks Antrenmanı kaldıra bilirim ayrıca Boks Antrenmanı dediğim salonlar da ki gibi zor sert değil torba göle boksu açma germe ip atlama vs )

2. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Bence exper değilseniz kendi kendinize program oluşturmanız tehlikeli ve faydasız olabilir. Kullanılan ve bilinen bir program sizin için daha iyi olacaktır

3. koskor4141

koskor4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Ben programa öneri ve yorumlar gelsin diye paylaştım tehlikeyi boş ver :) iyimi program nedir eksikleri

Yok mu ya şu programı yorumlayacak öneride bulunacak mesela dinlenme gününde sınav barfıks ağır kaçar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ekim 2013
  4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben birara body+boks beraber yapmaya çalıştım ama vucut kaldırmıyor
    ikisini bir arada götürebilmek için gerçekten çok sağlam profosyonel beslenme ve destek şart
    yoksa kas,eklem sakatlıkları başta olmak üzere bir çok sakatlığa davetiye çıkarmış olursunuz

bence birisine öncelik verin ona göre bir program düşünün
    mesala bazı vucut geliştirme antremanları sonucu itibariyle boks hızınızı azaltacaktır bazıları azaltmayacak güçlendirecektir
    bunu burda bir bilen olduğunu sanmıyorum ancak konusunda gerçekten uzman boks hocaları bilebilir
    bu kişiler Türkiyede varmı ondan bile emin değilim
    amatör olarak tavsiyem ikisini bir arada götürme
    yada birinin yoğunluğunu azalt

Son düzenleme: 21 Ekim 2013
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    boks ile vg bir arada olmaz ki zaten hızı azaltır hadi onu geçtim hem boks yapıp hemde hacimli görünmek için sağlam beslenme dinlenme bolca zaman gerekir programıda burada kolay kolay kimse hazırlayamaz en iyisi hocana danışmandır tabi bütün bunlar boksörler ağırlık çalışmaz anlamına gelmiyor kendi vücut ağırlığı ile çalışırlar temel hareketleri tercih ederler squat bench press deadlift gibi dövüş sporlarında az ağırlık çok tekrar sistemi işler imkanın varsa zamanında varsa hocanla konuş o sana uygun ağırlık antremanı programı hazırlar

Son düzenleme: 21 Ekim 2013
  6. koskor4141

koskor4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    hayır benim programım çok mu ağır ki hafif gibi geldi ama daha çok vücut ağırlığı ile yapılan bir program ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:44 ----------

Yani boks öyle salonlardaki gibi ağır zor bir çalışma olmayacak ağırlık çalışmasını da sadece kol omuz da ağırlık kaldıracağım gerisi vücut ağırlıyla yapılan hareketler ? programı kullanayım mı veya çok ağırsa neleri çıkartayım ve dinlenme günüde boks ağır mı gelir ? ev boksu yav :)

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    sadece ev boksu yapacaksan sıkıntı olmaz herhanibir program deneyebilirsin
    forumda birçok kişi programını yazmış sen sana uygun olanını bul ona göre bi değerlendirme yapılabilir
    bacak ve triceps çalışmayıda unutma

8. koskor4141

koskor4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Benim yazdığım program uygun gibi geldi öneri alayım dedim sağ olun :)

Sayfayı Paylaş