Kendi çapımda yaptığım hata

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve berkekolik1 tarafından 27 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. berkekolik1

berkekolik1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhablar,

Bende öncelikle bana göre 10-12 kilo fazlam var 172 boyum, 75 de kilom var fakat kilo vermek adına karbonhidratı tamamen kestim hiç bir şekilde makarna,pilav, ekmek yemiyorum fakat aşırı bir sinir yapıyor ve sadece 1 kilo verebildim sizce body ye gitmeden önce karbonhidrat almalı mıyım? Yaş 16

2. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Acikcasi gelisim caginda oldugunu goz onune alirsak sifir veya dusuk karbonhidratli bir diyetin sagligin acisindan uygun oldugunu soylemek yanlis olur. Yuksek enerji ihtiyaci olan bir donemde ozellikle antremanda yaptigini dusunursek gelisimin icin gerekli enerjiyi karbonhidratlar olmadan saglaman mumkun degildir. Saglikli besinler ile duzgun bir beslenme programi ve antreman ile guzel sonuclar elde edebilirsin. Forumu arastir beslenme ile ilgili yazilmis cok yazi var. Gunluk kalori ihtiyacini yaklasik olarak belirle ve buna gore alman gereken makro besinleri(karb. protein yag.) cikar ve buna sadik kalarak cok yonlu beslen.

3. Myleer

Myleer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyum 1.70 66 kiloyum 70 olmak için uğraşıyorum.. Bu uğraşın bana cok sacma geldi.. Muhtemelen kiloların göbeğinde falan biriktiği için bu düşüncedesin spor yapıp kilonu koruyup yağlarını eritmeye bak.. boş uğraşlarla kendini yıpratma

4. berkekolik1

berkekolik1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Şuan okuduğum bilgilere göre antremandan 2-3 saat önce komplex karbonhidrat alımı (makarna vs)
    15 dk kala da basit karbonhidrat (1 adet muz veya bal gibi)

Spordan sonra ise protein bar veya et gibi.

Sizce nasıl olur böyle

5. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    2 saat once protein kaynagi ile birlikte kompleks karb. dogru. Ornek olarak 150gr tavuk gogsu ile 250gr bulgur pilavi olabilir.

Antreman oncesi degilde antreman sonrasi muz yiyebilirsin. Veya antreman siddetine/yogunluguna gore 30-70 gr arasi kuru uzum olabilir. Yanindada protein tozu kullaniyorsan icebilirisin.

(*protein barlarin bircogu markette satilan cikolatalarin proteinli versiyonu gibi acikcasi cop onlara vericegin paraya protein tozu alabilirsin)

Antremandan 1-1.5 saat sonra yogun proteinli ogununu tuketmen lazim. Eger aksam gec saatte yiyorsan bu ogunu karbonhidrat kaynagi olarak yesil sebzeler(brokoli,ispanak) veya salata vs. yiyebilirsin.

Sabah kahvaltilari cok onemlidir. Metabolizmayi bir bakima atesliyen uykudan uyandignin hizlanmasi gerektiginin sinyalini kahvalti verir. Dolayisiyla kahvaltiyi sakin atlama. Yumurta, lor peyniri, zeytin yagi(tuzlu oldugundan zeytin onermiyorum) yulaf ezmesi(mumkunse tam bugday vs. olsada ekmek tercih etme) gibi gidalari eksik etme.

6. AslanPaşa

AslanPaşa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim tamament kesme karboyu kas erimen olur mazallah boyunda uzamaz kaslar erir az az ye ama tamamen kesme

Sayfayı Paylaş