Kendime diyet listesi yazıcam.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bilinmeyen tarafından 2 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    eczanede ölçüldüm günlük kalori ihtiyacım 2241 kalori, spor olarak 1 saat yürüme yapabilirim gün aşırı şeklinde.
    Peki beslenme olarak kaç kalori almam lazım, bunun % kaçı protein %kaçı yağ %kaçı karbonhidrat olmalı?
    Diyet yazarken başka nelere dikkat etmeliyim şimdiden teşekkürler.
    (diyetisyene gitmeye üşeniyorum çünkü her gidişte kan alıyolar sinir oluyorum, hem de sevmediğim bişey söyleyince onun yerine başka şey istiyorum vermiyorlar, o yüzden kendim yazmayı daha uygun gördüm)

Kilo:92
    boy:180
    metabolizma hızı : 2241kcal/9376kJ
    Beden kitle endeksi:27.1
    yağ% :18.8
    yağ: 17.3kg
    FFM(su harici): 74.5kg
    TBW(Su) :54.5kg (bu arada nasıl 50 kilo su var anlamış değilim 50+75= 125 yapıyor) :D

Kısımların analizi

sağ bacak:
    yağ %15.8
    yağ kütlesi 2.4 kg
    FFM:13.0 KG
    tahmini kas kütlesi: 12.3

Sağ bacak:
    fat : 15.6
    yağ kütlesi : 2.4
    FFM : 12.8
    tahmini kas : 12.1

sağ kol:
    yağ yüzdesi: 19.3
    yğ kütlesi:1.0
    FFM:4.3
    Tahmini kas :4.1

Sol kol
    yağ yüzdesi:19.3
    yğ kütlesi:1.1
    FFM:4.4
    Tahmini kas :4.2

Gövde(beden)
    yağ yüzdesi:20.6
    yğ kütlesi:10.4
    FFM:40.0 kg
    Tahmini kas :38.5
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ağustos 2014 ---
    bu arada dipnot konuyu silmezseniz sevinirim çünkü bunların cevabını ve yorumunu kendi kafamda oluşturduğum zaman kendi yağ yakımı günlüğümü yazıp paylaşıcam :)

Son düzenleme: 2 Ağustos 2014
  2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    böyle yöntemlere başvurmaya o kadar luzum yok, hanı tahmını kas yag kutlesı vs.. bacakta şu kadar su bu kadar kas vs.
    1800 cal ile başlayıp ay sonunda sonuca göre ekleme cıkarma yapabilirsin,
    birde nedense günlük kalori ihtiyacın bana az geldi o_O günlük kalori hızının anlamı kalori ihtiyacın ıse eger.

mincarb/highprotein/minfat şeklinde kalorini ayarlayıp baslayabılırsın. ve cardıoya da onem vererek.

3. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bilmiyorum ki bende, eczaneye gittim kadın bunların yazılı olduğu kağıt verdi bana.
    bi de min carb. diyet önermiyolar pek, o yüzden % olarak öğrenirsem ona göre bi liste ayarlayabilirim diye düşündüm :)

4. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    min carpten kastım 20-50 gram arası değildi, sorry biraz daha acıklayıcı yazabılır mişim.
    şimdi carbi ne kadar az veya ne kadar cok tutucagın senın tamamen kas kutlene baglı, eğer öyle ahım şahım bır kas kutlen yaksa min carb yararına olur. kas kutlen yoksa yanı ben yaglarımı erıteyım sonra agırıklara baslayayım dıyorsan mın carb iyi bir seçenek. bende senı bılmedıgım ıcın ortalama bır rakam veremıyorum, yine min carb demişim :D

5. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Kas kütlem orda yazıyo işte 70-74 kilo arasında bişey :D önce bi yağları yakayım istiyorum evet, normal halimi göreyim, kas yapmaya gerek yoksa boşuna uğraşmayayım :D

6. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Eğer kas yapmak ıstemıyor ısen dedıgın gıbı yap, ama eskı halını gordukten sonra kas yapayım dıceksen hem yag yakıp hem agırlık calısmalarını yapman yararına olur,
    boşa zaman kaybetmemiş olup yağ yakım sureci içinde hareketlerin yapılışını öğrenip, vucudun cızgılerıını bellı edip vs.. vs.. alt yapını oluşturmuş olursun.
    Salona girince gel önce yağlarını erıtelım sonra ağırlıklara başlayalım demek ise, saadece para tuzağı, düşünüyorum da aklıma başka bir sebep gelmiyor..

7. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Desene kendi kendimi para tuzagina atmisim spor hocama ozellikle sadece yag yalimi olsun demiştim :) simdi spora yazilamiyorum surekli sehir degisimi yaptigim icin ama gidince dedigin gibi yapicam simdilik sadece beslenmeye dikkat edicrm

Sayfayı Paylaş