kendime antreman programı yazdım bir hatam var mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Freedom1 tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Freedom1

Freedom1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-s-rt-kanat-al-t10426.html

burdaki programlara göre biraz şekillendirdim. 10 kg lık dumbelllar ile 3 ay boyunca bu hareketleri yapacam .
    1.gün göğüs - kol (4x8)
    2.gün omuz - arka kol (4x8)
    3.gün sırt (3x8)
    4.gün mide (8 dk lık bir program var onu yapacam ve 500 mekik çekecem)
    5.gün göğüs- kol (4x8)
    6.gün omuz - arka kol (4x8)
    7.gün sırt (3x8)
    ayrıca 1 haftadır kademeli olarak yürüyüş/koşu yapıyorum .ona hergün devam edecem ; 2 gün önce 10 km yürümüştüm .onu hergün 800 m arttırmayı düşünüyorum .çünkü biraz kilo vermem lazım .
    ve hergün saat 8 den 9 a kadar basketbol oynayacağım.
    aynı şekilde sabah 8'den 9 a kadarda yüzme yapacağım .çünkü karşımızda deniz var.
    yaş 15
    boy 173
    kilo : 69
    bakalım yazın sonunda bu konuyu uplayacam .kilom boyum ölçülerim ne alemde olmuş.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:21 ----------

Birde hergün 100 şınav çekeyim diyorum .Yanlış olur mu? 7 gün boyunca hergün ?

2. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Sanırım evde çalışıyorsun.. Başta idmanları nasıl yaptığını sorucam yani ilk dumbell bench press,dumbell fly,incline bumbell şeklindemi yapıyorsun sıralamayı? eğer böle ise (gerekende böle)

Bench'te 4x8 , fly 3x10 , incline'da 3x10
    Açıkcası dumbell ile ne tarz çalışıcağını tam olarak bilmiyorum ama bildiğim
    normalde barbell ile çalışıyorsun ama sen ayakta dumbell çalış 2 kolu kaldırarak yani tek tek değil

2. idmanda problem yok set sırasını 4x8 3x10 tarzında yap çok zorlu hareketleri 3x10 gir (normalde ben sırt çalışıyorum çünki 1.gün gögüs kol yoruyor biraz 2.günde bildiğin gibi omuz çalışmak ve triceps çalışmak adamı yorar :) yani omuz ile sırtı değiştirirsen daha iyi olur senin için)

3. gün off günü yap dinlensin kaslar

4.gün Sırt yap ayrıyeten karın,mide çalış

5.gün ayak çalış dumbell ile vs bu şekil tekrar et
    6. gün yine off yap 7.günde başa dön

Özellikle omuz günlerinde biraz şınav çek, eğer barfikste kondisyon iyi ise sırt çalıştığın zamanda bir kaç ısınma hareketi olarak barfisk çekebilirsin. Spor öncesi 10dk kadar yürüyüş yap veya ısınma hareketlerinide unutma vücudu ısıtmak önemlidir :)

Freedom1 bunu beğendi.
  3. Freedom1

Freedom1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    öncelik cevabın için teşekkürler .ben 15 yaşımda olduğum için dinlenmeyi düşünmüyorum .kaslar buna bağlı evet ama ben o gün ne yaparsam yapayım , hiç yorgun hissetmem kendimi .belkide 15 yaşımda olduğum içindir .gençliğin verdiği avantajları kullanıyorum .ayrıyetten uyku düzenimi akşam 10 .sabah 8 olarak düşündüm .

4. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Yorgunluğu bb sonrasında bende hissetmiyorum hatta üstüne yüzmeye gidiyorum diyebilirim ama dediğim şekilde 1 ay bb yaptım(önceden ufak temelim vardı) gerçekten gözle görülür bi değişiklik oldu :) mide,abdominaller,adonis,kanat,triceps,bicepsde büyük fark var eskisine nazaran,ğögüstede gözle görülür bi büyüme oldu vede bunların açıkcası dinlenme ve beslenme ile bu kadar büyüdüğü sanıyorum... ayrıca 1-2kaç arkadaş yazıcak imkansız vs.vs. 1 ayda bukadar olmaz ama oldu :)

Freedom1 bunu beğendi.
  5. Freedom1

Freedom1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    o zaman senin dediğin şekilde uygulayım yazın sonuna kadar .iyi bir gelişmez olmazsa , kendime programıma dönerim .teşekkürler bu arada tekar

Sayfayı Paylaş