Kemik uçlarinin şekilleri

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve MrWheLeT tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. MrWheLeT
  Offline

  MrWheLeT Yeni Üye

  Katılım:
  8 Kasım 2009
  Mesajlar:
  18
  Beğenileri:
  29
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ögrenci
  Yer:
  Tarsus
  İskelet ligamentleri kolajen dokulardan oluşan ve bir eklemin üzerinden geçerek kemiğe iki ucundan da bağlanan yoğun kemerler olarak bilinir. Ebatları,şekilleri ve bulundukları yerler değişiklik gösterebilir, Ligamentlerin eşsiz ve karmaşık kemik bağları insersiyon olarak adlandırılırlar ve kemikler üzerinde eklemin hareketi esnasında çok kritik bir rol oynayabilecek şekilde yerleştirilmişlerdir.

  Ligamentlerin ana görevlerinden birisi mekanik olark eklemleri pasif bir şekilde stabilize etmesi veya yüke bağlı olarak oluşabilen gerilim karşısında eklemlere normal hareket aralığını koruyabilmeleri için yardımcı olmaktır.

  Ligamentlerin bir diğer görevi de elastic yapılarına bağlı olarak eklemin normal şartların devamlılığı sağlamaktır ( homeostasis)

  Eğer bir sakatlık veya benzeri nedenden dolayı ligamentler gerilmiş ise daha fazla gerginlik yaratmak ya da stretching egzersizi yapmak ligamentlerin söz konusu eklemi sarmalarını daha fazla engelleyerek eklemin iyice zayıflamasına neden olabilir.

  Dar bench press egzersizi yaparken barı göğüse indirdikçe artan omuz eklemi gerginliği omuz ekleminin ön bölümünde bulunan artiküler kapsülün gevşemesine yol açabilir ve bu gevşeme anterior stabilitenin (ön taraf stabilitesi) azalmasına neden olabilir. Bu durum omzun devreye girdiği tüm ağırlık antrenmanlarında eklemi sakatlanmaya yatkın bir hale getirir.

  Bu yüzden egzersizlerinizde tekniğe çok dikkat etmelisiniz ki güvenli ve ekili bir çalışma yapabilesiniz..

  Emege Saygı...!
  ALINTI DEGİLDİR.
   
  Son düzenleme: 10 Kasım 2009
  Destroyer2 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş