Kavrama güçsüzlüğümden ötürü kanatta iyi çıkamıyorum.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jimraynor tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar merhaba,

1 aydır muscle and fitnessdaki barfiks ve sırt programını çalışıyorum. Son hareketlerde interted row, barbell bent over row veya dumbell curl gibi hareketlerde ön kolum öyle bir şişiyor ve sertleşiyor ki kavramada kuvvetim kalmadığı için son ağırlıklardan verim alamıyorum. Hatta ön kolumun iç bölgesinde 2 tane bilya gibi çıkıntı görüyorum.

Örneğin 1.gün programımda dumbell curl hareketi var. 17.5kg ile 6şar tekrar çıkıyorum.

Bugün 12.5 kgda 12şer tekrar çıkarken son kaldırışlarda yükü bicepslerimde değil ön kolumda hissettim.

Bicepslerim çok daha iyisini kaldıracak biliyorum ama son tekrarlarda dumbellı kavrayamıyorum artık elim açılıyor.

Bu kavrama gücümü nasıl arttırabilirim. Acaba bu hareketlerden önce barfiksi ve lat pulldownı çok abarttığım için gücüm kalmıyor mu?

Teşekkürler

2. mixxewa

mixxewa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende de aynı sorun vardı.bar elimden kayıp gidiyordu resmen :) .el yayının çok yararını gördüm.
    bir de elin hafif nasır tutunca daha az acıyor. :D

3. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    wrist curlleri yapabilirsin
    tavsiyem dumbell yapman ve hareketin başlagıncında parmaklar avcuna deymesin aşağı sarksın, parmaklarınla dumbell ı avcunun içine alman kavrama gücü açısıondan ideal bir harekettir

4. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    salonda çalışırken kol saatimin deliklerini 4-5 tane büüyütmek zorunda kalıyorum.....yıllardır hep kolum şişiyor :D

Sayfayı Paylaş