Keşke lafı hayatımı alt üst ediyor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Scott Adkins tarafından 18 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 21

Geceleri kendi kendime diyorum.Ulan niye 18 yaşından beri hiç aksatmadan body yapmadın.Niye çok istediğin dövüş sporlarını 18 yaşlarından itibaren başlamadın.Bu saatten sonra napabilirsin ki diye kendime soruyorum hep

bunlar için herşey geçmi.piskolojimi inanılmaz etkiliyor.burda olumlu 1-2 msj gelirse kafamdan atarım belkide.ilk defa böyle konu açtım :(

ama şuda varki 3 sene önceki kafa yapımdan %100 farklı düşünüyorum herşeyi

Son düzenleme: 18 Ağustos 2011
    yellow_captain bunu beğendi.
  2. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Yaşın daha 21 hiçbirşeye geç kalmış değilsin. Dövüş sporlarını bilemem ama vg için çokta geç değil bu yaş.

Scott Adkins bunu beğendi.
  3. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Scott Adkins abicim hiç geç değil özellikle vücut geliştirme için sana yemin ediyorum bizim salonda 35-40 -45 yaşlarında başlayan insanlar var alayı hırsla çalışıyor.Yeterki içinde çalışma isteğin olsun.Bizim bir abi var senin yaşında görsen süper vücudu var gram yağ yok adama sordum abi ne zamandır çalışıyorsun diye 4 aydır dedi şok oldum o günkü antremanda doping etkisi verdi bana o söz, ve ek besin bile kullanmamış .Hem boy gelişiminide tamamen tamamlamışsın.Ben 16 yaşındayım bazı zamanlar benimde aklıma şu soru geliyor acaba 21-22 yaşındamı başlasaydım ? Ben başlayalı 1.5 ay oldu gözle görünür değişimler oldu çevrem sürekli söylüyor.Ayrıca niye vg ye bu yaşta başlamaktan çekiniyorsun insanların çoğunluğu bu yaşta başlıyor.Bizim salonun yaş ortalaması 20 yle 25 arasında sen hala çekiniyorsun millet 35-40 yaşında başlıyor.Zayıflığından veya çok kilon varsa ondan korkuyorsan çekinme bana başlamadan önce kuru kemik diye dalga geçenler 1.5 ay sonra beni görüp vg ye yazıldı.Bence o oturduğun koltuğundan kalk ve evinin yakınındaki salona git fiyatı vs. uygunsa hemen yazıl o olmassa başkasına gidersin hemen kalk git hadi ama hadi hala okuyorsun...
    Bari okudun bunuda oku ; dövüş sporlarına gelirsek ben bir kere teakwando salonuna gittim ama antremana çıkmadım sadece bilgi vs. için.Mesajlarından anladığım kadarıyla burnunun kırılmasından korkuyorsun bende korkuyorum o yüzde teakwandoya gittim ve gayet te senin yaşında insanlar vardı hatta çok fazlaydı.Çoluk,çocuk,ergen arasında kalmaktan korkuyorsun sanırım heralde bu adamın işi ne burda bu yaşında felan demelerinden korkuyorsun.Hiç korkmana gerek yok hatta orda kendine çok rahat arkadaşlar edinirsin ki ben bir salona gitmedim 3-4 salona gittim hepsinde aynı manzara.Ama tabi salonuna göre değişir şimdi gidip bir okulun yakınındaki salona gidersen yaşıtlarınla karşılaşmaman mümkün.Ben şuan burnumun zarar görmeyeceği iyi bir dövüş sporu arıyorum irtibatta olarım bu konu hakkında.Ama cesaret gelirse boks,muay thai ye felanda başlayabilirim. :D
    Dövüş sporunuda tam kesinleştir onada yazıl.22-23 yaşında vg ye başlayıp profesyonel olanlar var sen bu yaşında çekiniyorsun.

Hiç bir şey için geç değil ama hiçbirşey için.Ama hala o koltukta oturursan 1 sene sonrada aynı soruyu sorarsın forumda kalk o yıllardır oturduğun koltuğundan ve git bir vg salonuna yazıl.Dövüş sporunuda tam kesinleştir onada yazıl.22-23 yaşında vg ye başlayıp profesyonel olanlar var sen bu yaşında çekiniyorsun.Fotoğraflarını çek ben öyle yaptım 1 ay sonra bir daha çek sonra bir daha forumdada paylaşırsın ayrıca beslenmeni ,antreman porg. felanda paylaşırsın elinde bu kadar imkan varken şimdiden değerlendir imkanları olamayanlarda var birde onları düşün.
    Hadi ama abi hadi kalk koltuğundan hadiiiiiiiiiiii bak hala okuyor :D

Sevgiler,Saygılar,Selamlar

Scott Adkins bunu beğendi.
  4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Vücut geliştirmede çok iyi dereceler almış sporcuların bir kısmı 20-25 yaşında bu işe başlayanlar. Birşey kaybetmiş sayılmazsın. Yeterki azmet ve başla. Örnek vermem gerekirse Phil Heath de ağırlık çalışmaya geç başlayanlardan.

