Kemik gelişimi , asimetrik vücut ............

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Toklu_1994 tarafından 15 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar 6 aydır bb yapıyorum , sikayetim kemik gelismi yönünde

Vücudumun sağ tarafı sol tarafııma göre cok zayıf , surat olarak ta böyle, kemik olarakta... Evet size garip gelebilir. Sağ köprücük kemiğim cok açıkta ve sağ tarafım cok daha zayıf görünüyor ...,Sol tarafta kemikler bile belli olmuyor bende , cok daha beğeniyorum. ( profilden kendime baktığımda yaptığım analizler bu yönde )

Yürürken bile sağ tarafımı zayıf hissediyorum. Thsirt kemiğime asılmıs gibi. Sol taraftan süper, 17 yasındayım.

Kısacası sağ taraftan komple daha zayıfım...

Cok detay isteyen konu , ciddi anlamda bilgisi olan arkadasımız bu konu ile ilgili mümkün olduğunca uzun yazı yazsın.. Lütfen,

Kemik gelisimim devam edermi bu arada ? sakalım cıkmadı , duyduğuma göre ergenliğin son hormonu sakal.

Teşekkürler.....

2. anatomie

anatomie Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İstanbul
    benimde 2 gündür sol köprücük kemiğinde çıkıntı oluştu önceden yoktu ağrı acı yok hissetmiyorum ama diğerine göre daha açıkta çözemedim pazartesi bir uzmana gidicem.

3. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

İlk önce kimsenin vucudu simetrik değildir zaten bunu aşmalısın, şöyle düşün makine üretirsin aynı üretim bandında sürekli aynı şekilde aynı simetride makine elde edersin ama vucut böyle değildir çünkü organik yapıdaki vucudumuz anne karnından itibaren aşama aşama gelişmeye başladığından sonrasındaki gelişme içinde aynısını söylemek kaçınılmaz olucaktır, yapımızda yer alan asimetrik durum bir negatif etken değil aksine bizi diğer insanlardan ayıran bir özelliktir, kemiğine asılmış olarak hissetmen normal sakın çalışmanı bozma şimdi herkes bişey der sana oran daha büyük buran daha küçük desinler bırak kendinle barışık ol bu durumda ilerki dönemlerde zorluk çekmezsin çünkü vucudun gelişince böyle bir problemin kalmıycak sen nizami ve simetrik şekilde çalıştınmı önüne dağlar dayanmaz.

4. Profane

Profane Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Almanya
    Ben şuna şöyle örnek bir durumla açıklama getiriyim. Günlük yapmış olduğunuz bazı işler, veya zamanında yaşamış olduğunuz sakatlıkların getirdiği deformasyon olabilir. Mesela burada açık açık yazıcam; Bizim salona 15 yaşında -malum ergenlik çağı- bir delikanlı gelip sol trapezinin, sağ trapezinden çok daha fazla olduğunu söyledi ve baktığımızda gerçekten bariz yamuk duruyordu. Ve zamanla ortaya çıkan şey masturbasyon yaparken kullandığı el sol tarafmış. Yani bunu yazmamın sebebi gün içinde gelişmiş tarafınızı bir şekilde daha fazla kullanmış olabilirsiniz.

Ve sakal konusuda kalıtsal bir olay yani ailede sakal güçlü değilse sendede geç çıkabilir şayet ben 15 yaşında okula sakalla gidiyordum.

Son düzenleme: 25 Haziran 2011
  5. Bjanbek

Bjanbek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Umarim gorursun bu yazdim.. Yazdigin problemin ne durumda yazarsan sevinirim.

Ayni durium bende de var 6.sinifta farketmistim ilk once gecer falan dedim simdi universite 2.siniftayim bende kendime yan profilden baktigimda sol taraf daha sisik sag taraf daha zayif duruyor. Shoulder press yaparken sag taraf hafif agirlikta bile kalkmiyordu. Ustumu cikartip kolumu kalfirip indirdim ve o hareketiyaparken 3kaburgamda hareket goruyorum 3kaburgama surtuyor omuz yuvam daha nereye kadar gidicek merak ediyorum :D
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ağustos 2015 ---
    Hatta suan gogsume dokununca en ust 3kaburganin sol tarafin daha yuksekte sag tarafin daha icte oldugunu hissediyorum. Koprucuk kemigim de ayni sekilde.

Sayfayı Paylaş