Azi, SiR_Arawn ve Scott Adkins bunu beğendi.
  5. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun dostlarım teşekkürler.Benim seneye üniversite hayalim var ve onun için 1 sene boş zamanım var ilk aşama olarak.1 sene içinde kafamdakileri yaparsam zaten üniversite olsa bile kimse tutamaz devam etmemem için.Önceden 1-2 kere salona gittim ama çok kiloluydum ozamanlar hep yağlı şeyler yiye yiye ama zamanla otutturdum herşeyi.Piskolojik sorunlarımda vardı onlarda bitmek üzere.

Draft o ismi araştırcam nasıl bir gelişim öyle :).Yellow valla hocalarla konuşcam burnun kırılmaz derlerse giderim tekvando yerine kickboks yaparım 1 senede çok iyi sonuç olur iyi çalışırsam en sevdigim dövüş sporu.

Bir konum var 1-2 gün önce açtım resmimi çektim 1-2 tane.buda linki https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-bir-program-yeni-bir-t41536.html .İstediğim çok kaslı bir vücut değil.Fit bir vücut ve o vücutda çok iyi bir dövüş tekniği.Şuanda ameliyat olduğum için 1-2 hafta en fazla daha raporluyum ama eylülün ilk haftası inş herşey çok değişcek

yellow_captain bunu beğendi.
  6. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    İnşallah hedeflerine ulaşırsında verdiğin linke baktım örnek aldığın admalara dikkat etmeni öneriyorum :D Sadece vücut içinde alsan bu örneği genede dikkat etmelisin :D

7. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Kel adam diye ünlü oldu bütün forumlarda :D valla oldum olası aslında öyle bir vücut istemişimdir mükemmel ötesi bence.öyle arnold falan istemiyorum o resimdeki gibi :D

8. rlana

rlana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten bu keşkeler çok kötü bende bu güne kadar geç yatıyordum ne oldu boyum kısa kaldı ama bu günden sonra erken yatmaya karar verdim şimdi şınav mekik dumblelım var ve güzelde bir vücudum var ama boy konusunda sıkıntım var yaşım senden küçük ama hiç bir şey için geç değil.Öncelikle seni feci derecede gaza getirecek hareketler yap abi cidden bak şöyle herkezin yapamadığı zor hareketler.Scott Adkins'in bende hayranıyım ve bu güne kadar attığı çoğu tekmeyi çalışarak atmışımdır.Ramazan sonu salona gidip takla çalışıcaz yani anlatmak istediğim içinde hırs ve özgüven varsa kimse seni tutamaz.Bence şöyle güzel bir kick up yap o zaman özgüvenin yerine gelir :D bak hırsın aşamayacağı şey yoktur bir çok hareketi yaparken sakatlanmışımdır hele kick upı ilk yaptığım zamanlar sırtıma biri dokunduğu anda ağrı vardı ama ne oldu şimdi çoğunu yapıyorum.Sen sadece hırslan ve kendine güven o zaman ister 30 yaşında ol yine başarılı olursun boddy için tam yaşındasın galiba ama dövüş sanatları için biraz geç gibi ama biraz şimdi 25 yaşında başlayıp profesyonel adamlar görüyorum şaşırıyorum.Boddy ve dövüş sanatlarında başarılı olursun bacak açma konusunda birazcık zorlana bilirsin ama dediğim gibi hırslan ve kendine güven abi.:)

9. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu çoğu kişiye oluyor. Banada oldu geçen sene. Şahsi hedefim galatasaray'ın u15 takımına girmekti. Haziranda başlayacak alımlara ocaktan başladım. Sınavlarda iyiydim fakat yeterli değildi. Hocam erken başlasan u16 ya bile girebilirsin dedi haklıydıda fakat ben isteğimi yitirmiştim. Senin gibi etrafta akıl veren olsada 13-14 yaşımda başlasaydım vb. düşünceler sürekli kafamın içinde dolaştı. Sonunda anlıyorsun bazı şeylerin olması için zaman geçmesi gerek. İlk fırsatın elinden kaçtı fakat 2. fırsatda böyle bir şey olmayacak bunu bilmek seni umutlandırmalı.

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    vg için kesinlikle geç değil. dövüş sporları için ise şunu söyleyebilirim, kendini geliştirebilirsin ama belli bir limitin de üstüne geçemezsin. temel duruş, temel yumruk-tekme vb unsurları küçükken öğrenmenle bu yaşta öğrenmen arasında fark olur tabi ama yine de önemli olan hedefe ne kadar sürede ulaştığın değil hedefine ulaşırken yaşadıklarındır değil mi? :D

Sayfayı Paylaş